Veidaknygė
Viskas prasidėjo kaip visada, nors tarybos narių buvo mažoka.
Vėliau iš posėdžio išėjo dar keli valdančiosios koalicijos nariai.
Vyko vieno svarbaus klausimo apie savivaldybės įmonių valdyseną svarstymas, kurį buvo bandoma priimti formaliai, apsvarsčius jį tik Ateities komitete, kuris turi mažai ką bendro su svarstomu klausimu.
Merui neįsiklausius, kad būtina tokius klausimus svarstyti ne formaliai, opozicija nutarė patikrinti ar be jos valdantieji gali užtikrinti kvorumą. Paaiškėjo, kad negali.
Buvo paskelbta pertrauka ir tikėjausi, kad nedalyvaujantys valdančiųjų tarybos nariai bus vėl sukviesti į posėdį ir viskas vyks kaip visada.
Po pertraukos vėl įvyko pirmas balsavimas ir vėl tikrinome kvorumą. Po pirmo tikrinimo paaiškėjo, kad kvorumas yra, bet tik su socialdemokratų frakcijos pagalba.
Gal susivokė socialdemokratai, o gal jiems kas pašnibždėjo, kad štai puikus šansas įsiprašyti į valdančiųjų koaliciją ir sekančiame balsavime nedalyvavo. Taip kvorumo vėl neliko ir posėdis buvo nutrauktas.
Ką gi, kviečiu nesivaržyti TS-LKD, LP ir socialdemokratus ir išplėsti valdančiųjų koaliciją.
Galėsite tada laisviau praleidinėti tarybos posėdžius. O esminių programinių nesutarimų tarp TS-LKD/LP ir socialdemokratų nėra.
Suprantu, kad nepatogu prieš rinkėjus, bet kiek gi galima slapstyti tiesą, kad Socialdemokratai yra vieni iš artimiausių partnerių dabar Lietuvą valdančioms partijoms. Ne be reikalo socialdemokratų frakcijos nariui Povilui Pineliui dar kadencijos pradžioje buvo duotas Aplinkos ir miesto paslaugų komiteto pirmininko pavaduotojo postas, o Povilo ir kitų socialdemokratų frakcijos narių laikysena stebino palankumu valdantiesiems, kai buvo svarstomi principiniai, svarbūs klausimai – pvz. Nacionalinio stadiono projektas.
Vilniaus m. savivaldybės politikai gali parodyti pavyzdį ir įkvėpti po rinkimų Seime sudaryti plačią vaivorykštinę koaliciją: TS-LKD, LP, LS, Socialdemokratus, Vardan Lietuvos (Valdžios), greičiausiai ir Regionų partija.
Jūs tiesiog patvirtinsite savo programinių nuostatų bendrumą ir atliepsite tokių vaivorykštinių koalicijų sudarymo bangą Vakarų Europoje.
Tiesa vėliau, kaip ir Vakarų Europoje, jau teks sudaryti valdančiąsias koalicijas su nacionalistais – Lietuvos atveju Nacionalinis susivienijimas