Almantas Stankūnas. Nuostolius tiekėjams kompensuojame, o visą pelną paliekame?

Praeitais metais valdantieji biudžete paskyrė virš 800 mln. EUR dujų ir elektros kainų kompensacijoms tiekėjams iki šių metų liepos 1 d.

Neseniai berods D. Kreiviui prasprūdo, kad elektros kainų kompensacijoms dėl kritusių kainų reikės apie 160 mln. EUR, tik atrodo ši informacija iš viešos erdvės greitai išgaravo.

Iš karto pagalvojau, o kodėl išvis reikėtų tiekėjams mokėti tas kompensacijas, jeigu vidutinės elektros kainos, kuriomis taip vadinami nepriklausomi elektros tiekėjai šį pusmetį perka elektrą bus pakankamai žemos, kad jie tiektų elektrą vartotojams už 28 cnt/kWh ir dirbtų pelningai?

Atsakymas gali būti labai paprastas: kai kurią nors valandą įsigijimo kainos dėl svyravimų biržoje viršija tiekėjui kaštus, kurie būtini, kad sutilpti į elektros kainą vartotojui lygią 28 cnt/kWh, tai valstybė kompensuoja tuos kaštus, o kai įsigijimo kainos yra daug mažesnės, tai valstybė nekompensuoja, tačiau tiekėjas susideda į kišenę didžiulį pelną. Labai patogu – nuostoliai kompensuojami, o visas pelnas paliekamas.

Štai šiame pranešime nurodyta, kad balandį Lietuvoje vidutinė kaina biržoje buvo 6,7 cnt/kWh. Pridedam PVM ir fiksuotus tiekimo ir skirstymo mokesčius ir gauname apie 18 cnt/kWh, ir apytikriai 10 cnt/kWh keliauja tiekėjui į pelną. Tuo tarpu pranešime rašoma, kad kai kuriais laikotarpiais kainos biržoje buvo ir neigiamos!

Tai kas sukontroliuos tuos tiekėjų pelnus ir pasakys, kad karalius nuogas – neveikia jokia elektros tiekimo rinkos liberalizacija?!
Tuo tarpu lauksime informacijos apie tai kiek dar per mokesčius dotacijų pavidalu sumokėsime ir taip riebius pelnus gaunantiems tiekėjams per šių metų pirmą pusmetį.

Nuoroda į pranešimą 

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ray Dalio
T0mas J.

Nevemk čia nevalstybine kalba.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Būtent

T0mas J.

Nacionalini susivienijime, papasakokite kaip įsigijot tinklapį TIESOS.lt?

Skaitytojas

„viršija tiekėjui kaštus, kurie būtini, kad sutilpti į elektros kainą“

Po velnių, kas čia šiandien visuose straipsniuose, respublikinė „kad“ su bendratimi diena?

Marius

Jokios laisvos rinkos nėra. Tai fikcija sugalvota žmonėms mulkinti ir kai kam lobti. Į rozetę laidai atiteka iš vieno tiekėjo, mano atveju – transformatorinės esančios kieme.

b.p.

Nuo pat sausio mėn. (gegužės, panašu, bus taip pat) – netgi ESO garantinis tiekimas (su 15 proc. „bauda” vartotojui) buvo gerokai pigesnis už 28 ct/kWh. Tad ką reikia kompensuoti tiems „tiekėjams” ? Kokius pelnus „kompensuoti” ? Kad visokie kreiviai ir norkūnai sau dividentus valstybės sąskaita išsimokėtų ? Kaip tai vadinasi teisine kalba ? Alio, pro-kur-orai ? Ar tik visokius celofanus sugebate paspausti, o tvarteliui jau žarna per plona ?

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top