Almantas Stankūnas. Vaikų perkėlimas iš savivaldos į privačias įstaigas

Ar Vilniaus m. savivaldybė nevykdė/-o nuoseklios tokio perkėlimo politikos?

Pirmajame šios kadencijos Vilniaus m. savivaldybės Šeimos ir vaiko gerovės komisijos posėdyje buvo proga užduotį klausimą šia tema.

Vėliau savivaldybės administracija atsiuntė informaciją.

Vaikų pasiskirstymo pokyčių tarp savivaldybės ir privačių įstaigų, atskirai ikimokyklino ugdymo ir mokyklose, tendencija atvaizduota žemiau įdėtuose grafikuose.

Iš jų akivaizdu, kad vaikų skaičius privačiose švietimo įstaigose didėja, o savivaldybės – mažėja.

Kad nebūtų skirtingų šių tendencijų priežasčių interpretacijų komisijai pasiūliau užsakyti tyrimą, skirtą priežasčių išsiaiškinimui.

Svarbu žinoti kiek tėvų pasirinkimą įtakoja ribotos pasirinkimo galimybės ir kiek kiti faktoriai. Tuo pačiu galima tėvams užduoti klausimą apie tai kaip tėvų nuomone keičiasi ugdymo kokybė savivaldybės įstaigose.

Turint tyrimo rezultatus, o taip pat profesionaliai parengtą prognozę apie tikėtiną vaikų skaičiaus kitimą Vilniuje, galima bus priimti geriausius sprendimus dėl to ką būtina daryti, kad geriau atlieptume vilniečių lūkesčius.

Lukterėkim ir sužinosime ar šios kadencijos Vilniaus m. savivaldybės taryba ir VMS administracija norės surasti atsakymus į mano iškeltus klausimus.

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top