Andrew Michta. E. Macrono „strateginės autonomijos“ idėjos yra pavojingos Europai

laikmetis.lt

Lenkų kilmės JAV politologas profesorius Andrew Michta įžvelgia rimtą problemą, susijusią su Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono propaguojama Europos strateginės autonomijos idėja.

„Visi Europos lyderiai, ne tik prezidentas E. Macronas, turėtų prisiminti, kad Xi (Kinijos prezidentas) tikslas – atitraukti Europą nuo JAV“, – rašė jis socialiniame tinkle „Twitter“.
Michta priduria, kad „Kinija finansuoja Putino karą su Ukraina, didindama prekybą su Rusija ir pirkdama vis daugiau rusiškos energijos“. Dėl to profesorius ragina „itin atsargiai vertinti Kinijos politiką su Europa“.

Kitose tviterio žinutėse profesorius, kuris yra George’o C. Marshallo centro Garmiše (Vokietija) Tarptautinių ir saugumo studijų koledžo dekanas, įspėjo, kad Prancūzijos prezidento vizito į Kiniją padariniai gali būti „potencialiai žalingi transatlantiniams santykiams“.

Amerikiečių akademikas komentavo E. Macrono interviu, kuriame Prancūzijos vadovas teigė, kad Europa turėtų mažinti savo priklausomybę nuo JAV ir nesileisti įtraukiama į amerikiečių ir Kinijos konfliktą dėl Taivano. E. Macronas įžvelgia erdvės „Europos strateginei autonomijai“ tiek JAV, tiek Kinijos atžvilgiu.

Prancūzijos prezidentas pareiškė, kad Europa susiduria su „didele rizika“ ir pavojumi įsitraukti į krizę, kuri su ja neturi nieko bendra. Jo nuomone, krizės dėl Taivano eskalavimas neatitinka Europos interesų. Pasak jo, Europa neturėtų leisti, kad ją užvaldytų panika, ir neturėtų kartoti to, ką JAV daro Azijoje.

Praėjusią savaitę E. Macronas baigė trijų dienų vizitą Pekine. Be prekybos santykių, vizito metu buvo aptarta Rusijos invazija į Ukrainą. Kaip teigiama vizito pabaigoje paskelbtame komunikate, Kinijos prezidentas Xi pareiškė, kad karo vilkinimas neatitinka niekieno interesų ir kad turėtų būti sudarytos paliaubos, kuriomis būtų išspręstas konfliktas.

Šaltinis: Remix News

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jules

Europa prašo autonomijos iš karo nugalėtojų, iš Troikės, kaip lietuviai kadais iš koriko Muravjovo, oho!

Ekspertas

Esmė, kad pasaulinis hegemonas, banditas, parazitas – JAV nebetenka jėgos. Politinė, ekonominė, finansinė ir karinė degradacija yra akivaizdi – ar kas nors gali ginčytis dėl to? JAV trūksta resursų, todėl stengiasi kanabalizuoti Europą. JAV pardavinėja rusiškas dujas Europai už JAV kainas, vilioja investitorius iš Europos kaip nestabilios zonos. Tas irgi yra akivaizdu. Pridėjus visą JAV iškrypėlių ideologijas – Europai, jei nori išlinkti – vienintelis kelias atsiriboti nuo JAV.

Jules

Laisvę Prancūzijai ir laisvę Lietuvai! Laisvę prancūzų tautai, Lietuvių irgi.

Skaitytojas

Trumpai tariant, šiknius tas makaronas.

Dronas

Iš pradžių laižė šikną cariui, dabar laižo subinę pandai. Matyt laižyt subinę yra toks likimas, o gal iškrypimas, niekad negalėjau suprasti tokių suskių mastymo. Pasišlykštėtina. Na, bet globalistas bėgantis nusilenkti komunistams iš rytų, nėra jau toks netikėtas dalykas, ideologijos iš esmės vieno medalio dvi pusės. Prakeikti internacionalo statytojai, kad jie visi nustiptu. Kinija, rusija, arabymas ir kitos šiknaskylės, įdėjo labai daug jėgų ir lėšų, kad SUPŪDYTI vakarus iš vidaus. O jų klapčiukai-šiknalaižiai, bėga jiems nusilenkti, prieš tai pasistenge susinant ir pūdant savo šalį iš vidaus. Joseph MacCarthy buvo visiškai teisus, tik jam, deją, nepavyko išnaikint raudonojo sifilio. Nuo pasekmių mes dar ilgai kosėsism, jei aplamai žmonija išgyvens po tokios ligos.

Jules

Pamiršai, kad būtent Anglija ir Amerika yra pagrindinės Rusijos sąjungininkės jau daugiau kaip 200 metų. Or dabar gelbsti Rusiją, nutekindamos slaptas popierkas ir apsunkindamos ukrainiečių padėtį. Kažkada Amerika Stalino Rusijai A-bombačką dovanojo, kad ši gerai jaustųsi. Baltijos tautas atidavė Stalino Rusijai, kaip amžinąjį paveldą ir teisėtą Rusijos ambiciją, nežinai?

Dronas

Prieš 200 metų JAV išvis nebuvo, tu stribvaiki. Branduolinis ginklą, Kurčatovas pabaigė gaminti pagal JAV pavogtus brėžinius, kuriuos pavogė ir ant lėkštutės atnešė naudingi komunistuojantys idiotai, dauguma iš jų deja buvo neminėtinos genties atstovai. Čerčilis visada buvo prieš Baltijos šalių okupaciją, bet padaryt jie nieko negalėjo, niekas nesiruošė pradėt trečio pasaulinio karo, tik šį kart su tarybų sąjunga. Jokia pasaulio visuomenė nebūtu to palaimine, juo labiau, visos valstybės buvo neblogai nukraujave, tiek žmonėmis, tiek ekonomiškai, tiek morališkai. Istoriją aš kaip tik žinau, stribena tu.

Dezistui

Buvo, bet atidavė. Pačiam su galva blogai, nemanai? Esi dvejopų standartų maniakeris, kaip tie kapsukiečiai? Televizoriaus žertva? Net Marksas bazavosi Londone, remiamas milijardierių, kad Europą patvarkytų, ne tik Trockis iš Wall Street’o. Putino milijardieriai irgi Londone bazuojasi.

Dronas

Tu esi pigi apmokama kremliaus kekšė, bet kekšes aš vistik labiau gerbiu nei tokį purvą kaip tu. Beje, yra tokia senovinė pranašystė, kur visiems netikriems pranašams, tokiems kaip tamsta, IŠDURS AKIS.

Paskutinį kartą redagavo 5 mėnesių prieš Dronas
Televizoriaus istorike,

nebeblefuok, klijuojamas pseudo politinės etiketes ant rašalo arba SOS bonkės runkeliokams-neišdegs pačiam šis dezistų tėvo Bernays triukas. Runkeliai jau sąmoningėja ir tampa atsparūs kapsukiečių dezi propagandai. Pliurpti kaip tas Čerčilis, kad remi Baltiją žodžiais, o iš tikro prašai maskolių, kad mus greičiau pribaigtų.

Dronas

Kieno Krymas, tu kremliaus utele? Ir prisiek Dievu, kad jeigu meluoji, tavo artimiausi žmonės BAISIAI MIRS.

Paskutinį kartą redagavo 5 mėnesių prieš Dronas
Jules

Apsišaukėli nekremlini, atsakysiu, jei pasakysi, kieno Naručio ežeras ir Suvalkai? Beje, apie tai jau ne kartą buvau pasakęs kieno tas Krymas. Žiūrėk mano komentarus čia, Tiesos.lt, ir rasi. Kažkada Leninas ir Lurjė sutartimis buvo pažadėjęs Krymą nepriklausomos Žydų valstybės atkūrimui, kuriam pritarė ir Stalinas, o Amerikos prezidento žmona net žemes Kryme supirkinėjo ir t.t., nežinai, primityvuk. Ta proga net Golda Meir didžiulį protesto mitingą Maskvoje organizavo Stalino laikais ir niekas jo nevaikė. Kai darbininkai kitur bandė mitinge kažko reikalaut – juos sušaudė. Elgiesi kaip konservatoriai: sakai vieną, o darai kitą – priešingai. Maustai runkelius ir nerausti. Nori pasikabint ir padaryt svaiginančią karjerą – tapti prezidentu?

Al.

Ar esi tikras, kad tokius prakeiksmus svaidai to nusipelnusiam ? O jei vis dėlto klysti ?

Dronas

Jeigu nenusipelnė, bijot nėra ko. Juk taip?

Al.

Na tai derkim visus aplink – Juk jei nenusipelnė, bijot nėra ko. Juk taip?

Jules

Lietuvoje, kaip visuotinai žinoma, istorikų nėr – beveik nėra. Tik vienas kitas, o diletantų yra, be kurių jūs išvis mažai ką žinotumėte, kas iš tikro vyksta šiame pasaulyje, kas vyko, kas arčiau tikrovės – buvusios ir esamos arba kas numatyta ateičiai? Gerai, kad pats čia atsiskleidei, kad esi labiau Morgenthau ir Churchill pyragaičių kepėjų gildijos virtualus narys nei koks tai Kapsukės užsakomosios istorijos specialistas, tiesa? Apie juodlige užkrėstus pyragaičius vokiečių vaikučiams pradžiai pačiam pacituosiu angliškai, tad skaityk: „In 1944 Churchill had come back around to the idea of using chemical and biological warfare on civilians. In one secret project, he commissioned the preparation of five million anthrax cakes to be dropped onto the pastures of north Germany to poison the… Skaityti daugiau »

Paulius

Vaje kiek yankių liokajų priviso. Na, dėl tautiečių viskas aišku – baudžiauninkų palikuonys, kraujyje vergo genas. Bet „europiečių“ nususimas… ir kaip greitai susiprato, kad be pono negali…

Dronas

Nuo tada kai stalinas neva išvaikė kominterną, kominternas dirbo su triguba jėga, kol kvailiai seilėjosi su meile ir taika visame pasaulyje (vienas iš internacionalo postulatų), rezultatai matosi, stebėtina, kad dar taip ilgai iš inercijos važiavo. Gudriausias šėtono triukas yra įtikinti visus, jog jo nėra.Visi gyvenantys melu, platinantys melą, yra šėtono tarnai. Jų nepasigailės.

Polis

Didybės manija mažiukui. Dedasi tuo kuo nėra. Makronas turbūt pamiršta, kad jei ne JAV ir Anglija, prancūzai greičiausiai būtų kalbėję vokiškai.

Jules

Pamiršai, moksliuk, kad vokiečių karininkija kalbėjo prancūziškai ir Paryžiaus nebombardavo, o va anie daužė ir ne tik Paryžių.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top