Almantas Stankūnas. Renatai Pociau, ar kompensuosite vartotojų nuostolius dėl nenaudingų sutarčių nutraukimo?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba ir pirmininkas Renatas Pocius praeitų metų rudenį remdamiesi nežinia kokiais argumentais suskaičiavo visuomeninio tiekėjo (VT) elektros kainą lygią 56,5 cnt/kWh. Nedelsdamas, 2022 lapkričio 28 d. pakomentavau tai savo Facebook paskyroje.
Nei atsakymų, nei kokios nors kitokios reakcijos nebuvo.

Kai VERT, kuria visuomenė bent iki šiol buvo linkusi pasitikėti, paskelbė tokią aukštą visuomeninio tiekėjo kainą, daug vartotojų, kuriems buvo aktualu sudaryti naujas sutartis su tiekėjais, pasirinko tiekėjų planus su tuo metu buvusiomis kosminėmis kainomis.

Nors biržoje elektros kainos toliau krito ir nebuvo jokių prielaidų joms augti, tačiau p. Pocius šių metų sausio 2 d., lyg gyvendamas kitame išmatavime negu ši realybė, pareiškė, kad ta kosminė VT kaina gali išlikti iki 2023 metų pabaigos. Buvau šokiruotas ir vėl nedelsdamas, tą pačią dieną komentavau šiuos tiesiai šviesiai sakant kliedesius arba sąmoningą bandymą padėti tiekėjams uždirbti didesnius pelnus savo Facebook paskyroje.
Toliau tvyrojo spengianti tyla.

Galiausiai sausio 20 d. Lietuvos Energetikos Agentūros vadovas Virgilijus Poderys pripažino, kad elektros kainos žymiai mažės.

Tada buvo logiška paklausti: gal paduokime p. Renatą Pocių į teismą?! Apie tai mano tekstas čia: https://lnkd.in/eWFArKFy

Na ir galiausiai turime atomazgą: šiandien p. Pocius jau pats pripažįsta, kad kainos mažės ir siūlo vartotojams kuo greičiau nutraukti aukštų kainų sutartis su tiekėjais nepaisant baudų dėl nutraukimo.

Apie p. Pocių jau parašiau viską ką reikėjo parašyti.
Dabar tiesiog klausiu: gal pareikalaukime, kad p. Pocius kompensuotų vartotojams, kurie, pasiklausę jo, nuo šių metų lapkričio mėn. iki dabar, sudarė su tiekėjais sutartis aukštomis kainomis, baudas, kurias jiems teks mokėti dėl sutarčių nutraukimo.

Kadangi valdantieji visiškai nereaguoja į skandalingą p. Pociaus elgesį, gal galų juo susirūpins Lietuvos Respublikos Prezidentas?

Gal jau laikas aiškiai įvardinti, kad elektros rinkos liberalizavimas, taip kaip jis atliktas Lietuvoje, yra afera ir/arba sutrikusio ideologinio mąstymo išdava. Kaip visa tai pakeisti dar kartą priminiau prieš kelias dienas https://lnkd.in/ebU8h6uC

P. Renato praregėjimas čia: https://lnkd.in/eygzWhkd

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top