45 metai mažajai renovacijai, kuri atsiperka per 1-2 metus.
Energetikos krizė, Rusijos karas su ES panaudojant dujas, brangstantis biokuras dėl jo trūkumo ir galiausia – būtinybė taupyti energiją. Visa tai girdime iš valdančiųjų politikų lūpų.
Gerai, tada juk galime tikėtis, kad tie politikai nedelsiant, nustūmę viską šoną įgyvendins daugiabučių namų šilumos punktų keitimą ir šildymo sistemos balansavimą, kuris atsiperka dėl sutaupytos šilumos per 1 ar 2 šildymo sezonus?
Ir tai neskaičiuojant efekto centralizuotose šilumos tiekimo sistemose, nes modernizavus visus šilumos mazgus galima sumažinti šilumnešio temperatūrą ir šilumos nuostolius tinkle.
Ir koks politikų rūpesčio rezultatas: 66 paraiškos daugiabučių šilumos sistemų modernizavimui, kai reikia modernizuoti 3000 daugiabučių sistemas!
Taigi, modernizacija bus baigta per 45 metus. O gal greičiau, nes turbūt pusę tų daugiabučių reikės per tą laiką nugriauti dėl jų nesaugumo.
Iš esmės tai yra proceso imitacija, boikotas. Atrodo lyg viską organizuoja Kremliaus agentai.
Spėju atsakymas bus – taigi nėra paraiškų.
O tai, ponai politikai, ar sudėtinga visą šią modernizaciją atlikti privaloma tvarka, kaip avarinius darbus, pavedus tai savivaldybių valdomiems centralizuoto šilumos tiekimo tinklams, kurių veikla yra reguliuojama ir modernizavimo procesas būtų kontroliuojamas?
Įtraukus modernizavimo išlaidas gyventojams apmokėti tarkim 3 metų laikotarpiu, gyventojai nieko papildomai nemokės ir matys tik sumažėjusias sąskaitas už šildymą.
Bet ne, ne, geriau žaiskime neoliberalizmo žaidimėlius, kai modernizavimu užsiims juo nesuinteresuoti privataus kapitalo valdomi, maksimalaus pelno siekiantys ir menkai kontroliuojami daugiabučių namų administratoriai.
Nesvarbu, kad toliau penėsime Putino režimą, sekinsime valstybės finansinius išteklius ir skurdinsime žmones.
“tieSOS.lt – Lietuvos piliečių ir bendruomenių diskusijoms atvira svetainė”
_________________________________
Taip deklaruoja ši svetainė. Bet tai MELAS.
Nėra atviras tas, kuris slepia savo adresą, telefoną ir bet kokius kitus duomenis apie save nuo skaitytojų.
Neapsimoka ta daugiabučių renovacija. Tiek idėjiškai, tiek finansiškai. Idėjiškai, nes jaunos šeimos svajoja apie nuosavus namus ir investuoti į daugiabutį kuriame jie po 5-7-10 metų negyvens tikrai nesinori. Pensininkai taip pat nenori renovacijos, nes jie turbūt ir nesitiki ilgai gyventi. Šilumos punktų renovacija apie kurią rašoma, hm, turbūt Lietuvoje nebėra nei vieno šilumos punkto kuris būtų likęs toks pat nuo namo pastatymo tarkime 1975 metais. Daugiabutyje kuriame gyvenu šilumos punktas buvo pakeistas gal apie 2000 metus. Tai modernus punktas, yra lauko temperatūros daviklis, naujas cirkluliacinis siurblys, naujas šilumokaitis ir pan. Jei autorius turi omeny pilną šilumos sistemos paskirstymo atnaujinimą t.y. įrengima dvivamzdės sistemos kur kiekvienas butas gali nusistatyti temperatūrą tai žmonės nenorės. Gi butuose pasidarę remontus, ką gręžti skyles per… Skaityti daugiau »
a) Autorius taikosi paneigti daugiabučių namų butų savininkų nuosavybės teises: „privalomai” juos atnaujinti ar net nugriauti taikosi… Beje, blokinius namus jau ne kartą bandė eliminuoti – būta 25 metų termino, po to bangomis vyko šiltinimo vajai vienas po kito… O „jie tebestovi dar vis” pasak poeto. 🙂
Ciniškas pasakytų: „karo jiems reikia” – sugriautų ir naujų pastatytų. Gaila, kiek teko matyti „naujųjų statybų” butų planus, jų išplanavimas būna prastesnis, nei blokinių. Dar nepamirškite godžiųjų „vystytojų” pastatų sutankinimo link „perkūnkiemio idealo” užmojus: nei medelio, nei žolytės, vien trinkelės ir visokios mašinytės…
b) P. „T0mas J.” ir toliau iš Cato vyresniojo rolės neišeina, vis svaidosi tema „Kartagina turi būti sunaikinta.” Lyg koks „šiltintojas”. 🙂
reiks pamažint Lietuvių tautą, o kaipgis, kai to nori Pasaulio valdovas.
Kada Jums atsibos ???? Ar Jūs jaunas ar jau suvaikėjęs,ar aplamai keistuolis ??? Gal baikite loti apieb tą patį.. ???
Lietuvą valdantis kolaborantų luomas ragais ir nagais kabinasi prie okupacinio paveldo. Restauruoja ir grąžina, užuot nugriovęs ir užvertęs tą istorijos lapą. Vienintelis atvejis kai verta restauruoti senesnius, kaip 50 metų statinius yra jų kultūrinė vertė.
„jaunos šeimos svajoja apie nuosavus namus ir investuoti į daugiabutį kuriame jie po 5-7-10 metų negyvens tikrai nesinori”
–
Jaunos šeimos su mažais vaikais tiek uždirba, kad po 7 metų gyvens nuosavame name? Nebent nuosavoje lūšnoje Zarasų rajono kaimuky..
>Al Labai patogi schema praplauti pinigus ir eilinį kartą pramesti per b… PETĮ nepilietiškus, apatiškus ir politiškai bei ekonomiškai visiškai nesigaudančius Lietuvius. Na dar gal ir kokį iškrypusį malonumą patirs. Tu nieko neturėsi ir būsi nelaimingas. Viskas pagal komunizmo mokymą. Komunizmas viršūnėlei, likusiems feodalizmas su vergovės elementais. Šviesti tuos Lietuvius, deja nebėra kam. Mes nesiskaitom, mūsų balsas į liaudį neina. Pusė apie tai ką męs čia kalbam išvis negirdėjo, nė pusė ausies. O prieik ir pradėk šviesti, staiga visi tokie mokyti, jie viską žino, ka čia man pasakoji?! Ir pasiūlys folgos kepurę panešiot. Tai net ne stebina, nes 99% tų jo „žinojimo” jie gauna iš televizoriaus. Anglų daugelis niekaip. O net išversti, tuos dalykus kas labai svarbu, nelabai kas rūpinasi,… Skaityti daugiau »
Manau,kad tie senieji blokiniai namai stovės ilgiau,negu dabartinės statybos namai su gipskartonio iš vidaus ir plastiko plokščių iš išorės sienomis.
Skaičiau,kad Vokietijoje sėkmingai renovuoti Vokietijos demokratinės respublikos (DDR) laikais statyti namai- gal ir Lietuva galėtų pasimokyti iš Vokietijos patirties?
O juk teisus tas Tomas . Žaidimo taisyklės PRIVALO būt išlaikytos ir VISIEMS privalomos vienodai.
Okupacijos laikų daugiabučius verta renovuoti dėl to, kad jie velniškai tvirti. Nekeisčiau savo buto į šalia pastatyto naujo daugiabučio butą. Juk 1975 m. statytojai ir sąžinę turėjo, ir OBCHSSo bijojo.
— čia toliau rašau jau visiems, ne tik Al.—
Valdžia teigia kad sąnaudos šildymui sumažės dvigubai. Lai valdžia renovuoja mano daugiabutį, aš kaip mokėjau pvz. 100 eurų už šildymą taip ir toliau mokėsiu 100, o tas mano mokamas perteklinis 50 tebūnie mokestis už renovaciją. Jei taip daryti apsimoka – tesiima valdžia riziką ant savęs. Jei NEapsimoka – lai valdžia nustoja malti š. apie renovacijos būtinumą.
Patys žmonės, be valstybės paramos, žinoma, namų neperstatys. Net remontuot, be valstybės paramos, nesusitars. O valstybė, jei randa pinigų ,,žaliosioms bangoms”, ,,įvairovei” ir ,,įtraukumui”, tai turėtų rasti jų ir perstatyti sovietinių kumetynų kvartalus, kurie buvo statyti 50-čiai metų. Jie nusėdėvėjo ne tik fiziškai, bet pats ,,laisvas užstatymas” (tipo ,,žirmūnai”) kuria nesaugią, ,,naš adres ne dom i ne ulica” aplinką.
„pats ,,laisvas užstatymas” (tipo ,,žirmūnai”) kuria nesaugią, ,,naš adres ne dom i ne ulica” aplinką.”
–
Paaiškink prašau, ką turėjai minty rašydamas LAISVAS UŽSTATYMAS ir kuo jis skiriasi nuo šiuolaikinių daugiabučių kvartaliuko.
,,Laisvas užstatymas”, tai užstatymas be sklypų ir kiemų. Žirmūnai, Šeškinė. Tuo ir skiriasi.
Jūs klystate Tomai J. Aplink miestus dygstantys nuosavų namų kvartalai kieno? Marsiečių? Taip, jaunos šeimos, abu tėvai dirba, ima kreditą ir statosi, perka nuosavus namus.
Al.ui, tu idiotas Al.binai ar Al.vinai. Ne tarybinių laikų daugiabučių reikia griauti, bet būk nuoseklus, pasikark, nes gimei tarybiniais laikais.
Kur šiuolaikiniai daugiabučiai didmiesčiuose statosi – sklypai ir kiemai didžiuliai, ar ne? Gal gali keletą tokių kvartaliukų nuorodyti, konkrečiai? Mielai apžiūrėsiu, įdomu tiesiog.. prie kurių gatvių sankryžos?
Nes esu matęs kitokių cirkų. Pvz., Kaune yra Vytėnai. Apie juos Wiki rašo: Vytėnai yra laikomi prestižiniu Kauno priemiesčiu, juose yra vieni iš brangiausių priemiestinių Kauno kvartalų.
Tai štai Vytėnuose mačiau prieš 3 metus tokį kvartaliuką, nekilnojamojo turto vystytojai stato ir pardavinėja mažus nuosavus namus. Kiekvienas namas – nuosavame sklype, sklypas 1,4 aro.. Nesu tikras tik ar su namu 1,4 ar šalia namo.
Man svarbi tavo nuomonė. Kaip manai, kiek procentų jaunų šeimų dabar, per pastaruosius 5-10 metų, miestuose ima kreditus ir įsigyja naujus nuosavus namus? Daugiau kaip pusė, mažiau kaip pusė?
Daugelis, nors ir ne visi, dabartiniai namai turi savo atskirą sklypą ar bent kiemą. Paplavai Vilniuje, dabartinės valdžios pavadinti Paupiu (buvusių Skaitliukų teritorija). Misionierių sodai (Subačiaus g./ Bastėja). Kvartalas T.Kostiuškos g..
Pokyčiai aplinkoje daro mūsų gyvenimą gražu ir prasmingą . Pasižiūrėkite kaip pasikeičia miestuose gyvenimo sąlygos kai sutvarkomos gatvės , šaligatviai , vieši parkai. Na juk natūralu kad tos aplinkos dalimi esti ir tie nušiurę sovietiniai daugiabučiai kurių laiptinės ne tik apmusijusios ir nušnerkštos bet ir sąlygos kuriomis gyveną juose gyventojai lieka apverktinos . Jei valstybė padeda atsinaujinti ir pagerinti Jūsų buitį , pliusas tai ar minusas ? Nejau atsirastu tokiu kurie tame matytu tik švaraus pinigo skaitmenį. apsimoka ar ne ? Kaip tik pritarčiau autoriui kad reikia spartinti savivaldų darbą su gyventojais o tas jo vardinamas skaičius nerenovuotu likusių šiluminiu mazgu mizernas , palyginus su tais skaičiais kurie buvo prieš dešimt -dvidešimt metų ..nuo 40 tkst. Be abejo bus kažkoks… Skaityti daugiau »
>stasys
Reikia statyt naują gyvenamajį fondą, o ne klizma gaivinti numirelį. Netgi ne taip. Kada pajamos bus stabilios ir pakankamos, o spekuliantų išpūstos kainos sutvarkytos, kad atitiktu realias nekilnojamo turto kainas, akimirksniu bus pastatytas ir naujas gyvenamasis fondas ir žmonės susitvarkys kaip jiems tinka.
Tad gyvensim gyvenamajame fonde ne gyvenamajame name?
Berods supratau tamstą. Esmė TVOROJE? Jei tvoros nėra – nėra nei sklypo, nei kiemo?
Mitia > Dronui
Su teksto supratimu problemos? Štai ir mano minėtas viską „žinantis” ir „suprantantis”. Gyvas pavyzdys. Gyvenamaiss fondas – visų tinkamų gyventi žmonėms statinių suma. Sukramtau nesusivokiantiems.
Dar Engelsas citavo kažkokį vakariečių keliautoją, kad Maskovijoj miestai panašūs ne į miestus, o į laikinas karines stovyklas. Engelsas tai paaiškino privačios žemės nuosavybės Maskovijoje nebuvimu. Taigi, būtent tvora sutvėrė vakarietišką civilizaciją. O jos atsisakymas ją sugriaus.
„tvora sutvėrė vakarietišką civilizaciją. O jos atsisakymas ją sugriaus”.
(Al.)
–
tai ir norėjau sužinoti. Ačiū.
„Kaip Katalikų Bažnyčia sukūrė Vakarų civilizaciją”
• Autorius: Thomas E. Woods
• Leidėjas: Katalikų pasaulio leidiniai
• Išleidimo metai: 2016
• Knygos puslapių skaičius: 268
• Formatas: 15×21, kieti viršeliai
• ISBN ar kodas: 9789955293026
———————————
Robertas Grigas aiškiai atsakė, kad Vakarų civilizaciją sukūrė antikinė filosofija, romėnų teisė ir Katalikų Bažnyčia. Iki XX amžiaus pabaigos tai buvo visiems akivaizdus faktas.
(Vytautas Sinica, ve.lt, 2021-05-18 10:53)
———————————
Šios tamsuolių nuomonės šiandien paneigtos:
“tvora sutvėrė vakarietišką civilizaciją. O jos atsisakymas ją sugriaus”.
(Al., tiesos.lt, 2022-11-16 17:17)
Krikščionims, aišku, atrodo, kad tikrąją civilizaciją sukūrė krikščionybė. O, kadangi krikščionybės katalikiškoji dalis naudojasi lotynų kalba ir dalimi jos kultūrinio paveldo, tai tenka pripažinti ir pagoniškosios Antikos įdirbį. Tarp graikų filosofijos ir romėniškos teisės yra paslėpas žmogaus ir šeimos suverenumo įtvirtinimas. Jie pasireiškia privatinės nuosavybės įtvirtinimu. Filosofija sukuria požiūrį, teisė pateikia instrumentą, bet tarp jų yra vakarietiškos civilizacijos išskirtinis tikslas – apginti atskiro žmogaus ir šeimos turtinį suverenumą. O iš jo išplaukia jo ekonominė, socialinė, politinė ar dvasinė laisvės, kurios įgyjamos istorijos tėkmėje. O ekonominis žmogaus ir šeimos suverenumas praktiškai pasireiškia tuo, ką mes vadinam privatine nuosavybe. Tame tarpe – žemės nuosavybe. Vakarų Europoj mokesčius mokėjo šeima, Maskovijoj – kaimas. Vakarų Europos miestai sudaryti iš sklypų, o Maskovijoj miestai dar… Skaityti daugiau »
O ne krikščionims turbūt atrodo, jog Vakarų civilizacios puošmena yra tvora, o šedevras – Osvencimo tvora su spygliuota viela, kuria sruvena elektros srovė?!
Vakarų civilizacijos šedevras… Žinai Al., man tavo civilizacios išaiškinimas nepatinka. Skirtingi esam labai, ir ačiū Dievui.
Tai, kad žmonės skirtingi nėra trūkumas. Bet kritinio mąstymo nebuvimas yra.