Andrejus Ilarionovas. „Rusų pavasaris“ rytų Ukrainoje žlugo

hvylya.org

„Rusų pavasaris“, Rusijos specialiųjų tarnybų rengtas rytiniuose Ukrainos regionuose, sužlugo.

Duodamas interviu leidiniui „Savaitė“ („Тиждень“), apie tai pareiškė buvęs Rusijos prezidento patarėjas Andrejus Ilarionovas.

„Panašu, jog po trijų nesėkmių Rytų Ukrainoje mėnesių Putinas tvirtai įsitikino, kad nepavyko destabilizuoti šalies pasitelkus vadinamąjį „rusų pavasarį“, rusakalbių šalies regionų vadinamąjį „sukilimą“ ar vadinamąją „Novorossiją“, – pasakė jis.

A. Ilarionovas spėja, jog Putinas anksčiau nuoširdžiai tikėjo tuo, ką jam pasakojo Kremliaus politiniai technologai: neva Ukraina, kaip valstybė, neegzistuoja, neva ukrainiečių bendruomenės nėra, neva Ukraina – tik dirbtinis junginys iš atskirų, niekaip tarpusavyje nesusietų teritorijų, neva pakaktų tik įžiebti degtuką, ir visa vadinamoji „Novorossija“ užsiliepsnos, o jau tada ją bus nesunku atskirti nuo likusios Ukrainos.

„Jis buvo tiek įsitikinęs jam pasiūlyto aprašymo adekvatumu, jog balandžio 17 dieną nepasikuklino didesnę savo pranešimo dalį pašvęsti pasakojimui apie šį savąjį vaizdinį. Jis tiek įtikėjo ta jam sekta pasaka, jog žurnalistams ir pasaulio bendruomenei ėmė postringauti apie tai, ko iš tikrųjų nėra. Mes tapome ne kažkokios pavienės klaidos, o iš esmės klaidingo Ukrainos suvokimo liudininkais. Situacija galėtų būti pailiustruota nemaria parafraze iš klasikinio kino filmo: „Svaiginantis „Krymo pergalės“ oras iškrėtė pulkininkui piktą pokštą“. Ir šį savo „pokštą“ jis perpasakojo visam pasauliui tuo pat metu neatsargiai išsiduodamas apie savuosius ilgalaikius ketinimus Ukrainos atžvilgiu“, – mano A.Ilarionovas.

Tačiau per mėnesį nuo balandžio 17 dienos tapo aišku, jog Putinui įteigtas [Ukrainos] vaizdinys nė viena sudėtine dalimi neatitinka tikrovės.

„Nepaisant visų jo uždegtų „degtukų“, nepaisant „benzino“, išpilstyto Rytų ir Pietų Ukrainoje, nepaisant dešimčių ir šimtų žmonių bauginimų, kankinimų, grobimų, nužudymų, nepaisant dviejų šalies sričių destabilizavimo, jam taip ir nepavyko padegti nei visos Ukrainos, nei vadinamosios „Novorossijos“. Būtent tai patvirtino paniškas pono Girkino kreipimasis Slovjanske, kur jis pripažino, jog savo projektui įgyvendinti negali pasikviesti net ir tūkstančio kovai pasirengusių vyrų. Šis kreipimasis – visiško pralaimėjimo pripažinimas“, – tvirtina buvęs Putino patarėjas.

„Suvokęs, jog patyrė pralaimėjimą, Putinas atsisakė, bent jau laikinai, tiesioginio įsiveržimo į Ukrainą, jis faktiškai atsisakė palaikyti tas teroristines grupes, kurias anksčiau pats ir buvo ten įvedęs. Kaip žinome, valstybinių įstaigų, milicijos, kitų jėgos struktūrų patalpas iš pradžių užgrobdavo kariškiai, atsiųsti iš Rusijos teritorijos. Panašu, jog vėliau šios reguliarios specnazo grupės buvo atšauktos ir pakeistos įvairiais „veteranų“, „kazokų“, „savanorių“ ir kitų teroristų būriais. Iš visko sprendžiant, Putinas, kad ir laikinai, bet atsisakė atviros karinės intervencijos ir perėjo prie kitokių Ukrainos destabilizavimo variantų“, – reziumuoja Andrejus Ilarionovas.

hvylya.org

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Istoriniai lūžiai

manau,kad Putinas savo veiksmais pagreitino Ukrainos ,kaip unitarinės valstybės formavimą, ir dabar šalia Lenkijos , Serbijos, formuojasi panaši proeurpietiško mentalteto valstybė, kuri gali tapti kinų siena rusiškam skverbimuisi į Rytų Europą. Čia esame liudininkais to momento, kai formuojasi naujoji Kijievo Rusia.Maskvėnai ,kaip visada vėl atsiliks keliais šimtmečiais savo civilizaciniame vystymesi.

Nelaikykite žmonių zombiais

Jeigu Putinas sukėlė Maidaną ir įvykdė valdžios perversmą,tai patikėkite Nemunas nuo Rusnės teka į Kauną.

dif

condition major markets spending consumers check credit score online retailers product gathering

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top