Almantas Stankūnas. Paradoksas: VMS – vienintelis VŠT akcininkas gerai, bet VŠT dalinio privatizavimo neatsisakome?

Veidaknygė

Paradoksas: VMS – vienintelis VŠT akcininkas gerai, bet VŠT dalinio privatizavimo neatsisakome?

Siūloma išpirkti akcijas iš Vilniaus šilumos tinklų smulkiųjų akcininkų.

Iniciatyva atrodo gera, tačiau po jos gali būti keli pasirinkimai, kurių pasekmės šilumos vartotojams bus skirtingos:

1. Toliau likti vienintele įmonės akcininke ir visą įmonės veiklą kreipti ne maksimalaus pelno uždirbimui ir dividendų mokėjimui šilumos vartotojų sąskaita, bet vilniečių interesų tenkinimui.

2. Įvykdyti vadinamąją įmonės IPO – akcijų emisiją biržoje, taip iš dalies privatizuoti įmonę ir naujųjų akcininkų interesus nukreipti į šilumos tinklų vartotojų pinigines.

Todėl, pasisakiau apie IPO žalą ir vykdant išpirkimą iš smulkiųjų akcininkų pasiūliau politikams aiškiai įvardinti kuriuo keliu eisime – nuoroda komentare.

Vakar klausimas buvo svarstomas VMS Ekonomikos ir Finansų (EF) komitete o šiandien Aplinkos ir miesto paslaugų (AMP) komitete.

EF komitete p. Remigijus Šimašius buvo atviras – jis už VŠT IPO. Kai padėkojau jam už atvirumą, jis puolė atsikalbinėti, kad tai tik jo nuomonė o sprendimų juk jis nepriima. P. Remigijus turbūt visus mus laiko kvailiais arba naivuoliais – kaip galima sakyti, kad įtakingo valdančiosios koalicijos nario nuomonė neįtakoja koalicijos sprendimų?😃

Dar EF skambėjo argumentai, kad IPO užtikrins įmonės veiklos skaidrumą.

Vėl labai keistas ir naivuoliams skirtas teiginys, nes įmonės skaidrumą:

1. Gali užtikrinti pati savivaldybė,

2. Skaidrumas padidės įgyvendinant EK direktyvas

3. Skaidrumą galima užtikrinti išleidus obligacijas, kurios leistų gauti lėšų investicijoms kartu išlaikant įmonės nuosavybę tik VMS rankose.

AMP komitete argumentai prieš mano pasiūlymą buvo dar keistesni – nors VMS būti vienintele akcininke ir ateityje gerai, bet dabar nepriimkime dėl to sprendimo; mano pasiūlymas tai tuščias politikavimas (ir taip komentuoja taip vadinamos opozicijos atstovas iš socialdemokratų frakcijos…)

Stebina, kad į mano pasiūlymą rimtai nesigilina taip vadinamos opozicijos atstovai. Gal jie nesupranta klausimo esmės ar nori būti solidarūs su kolegoms Seime, kurie įleido privatų kapitalą į monopolines ir strategines Lietuvos įmones? Kviečiu pateikti savo variantus.

Nežinau, tačiau juk akivaizdu, kad atmesdami mano pasiūlymą, jie netiesiogiai atveria vartus būsimam VŠT IPO – rimtam daliniam privatizavimui. Gal jie nori tai pademonstruoti rinkėjams? – jų valia. Rinkėjams bus aiškiau kas yra kas.

Lapkričio 22 Tarybos posėdyje sužinosime galutines VMS tarybos narių nuostatas.

Komentaruose nuorodos į mano ankstesnį tekstą šia tema ir EF bei AMP komitetų posėdžius. EF aš pasisakau dėl klausimo ir vyksta aptarimas nuo 47.40. AMP mano pasisakymas ir aptarimas nuo 36.42. Prieš tai yra pateiktas VMS pristatymas.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Logika

Kas tad. Vemsas,sstankūnai?

VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”

TŪLAS ADVOKATAS ROLANDAS VALIŪNAS IŠ PAVOGTŲ IŠ SNORO BANKO SĄSKAITŲ ŽMONIŲ PINIGŲ PASISTATĖ UŽUPYJE SAVO ŠEIMAI NAMĄ, KOLEKCIJAS SUSIPIRKO IR MUZIEJŲ ATIDARĖ! ŠLYKŠTUS TIPAS, VAGIS IR AFERISTAS. TAIGI, VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”.

GOJUS

Susikūrė ne vienas Valiūnas. Susikūrė ir tremtinys – švabžmogis R. Dargis, lobistvaikis V. Sutkus, Romanovskis, Janulevičius, Avulis, Danukas, Pangonis, Skyrienė…

blue yellow zov marinie

..o tu esi kacapvaikis,psol von.

GOJUS

Marinate, tai tu esi tų visų brudų prodavosinių lobistvaikių pasiuntinukas?
Gal dar iš kokio Valiūno ar Stonio „arbatos” gauni??

blue yellow zov marinie

..geeeejau,jei skaityt nemoki,atskirai neaiskinsiu.Jau sakiau,nebesikartosiu.

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top