Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Kodėl ši diena yra istorinė?

Visų pirma, nors ir Ukraina, ir Vakarų pasaulis nepripažino Krymo okupacijos ir aneksijos, psichologiškai ne vienas Vakaruose ir Ukrainoje laikė Krymą tarsi tarpine teritorija, kuri juridiškai priklauso Ukrainai, bet kuri arti to, kad galėtų būti laikoma Rusijos teritorija. Ir labai svarbi Putinui. Todėl galvota, kad atgauti Ukrainai Krymą bent kol Putinas valdžioje beveik nerealu. Vakarų nenoras teikti Ukrainai toliašaudės ginkluotės rėmėsi ne tiek baime, kad Ukraina apšaudys Voronežą ar Kurską, o būtent Krymą.

Antra, Krymą ,,putinistai” laikė savo istoriniu iškovojimu, tarsi deimantu putinizmo imperinės ideologijos koncepcijoje. Jie arogantiškai nutraukdavo bet kokias kalbas apie Krymo grąžinimą Ukrainai, aiškindami, kad tai Rusijos teritorija ir jokių kalbų apie teritorijos sugrąžinimą Ukrainai būti negali. Kad būtų Vakarams dar labiau įtikinama pagrasindavo branduolinio ginklo panaudojimo koncepcija, aiškindami, kad tokį ginklą turi teisę panaudoti, jei kas kėsinasi į teritoriją, kuri yra dalis Rusijos teritorijos. O tada ir Vakaruose atsirado nemaža galvojančių, kad nors Krymo aneksijos ir nepripažįsta, karine jėga Krymo geriau Ukrainai neliesti ir nebandyti atsiimti.

Trečia, įtikėję tokia Krymo labai patogia situacija, kai gali užpulti kitos šalies teritoriją, ją okupuoti, o vėliau aneksuoti, putinistai ir užėmę naujas Ukrainos teritorijas pietuose, norėjo elgtis taip pat. Jie nebenorėjo kurti kokios nors Chersono ar Azovo liaudies respublikos, o kaip galima skubiau paskelbti tuos fiktyvius referendumus ir tada jau tų teritorijų statusas būtų saugus, kaip Krymo.

Spėju, kad ir kai kuriose Vakarų šalyse netrūko asmenų, kurie galvojo: kam duoti Ukrainai tą toliašaudę ginkluotę, tegu geriau tiesiog alina Rusijos kariuomenę, o po referendumų rudenį bus galima pasakyti: nieko nepadarysite, derėkitės su Putinu, nes į Rusiją integruotų teritorijų neatsiimsite. Jos jau yra, kaip Krymas. Neliečiamos. Mes nepripažinsime nei Krymo, nei Pietų Ukrainos teritorijų okupacijos ir aneksijos, bet jos dabar, kaip Krymas. Nelieskite jų. Rūpinkitės išlaikyti Mykolajevą ir Odesą, kad turėtumėte bent išėjimą į Juodąją jūrą.

Ketvirta, nepaisant visų kalbų Vakaruose apie Krymo okupaciją ir aneksiją, eiliniai Rusijos gyventojai taip pat tikėjo, kad Krymo klausimas yra išspręstas, už tai buvo dėkingi Putinui ir laikė, kad Kryme yra visiškai saugu.

Eilės automobilių ketvirtoje nuotraukoje yra išvykstant dabar iš Kerčės link Krymo tilto. Garsūs komentarai video siužetuose, kad laikas dingti iš to Krymo perskries Rusijos informacinę erdvę. Caras Putinas yra nuogas. Krymas dar neaišku ar bus Rusijos. Kryme yra nesaugu. Karas pirmą kartą, matyt, atėjo į kiekvieno Rusijos gyventojo gyvenimą. Ne spec operacija, kur galima pasiųsti žūti buriatus, kai Maskvoje ar Sočyje visiška ramybė. Tai karas. Ir net Kryme yra nebesaugu. Dabar tai pajus visa Rusija.

Penkta, taigi net ir katinas Vašingtone suprato, kad Krymas yra teritorija, kurią Ukraina turi teisę atsiimti. Apribojimai duodamai toliašaudei ginkluotei neturi liesti Krymo. Tai suprato ir Berlyne, ir Paryžiuje, ir Ankaroje, ir Maskvoje.

Savaime aišku dabar, kad kitas taikinys jau ne hipotetiškai, o realiai gali būti ir Krymo tiltas, ir vandens tiekimas Krymui iš Novokachovkos, ir Juodosios jūros laivynas Sevastopolyje, ir Putino koridorius tarp Donbaso bei Krymo, užgrobti Ukrainos uostai.

Visiems aišku, kad Ukraina jau turi toliašaudžius ginklus ir tai, kas Putinui buvo svarbu šiame kare gali būti paversta niekais. Klausimas dabar tik, koks bus Rusijos atsakas.

Ši naktis prie Juodosios jūros ir bendrai Ukrainoje gali būti labai nerami. Arba rytojaus diena. Putinas, aišku, įsiutęs. To net nereikia matyti. Bet, kad šiandien buvo žengtas didelis žingsnis psichologiškai ir karine prasme, keičiant tiek Vakarų, tiek ir Rusijos žmonių bei elito požiūrį į Putino užgrobtas teritorijas Ukrainoje, tai yra faktas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
???

Apie ką čia kalba ?

Propogandonas

Asilui Medelinskui nespėjo pranešti, kad Zelenskio ofisas jau laikosi nuomonės, kad ukrainiečiai suorganizavo diversiją Krymo bazėje.

ne ambasados darbuotojas Londone

Niekalai autoriau. Neturi Ukraina tokios ginkluotės kuri pasiektų Krymą. Iš artimiausios Ukrainos kariuomenės teritorijos iki Saki oro bazės kur įvyko sprogimai yra 200 km. Taigi čia arba diversija, arba sabotažas. Na rusų pilotai gi ne savižudžiai, jei suprantate. Ir taip, Krymas visgi yra Rusija. Tai nusprendė patys Krymo gyventojai referendume. Krymas yra labiau Rusija, nei Vilnius ura Lietuva, nes jokio referendumo, kad Vilnius priklausytu Lietuvai net nebuvo, o Kryme buvo. Tad nesvietiškai veidmainiaujate.

Al. ne ambasados darbuotojui

O Prūsijos gyventojai nusprendė, kad šiaurinė Prūsija turi priklausyti Rusijai ? O karelai nusprendė, kad Rusijai turi priklausyti rytinė Karelija? O lietuviai, latviai ir estai nusprendė savanoriškai sunaikinti savo valstybes ir būti aneksuotiems?

Dzeikas

Kad pats Medalinskas laikosi Rusijos pasauliui ir Ukrainai primestos pasauleziuros, girdi Ukraina turi teise apsaudyti savo teritorija ir Krymas…bla bla bla… UKRAINA TURI TEISE APSAUDYTI RUSIJOS KARINIUS DALINIUS IR OBJEKTUS, SAVO ,RUSIJOS IR NEUTRALIOJ(vandenynai,neutralus vandenys) teritorijoje. Gali beje ne tik karinius, bet ir civilinius objektus.Kruiziniame(Rusijos) laive plaukia tarkim auksti generalinio stabo karininkai.Kodel VSU negali jo skandint? Rusija skandino Raudonojo Kryziaus laivus ir nelaiko tai jokiu nusikaltimu. Ypac bukiems vakarieciams reik paaiskinti, kad dzentelmeniski susitarimai su kriminaliniu nusikalteliu yra kvailystes virsune, arba samoninga Rusijos dezinformacijos sklaida. Kas tureje patirties gauju „razborkese” girdejote toki dalyka, kaip nemusti zemiau juosmens, tik kumsciais nenaudojant saltojo ginklo? Tokios taisykles paciu vagiu sugalvotos lochams durninti.Lygiai kaip ir „vagies padorumo kodeksas”. Kijevas galetu ir paciam Putinui paaiskinti:… Skaityti daugiau »

yellow Z.O.V.marine

akivaizdu, kad šizoukropinė psichodemija padarė iš medalinsko visišką šiukšlę ir ukrofreniką, t.y. grynaveilsliškiausią nacį konservatniką :))) – toks įspūdis, kad visos šizolitchūanijos padugnės dalyvauja kažkokiame nepaskelbtame idiotizmo, t.y. rusofobijos batle, o prizinis fondas siekia min milijardą :))) —- kokio bukumo ar perpuvimo besmegeniu pindoholiku reikia būti , kad neigti akivaizdžiausią faktą, jog krymas(krymo autonominė respublika – kaip tsrs reliktas) ukrainos sudėtyje buvo visiškas oksimoronas – o ypač po tsrs išardymo !???? — ir kokiu lansberginiu kaspinuočiu reikia būti, kad šitaip tyčiotis iš krymo gyventojų, kurie nuo pat 1991-ų , referendumais ir kitaip, siekė pabėgti nuo tos ukrainos, matydami kurlink juda visa ta sintetinė pornovalstybė, tolydžio vis labiau uzurpuojama ukronacistų bei oligarchų, pradedant paskutiniu tskp nomenklatūrinių marazmatiku kravčiuku, ir baigiant postmaidauniniais… Skaityti daugiau »

yellow Z.O.V.marine apie Dzeikas 2022-08-13 4:51

tik tvartelio imbecilas dzeikas gali haliucinuotis, kad rusija neva turi fizinių problemų subombinti nachier visą kijevo(ar chujevo) vyriausybinį kvartalą su visom kekšėm zelenskiais, liusiom, podoliakais ir pan. :)))))) —– arba užsukti kibeni feni visą dujų tranzitą per tą ukrodurdomą, kuris po šiai dienai neša milijardines pajamas ukroreichui :)) – arba…, – ir t.t. , —- na, o iš kur tas tautinis pridurkas ima kliedesius apie rusijos nuskandintus ar apšaudytus, kažkokius mistinius “raudonojo kryžiaus “ laivus, spėlioti netenka : šizolitchūanijos propagandinė “pramonė“ dar ne tokių srutų prigamina :))))

Dzeikas

Kremliaus puslei:
„Wilhelm Gustloff” laivo evakavusio is apsupto Karaliauciaus civilius pabegelius(sovietai moka zudyt ir kankint civilius,karas Ukrainoje tik patvirtino sia sena tiesa) ir suzeistuosius pavadinimas.
1945m sausio 30d buvo torpeduotas sovietinio povandeninio laivo nepaisant ant abieju bortu nudazyto Raudonojo Kryziaus zenklo.Lediniame vandenyj zuvo 9400 zmones: suzeistieji, moterys ir vaikai.

Dzeikas

PS.
Taip taip.Per 3 dienas galejo Kijeva paimt, bet rodydami geros valios gesta atsitrauke.
Tiesa lavonus susirinkt nespejo, bet tai mielocius.1942 begdami is Sevastopolio susprogdino katakombas kartu su 30.0üü suzeistuju.Savu.
Ir ka? Ogi nieko – kara laimejo.O bobos ,kaip zadejo marsalas Zukovas, nauju prigimde.

DD plius DD

Medalinskas įvardino patį svarbiausią šios atakos rezultatą.
Iš tikrųjų ligi šiol diplomatinėje, ekspertinėje ir politinėje apyvartoje ukrainiečių tikslas būdavo apibrėžiamas kaip „sugrąžinti situaciją į 2022 vasario 24 dieną”(tai reiškė paprasčiausią atokvėpį Rusijai, okupuotus Krymą ir rytinę Ukrainos dalį paliekant kaip buvo.)
O nuo šiol bus kitaip- „pakalbėkim apie 2014 metus, kai viskas ir prasidėjo”.

DD plius DD- 22.05

„Krymas visgi yra Rusija. Tai nusprendė patys Krymo gyventojai referendume.”- porina tūlas pilietis…
Jūsų žiniai referendumai, kurie rengiami okupuotose teritorijose, tarptautinės teisės požiūriu vertinami kaip niekiniai ir niekaip kitaip.
Referendumas kažką reikštų tada, kai ten dar buvo kokia jau bebuvo Ukrainos valdžia, o ne Rusijos kariuomenė.

Dzeikiokui

…jei kazkodel sumanei pabendraut su gelltonuoju rududu llavonidu,pamirsai aksioma…SUDAS NEGALI NEDVOKTI.PALIETUS JI,PASKLINDA NEISPASAKYTAS DVOKAS.kITAKART NEUZMIRSK TO.

Dzeikas

Su Rusija reikia issiaiskinti taip, kad 1854-55mm Krymo karo pralaimejimo pasekmes jai pasirodytu lengvas paglostymas.Tada auka buvo Turkija, o pretekstas slavu vadavimas is musulmonu jungo.Neapsikente izulumo prancuzai su anglais atsiunte ekspedicini korpusa ir ant pirstu paaiskino Rusijai, kuo skiriasi Sibiro tauteles,Kaukazo kalnieciai ir paliegusi, anarchijos draskoma ATR nuo europiniu kariuomeniu.Bet atsipirko Rusija tada nuostabiai lengvai: sunaikino Juodosios juros laivyna(pora barzu buvo uzsilike ne Sevastopolyj), nusigriove pakrantes tvirtoves,atidave Rumunijai,tada Valachijai Dunojaus delta, atsibasliavo kontribucija(dzyn jiems,cholopams papildoma naloga ikale). O jau po 20 metu viskas tapo kaip buve, nes Prancuzija gavo kupron nuo Vokietijos ir nueme apribojimus suverenumui Juodjuryj Rusijai. Taciau nuo to laiko Rusija suvoke savo vieta prie parasos ir viena pries I -II eiles europine valstybe nesoko.Pamirsusi gaudavo lupt: nuo… Skaityti daugiau »

ne ambasados darbuotojas Lonone Alviui

Prūsiją ir Rytų Kareliją perdavė Rusijai Čerčilis su Ruzveltu. Idėja buvo Stalino, bet Rusveltas ir Čerčilis tam pritarė Jaltos, Potsdamo konferencijose. Tu esi neišmanėlis. Tai senai žinoma. Bet tokie kaip jūs būdami naivūs primityvau juk negali kritikuoti Vašingtono ir Londono.

Dzeikas

Dzeikiokujui: Dzyn jis man:D Taciau suteike proga pakelt tema. O primint reikia, nes karta maciusi totalitarizma ir zinanti kaip reikia su juo tvarkytis iseina.Net ir Lietuvoje kur vairuoja vagys ima virsu nuomuone, kad Kremlius vadovaujasi kazkokiu tai sveiku protu ir bendruoju geriu. Totalitarizmas tai gangrenos analogas kune.Ja sustabdyt galima tik nupjovus sugangrenavusia vieta pilnai arba vykdant totalia intervencija kaip atsitiko Vokietijai,Japonijai ir pietu Korejai.Savo jegomis pavyko tokia socialine gangrena iveikt tik Ispanijai(laimejus pilietini kara pries komunistus1939m) ir Cilei 1973m. Abiem atvejais gydymas buvo sunkus,ilgas ir radikalus. Rusija 1991m atsipirko nuostabiai lengvai , nes Laisvasis pasaulis patikejes nuostabiu komunistu atsivertimu i demokratus soko jai padet materialiai – padejo ant dziustancios gangrenos silta kompresa. Izvalgus zmones niekada netikejo Rusijos atsivertimu i atstovaujamaja… Skaityti daugiau »

et,

nesąmonė.Putinas tik marionetė. Jei ne putinas tai karklas bus marionetė, ir iš viso rusija kolonija, pardavinėjanti savo resursus už rodšildų pripieštas bevertes popieras

DD plius DD

Ukrainos žvalgyba paviešino pasiklausytą rusų kariškių pokalbį. Ne analitikų-ekspertų, tačiau liaudies balsas būna irgi iškalbingas.
„Ну! Хохлы говорят, да, взорвали ракетами, бл…дь. А россияне по телевизору: „Ни х…я, это была небрежность”. Не признаются, нах…й. Укропы говорят, что да, въ…бали, а эти – ни х…я”, – возмущен первый оккупант.

В разговоре обсуждается, что версию о боеприпасах в минобороны РФ придумали, „чтобы стыдно не было”, ведь по официальным российским заверениям, „там же небо на замке”. Россияне предполагают, что „хваленая ПВО не сработала в очередной раз”.

„А может, еще по [Крымскому] мосту въ…бут…” – резюмирует один из оккупантов.”

yellow Z.O.V.marine apie DD plius DD

šis tvartelinis lošarikas turbūt šventai įsitikinęs, kad tokių “pokalbių“ “gamyba“ namudinėmis sąlygomis yra labiau sudėtinga, nei kvantinio procesoriaus projektavimas su logaritmine liniuote :))))) – koprofagai ėda mėšlą ,) – o šizolitchūaniški, lansberginiai, ėda absoliučiai visą mėšlą :)))

DD plius DD

Hm. Įprastai nekreipiu dėmesio į visokius lunatikus. Bet 12.04 visai tinkamą šiam atvejui idėją pašnabždėjo, kad suklastoti galima bet ką.
Na, ukraininečiai ir pasidarbavo, nors atviru tekstu perspėja, kad čia fotošopu paišdykavimai. Surinkit google- „ФОТОжабери про вибухи на військовому аеродромі біля Новофедорівки Джерело: https://censor.net/ua/p3359813
Yra visai neblogų šposų. Man labiausiai patiko- „šeima iš Riazanės pailsėjo Sakuose” (ant skalbinių virvės iškabinti mamostėtėsirvaikų apatiniai su iškalbingomis rudomis dėmėmis)
O kitame šiurpus tipas Hanibalo Lekterio veidu ir kruvinomis rankomis kviečia- „ruse, nebijok. Ateik į pliažą”…

tikrai tikrai

putinas marionetė, rusija kolonija, piemuo kisindžeris

yellow Z.O.V.marine apie DD plius DD 13:11

na, tokiam tvartelio pindofrenikui, turinčiam idealiai beretinį “jumoro“ jausmą , belieka be jokių šnabždesių priminti “šposus“ apie “kyborgus“, arba “gerai organizuotą“ azovo nacikų evakuaciją į nelaisvę, arba “heroiškai“ “žuvusius gyvačių salos gynėjus ir t.t., ir taip be galo :))))) — klounų “kalvė“ šizolitchūanija :))))) – čia jų niekad nebus per daug 🙂

Al. ne ambasados darbuotojui

Tai jei tai tarpvalstybinis susitarimas, tai prie ko čia referendumas. Kuris, šiaip ar taip, okupuotoj teritorijoj neteisėtas ? Prūsiją Rusijai davė valdymui 50-čiai metų. Jie jau praėjo. Ir Prūsija ne Čerčilio ir ne Ruzvelto, amžiną jiems atilsį. Kaip ir Kerelija.

Karo naratyvai

JK geležinkelių sąjungos vadovas Mick Lynch buvo kritikuojamas, teigdamas, kad ukrainiečiai „žaidžiantys nacių vaizdais“ yra iš dalies atsakingi už barbarišką Rusijos įsiveržimą. Atrodė,kad Mick Lynch iš dalies kaltina ES, kai buvo paklaustas apie Rusijos agresiją ir ar „Brexit“ susilpnino sąjungą. Jis sakė, kad ES įtaka išprovokavo „bėdą“ užpultoje šalyje, taip pat tvirtino, kad „Ukrainoje buvo daug korumpuotų politikų“. „Visa tai buvo susiję su buvimu už ES ir visa kita“, – sakė jis, turėdamas omenyje proeuropietiškas demonstracijas,per kurias 2014 metais buvo nuverstas prezidentas Viktoras Janukovyčius, kuris buvo artimas Vladimiro Putino draugas. Jis sakė „New Statesman“: „Ukrainoje buvo daug korumpuotų politikų. Ir kol jie tai darė,Ukrainoje buvo labai daug žmonių, kurie žaidė nacistiniais vaizdais ir grįžinėjo į antrąjį pasaulinį karą ir visa… Skaityti daugiau »

Vakar įdomiai

Chodorkovskio televizijoje kalbėjo Ilarionovas.Be kita ko jis sakė,kad kol valdė Trampas,tol pasaulyje beveik nebuvo karų,kai valdo kairieji,karai prasideda.Užvakarykštis Trampo rezidencijos užpuolimas yra nebuvęs įvykis Amerikos istorijoje ir tai kelia daug abejonių dėl kairiųjų užmačių sekančiuose rinkimuose.Ar Amerika netaps antra diktatorine valstybe?

Nežinia,kiek

tai tiesa,bet Ilarionovas sakė,kad Bidenas įsiklauso į saugumo tarnybos vado ideologiją,kuri skelbia,kad Rusijos įtakai priklauso visa sovietinė teritorija,įskaitant ir mus.Taip tas pasenusių pažiūrų veikėjas dalina pasaulį.Laikas labiau įsigilinti,kas bando diktuoti ir tempti juos į dienos šviesą ?

25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top