Andrejus Ilarionovas. Triuškinantis V.Putino pralaimėjimas Ukrainoje

aboutru.com

Svarbiausias Ukrainos prezidento rinkimų rezultatas – ne tas, jog prezidentu išrinktas P.Porošenka.

Ir ne tas, jog pirmą kartą ukrainiečių prezidentas išrinktas pirmajame ture.

Ir netgi ne tas, jog J.Tymošenko patyrė rimtą pralaimėjimą, keliantį abejones dėl jos šansų ateityje gebėti išsaugoti pirmaeilį vaidmenį politiniame Ukrainos gyvenime.

Svarbiausias vakarykščių prezidento rinkimų rezultatas – tai formaliai juridinė mirtis putiniškajam mitui apie vadinamąjį Ukrainos „skilimą“ į centro vakarų ir pietrytinę dalis, į „vakariečius“ ir rusakalbius, į „Banderovščiną“ ir „Novorossiją“.

Tai Putino plano – padalyti Ukrainą – laidotuvės.

Pagaliau yra baigiamas dvidešimt metų trukęs „ukrainizacijos“ periodas – svarbus kelio etapas, Ukrainai atsigręžiant į Vakarų ir Europos pusę, apie ką jau buvo kalbėta.

Per du dešimtmečius nepriklausomoje Ukrainoje prezidento rinkimuose valstybės vadovas pirmąsyk išrinktas ne Ukrainos Rytų gyventojų balsais prieš jos Vakarų gyventojų balsus ir ne Vakarų gyventojų balsais prieš Rytuose gyvenančiųjų balsus.

Pirmąsyk Ukrainos prezidentas išrinktas visos Ukrainos balsais, visų stambiausių ukrainietiškų makroregionų gyventojų balsais.

Negana to, pagal šiuose rinkimuose surinktus balsus pirmieji keturi kandidatai į Ukrainos prezidentus (P.Porošenka, J.Tymošenko, O.Liaško, A.Grycenka), nepriklausomai nuo jų programų detalių ir asmeninių savybių, politiškai atstovauja Ukrainos Centrui ir Vakarams, o ne jos rytinėms ir pietinėms dalims. Bendras už juos atiduotų balsų kiekis (pagal exit poll‘ą – maždaug 83%) reiškia absoliučią Ukrainos piliečių nacionalinio pasirinkimo pergalę – galimybę vieningai Ukrainai vystytis Vakarų kryptimi. Balsų, atiduotų už populiariausią vadinamųjų „Rytų“ kandidatą S.Tigipką (4,8%), o taip pat už populiariausią putiniškąjį kandidatą M.Dobkiną (2,1%) kiekius galima vertinti, kaip triuškinantį V.Putino projekto pralaimėjimą – projekto, kuriuo buvo numatyta Ukrainą užgrobti, ją padalinti ir įtvirtinti joje savo kontrolę.

Kitaip tariant, dešimt mėnesių trukusio Putino karo prieš Ukrainą – nežiūrint daugkartinių putiniškųjų propagandininkų tvirtinimų apie neva neįtikėtinas „sėkmes ir pergales“ – tarpinė išvada yra tokia: Putino planai Ukrainos atžvilgiu patyrė totalų krachą.

Ukraina netapo „banderovine“ šalimi.

Arba nusistačiusia prieš Rusijos valstybę.

Arba antirusiška.

Ukraina – praktiškai visa šalis – tapo antiputiniška.

Ir orientuota integruotis į Vakarus, o tai reiškia – į šiuolaikinį pasaulį.

Mūsų sveikinimai broliškai tautai!

aboutru.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
viskas

Putinas rytų ukrainiečiams – ne kažkas. Porošenka – daug labiau žmones patraukiantis vadas.

Tikrai

Gera analizė.

aAlgirdas

originali analizė, turinti labai mažai ką bendro su realijomis.

komentaras

xernia. Laikas parodys.

Už Ukrainą

Kryptis – tolyn nuo putiniškos Rusijos – teisinga. Jeigu ukrainiečiams pavyktų „atsistoti ant kojų“ išvengiant įsiskolinimų kilpos, tokia stipri „nacionalistinė“ gerąja prasme Ukraina -T.Ševčenkos Ukraina – būtų puikus sektinas pavyzdys visiems mums (kažkuria prasme geresnis, nei dabartinė – keistina – Europa)… Senai linkiu jai sėkmės.

Kovojo pries oligarchus

Jo labai fain prezidenta Oligarcha isrinko gudrioji ukrainos tauta ir lauks dabar pokiciu?

internauts

tiems, kas nežino

vieni žymiausių Rusijos ir pasaulio politekonomistų – Andrejus Ilarionovas ir Aleksejus Kudrinas yra mūsų Prezidentės kursiokai, beigę tą patį Leningrado universiteto fakultetą. Ir abu nepritaria Putino politikai. Matyt Rusijos inteligentiškiausio miesto universitetas tikrai turėjo neblogus dėstytojus. Kiek padirbęs Medvedevo patarėju, Illarionovas buvo pakviestas dirbti į Cato Institute Vašingtone Direktoriumi ryšiams su SMI, nes turi puikią ekonomisto patirtį, žino, kas yra demokratinės laisvės ir puikiai pažįsta Rusijos vyriausybę bei ko iš jos galima tikėtis.

to kovojo prieš oligarchus

faktiškai kovojo prieš mafiją, tokią kaip Semion Mogilievič ir kiti, kurie padėjo pasodinti Timošenko už grotų.
O šio šokolado karaliuko biografija kažkuo primena mūsų Lubio. Vadovavo saldainių fabrikui prie sovietų, susipirko per perestroiką darbininkų akcija ir tapęs sąvininku išplėtė gamyklą ir į kitas valstybes bei priglaudė dalį medijos. Dėl ko ukrainiečiai turi ir alternatyvią rusijos propagandai žiniasklaidą. O mes turim ukrainietišką saldainių fabriką Klaipėdoje. Dar neragavau tų saldainių, bet dabar tikrai paragausiu:)

clue

condition growing months reason data how to check credit score for free smart sharply information

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top