laikmetis.lt
Nauji krikščionių apklausos agentūros „Barna Group“ atlikti tyrimai atskleidė, kaip pandemija atsiliepė JAV pastorių norui tęsti savo tarnystę bei palietė jų visas gyvenimo sritis. Tyrimas taip pat parodė, kad norinčių pasitraukti iš nuolatinės tarnystės pastorių skaičius Amerikoje vis labiau auga.
Beveik keturi iš dešimties protestantų pastorių (38 %) „rimtai svarsto“ galimybę palikti nuolatinę tarnystę. Sausį tokių pastorių dalis sudarė 29 %.
Atrodo, kad tarp pagrindinių protestantizmo šakų šios problemos tarp pastorių dar didesnės – daugiau nei pusė (51 %) jų teigia manantys, kad planuoja nutraukti nuolatinę tarnystę.
Tarp evangelikų, šis skaičius yra daug mažesnis, tačiau vis dar sudaro maždaug trečdalį (34 %).
Taip pat buvo pastebėtas skirtumas tarp jaunesnių ir vyresnių pastorių atsakymų: beveik pusė (46 %) jaunesnių nei 45 m. amžiaus pastorių svarsto galimybę nutraukti savo tarnystę visą darbo dieną, palyginti su maždaug trečdaliu (34 %) 45 m. ir vyresnių pastorių.
Tyrimų agentūra šiuos rezultatus pavadino „keliančiais nerimą“.
„Ateinantį dešimtmetį JAV kongregacijų gyvybingumui bus labai svarbu išlaikyti jaunus pastorius, juos drąsinti atlikti savo pareigas“, – teigė tyrėjai.
Vienoje apklausos skiltyje pastorių buvo prašoma įvertinti savo bendrą emocinę gerovę: jie ją vertino „puikiai“ arba „gerai“ šešiose kategorijose: santykių, dvasinės, fizinės, emocinės, profesinės ir finansinės gerovės.
Tik trečdalio (35 %) bendra sveikatos būklė buvo gera. 40 % pastorių savo emocinę gerovę įvertino vidutiniškai arba žemiau vidutinės, o penktadalis taip įvertino ir savo dvasinę gerovę.
Tyrimų agentūros prezidentas David Kinnaman (Deividas Kinamanas) teigia, kad šis tyrimas rodo JAV pastorių krizę, kuri vis gilėja.
„Ankstyvuosius pastorių perdegimo požymius pradėjome pastebėti dar prieš pandemiją, o pirmieji įspėjamieji varpai nuskambėjo 2017 m. atliktame tyrime apie pastorių savijautą“, – sakė jis.
„Dabar, praėjus 18 mėnesių nuo šios pandemijos, esant dideliems bendruomenių susiskaldymams ir tvyrant finansinei įtampai, nerimą keliantis procentas pastorių patiria didelį perdegimą, dėl kurio jie rimtai svarsto galimybę palikti tarnystę“, – kalbėjo D. Kinnaman.
„Tai gilėjanti krizė Amerikoje. Dabar atėjo laikas krikščionių bendruomenei ateiti kartu su savo pastoriais, melstis ir palaikyti juos, kad jie ir toliau galėtų jiems tinkamai vadovauti. Pastoriai taip pat turi aktyviai saugoti savo sveikatą ir gerovę, visapusiškai įvertinti, kaip jiems sekasi“, – sakė jis.
„Bažnyčioms labiau nei kada nors anksčiau reikia stiprių lyderių, kurie būtų nuolankūs, aktyvūs, atsidavę maldai ir pasiryžę būti sveiki, nes tai yra esminis kokybiško vadovavimo aspektas“, – buvo pabrėžiama jo kalboje.
Orientavimasis šiuose egzistenciniuose pašaukimo ir tarnystės bei karjeros tinkamumo klausimuose yra reikšmingas bei svarbus ateičiai, rašoma „Christian Today“.
Šaltinis: Christian Today