Amsterdamo vyskupija planuoja uždaryti 60 proc. bažnyčių

laikmetis.lt

Harlemo-Amsterdamo (Nyderlandai) katalikų vyskupija paskelbė, kad per ateinančius penkerius metus dėl mažėjančio bažnyčios lankytojų, savanorių ir pajamų skaičiaus reikės uždaryti 60 proc. bažnyčių.

Vyskupas Jan Hendricksas (Janas Hendriksas) per susitikimą su maždaug 90 parapijų administratorių pristatė Harlemo-Amsterdamo vyskupijos planus.

Hendricksas, kuris vyskupijai vadovauja nuo 2020 m., sakė, kad akivaizdu, jog „koronaviruso pandemija paspartino mažėjimo procesą, kuriame jau buvome: ištikimi garbaus amžiaus bažnyčios lankytojai dar labiau pagyveno ir kartais nustojo lankyti bažnyčią; kiti priprato prie kitokio sekmadienio ryto formato, sumažėjo savanorių, nustojo giedoti chorai“.

Vyskupijos valdžia teigė, kad per penkerius metus teks uždaryti 99 iš dabartinių 164 katalikų bažnyčių. Iš likusių 65 bažnyčių 37 galėtų veikti 5-10 metų kaip „pagalbinės bažnyčios“, o ilgalaikėje perspektyvoje liktų tik 28 „centrinės bažnyčios“.

Susitikimas parodė, kad Mišių lankytojų skaičius sumažėjo nuo daugiau nei 25 tūkst. 2013 m. iki 12 tūkst. 2021 m.

„Dalyvavimas pamaldose per daugelį metų smarkiai sumažėjo. Tai nėra naujas reiškinys“, – sakė vyskupijos generalvikaras monsinjoras Putteris, pažymėjęs, kad XX a. šeštajame dešimtmetyje Mišiose dalyvaudavo apie 80 % katalikų, palyginti su maždaug 3 % iš 425 000 pakrikštytų vyskupijos katalikų šiandien.

Vyskupija, nuo 2004 m. siekianti sumažinti bažnyčių skaičių, garsėja stipriomis tarptautinėmis katalikų bendruomenėmis tokiuose miestuose kaip Amsterdamas ir Almerė. Praėjusiais metais Almere, kuris laikomas naujausiu Nyderlandų miestu, buvo atidaryta nauja bažnyčia.

Kun. Putteris sakė, kad bažnyčių koncentracija miestuose vargu ar artimiausiais metais bus didelė kliūtis katalikams, norintiems dalyvauti Mišiose.

„Jaunesni žmonės ir šeimos, kurių turime, yra pasirengę važiuoti 15, 30 ar 45 minučių, kad nuvyktų į bažnyčią“, – sakė jis. „Taigi jiems ateityje tai nebus problema. Ir, žinoma, infrastruktūra čia, Nyderlanduose, yra labai gera, todėl tai nėra problema.“

„Anksčiau kiekvienas kaimas, kiekviena miesto dalis turėjo savo bažnyčią, bet dabar to neįmanoma išlaikyti, o žmonės, kurie tikrai nori eiti į bažnyčią, dabar yra labiau motyvuoti nei anksčiau. Tačiau jų yra mažiau.“

Harlemo-Amsterdamo vyskupija nėra vienintelė Nyderlandų vyskupija, susidurianti su finansinėmis problemomis.

Rurmondo vyskupija, esanti tradicinėje katalikų širdyje pietų Nyderlanduose, dėl kunigų trūkumo savo vyskupijos tikintiesiems panaikino sekmadienio pareigą ir kai kuriose parapijose nebeužtikrins Mišių kiekvieną sekmadienį.

Nyderlanduose gyvena maždaug 3,7 mln. katalikų, tai sudaro 21,7 proc. visų beveik 18 mln. gyventojų. 1970 m. katalikai sudarė beveik 40 % gyventojų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
endless gate io

Thank you for taking a moment to read our blog, Rhonda – nice to know that you enjoyed reading the article and that we brought up fond memories of your Nanna’s tea-drinking days.

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top