Andrius Švarplys. Alkoholio Respublika

Stebint pastarųjų savaičių peripetijas dėl alkoholio peršasi viena išvada: antroji Lietuvos Respublika yra pastatyta ant alkoholio. Šios valstybės pamatas yra alkoholis.

Išskyrus Sąjūdžio laikus, nė dėl vienos kitos ekonominės, socialinės, politinės, demokratijos problemos nebuvo taip viešai susivienyta kaip dabar dėl alkoholio. (Na, dar R.Paksas ir pedofilijos istorija, kai iškilo grėsmė nusistovėjusiam valdžios režimui).

Sąjūdžio laisvė transformavosi į laisvę gerti. Tik alkoholis išjudino viešai kalbėti apie laisvę branginantį lietuvį.

Socialinis teisingumas? Skurdas ir atskirtis? Maisto, vaistų kainos? Atlyginimai ir pensijos? Verslo ir politikos melas? Nors kiek teisingesnė socialinė-politinė sistema, viešoji erdvė, žurnalistika?

Žodžiu, ekonominis, socialinis, politinis lietuvio įgalinimas? Ne! Pasirodo, laisvas lietuvis dabar gimsta tik kovoje už alkoholį. (Sako, prieš kvailus draudimus. Mat protingi „leidimai“, įtvirtinantys atskirtį, nesiskaito).

Laisvės Piknikas tęsiasi. Galingųjų laisvė, interesų laisvė, vartotojiška-popkultūrinė-populiarumo laisvė, įvaizdžio laisvė, anti-kritinė nesusivokianti laisvė, manipuliatyvi masių laisvė tęsiasi.

Už tai tikrai reikia išgerti! 🙂

Už Alkoholio Respubliką!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
per vidurį

Iš tikro jokia tai ne kova prieš alkoholizmą, o būdas pakeltų akcizų dėka papildyti biudžetą. Tik tiek.

Tarabilda

Vėjų vėjai su tais visais lauko kavinių ir festivalių siemečkėm, kai sprendimas labai paprastas, kurio spyriojasi priimti. Kaip sako komentatorius”per vidurį”, kad mintis iš pakelto akcizo papildyti biudžetą, turėtų būti pabaigta taip. Visa suma iš pakelto akcizo (visa sic.) tiesiu taikymu skiriama socealinei sferai ir kultūrai. Ten tilptų ir gydymui nuo alkoholizmo sąskaita faktūra. Ir pofig visos ten lauko kavinės ar koncertai. Tikrai su aklkoholizmu nieko bendro tos detalės neturi.

taip

Nieko labiau apgailėtino negali būti. Nebent alkoholį stabdančių seimūnų dviprasmybės ir laiko gaišinimas, toks pasąmoninis noras būti sustabdytiems. Pagaliau pasiekėme dugną. Akis užsipylę ir dar norėdami.

s.m.

pamenu kažkada „tūbėje’ matęs ex-seimūnę Nijolę O. pasakojant, kaip prieš balsavimą už kažkurio įstatymo pataisas (pakeitimus) Seime plavinėjo „viarslinykų” (banditų) atstovai su žalių pinigų prikmštais portfeliais. Tąsyk „tarifas” buvo berods 15 tūkstančių usdų „ant galvos”. Kaži po kam pardavinės, oi, pardon, balsuos, alkoholio kontrolės įstatymo pataisas…

Dzeikas

Nesitikejau, kad karbauskis ant tiek durnas. kaip bevertinti sita alkoholio ribojima, aisku viena – jeigu istatymas suveiks ir tai isblaivoins tauta, TAI rezultatai bus po 5 ar po 10 metu.
o yra zymiai svarbesniu problemu negu isgeriamo alkoholio kiekis, kurias spresti reikia DABAR!
O vietoj to stato kazkoki belakoholini komunistini roju kazkada po 100 metu. Panasiai ir Kubilius kalbejo, vizijas kure „Lietuva po 30 metu”.Tuo tarpu Lietuva po 5 metu, po 1 metu, Lietuva kita menesi – 0.0(0)…..
O visi kaip kiemsargiai suniukai nutruke nuo grandiniu soka diskutuot istatyma kurio itaka i kiekvieno musu gerbuvi niekine ir ne siandien.
Ko gero as neteisus. Karbauskis nera durnas. Numete kaula, o ruja durneliu puole draskytis.

Agnė

Tai kad kiekvienas LVŽS sprendimas apspjaudomas. Niekada taip nebuvo. Švytuoklinės partijos priiminėdavo, spręsdavo ką nori ir kaip nori, matyt žinojo – niekas nesikeis, pabūs vieni ateis kiti. Tik dėl alkoholio manau perlenkė „dainorėliai” reikalaudami laisvės nejaugi Alkoholio Respublikai(pgl str.)?

Ne tik už alkoholį

dar ir už teisę mušti vaikus lietuviai buvo sukilę.

Dzeikas

Del vaiku sukilo todel, kad gyvenant netiesoje nemusdamas vaiku, ju „neisauklesi” elgtis „teisingai”.vaikai tokia substancija, jie mato netiesa ir jie rodo tai, atatinkamai elgtis juos „padoriai”(ne dorai, o padoriai) ismokinsi tik musdamas.
Baudziauninku problema.

Svarbiausios mūsų tautos kovos

1. Prieš alkoholio vartojimo apribojimus
2. Prieš draudimus mušti vaikus
3. Prieš raidę w.

to Ne tik už alkoholį

O Jūs už oligarchų Pirmos nakties teisę? Už oligarchų teisę engti ir zombinti tėvus, vadinasi, ir vaikus?

Apuokiukas

Labai geras Gintaro Grušo pasisakymas apie alkoholį. Reikalingas visuomenės solidarumas kovojant prieš jį. O tautos girdytojai nesibodi nieko, net ir reklamuoti ,,vitaminus” – kaip pernai.

Piliečiai,

sąmoningi, kurie dar čia esate likę, puikiai suprantate, jo kurlianskiai su savo alkoholiu bei visa apimančia purvasklaida, jos aktyviais melų kimšėjais tapinais, makarytėm ar kitais proto ligoniais, kas pirmadienį apipilantys visus šlykščiais kliedesiais, išsiners iš odos, kad aptarnautų savo girdytojus ir apšmeižtų kiekvieną, kuris nors kiek paprieštaraus padugnių diktatui ir galutiniam žmonių išvarymui iš Lietuvos. Tikrai tos Lietuvos neliks, nes toks jų tikslas – paversti tai teritorija, kuioje vergaus visiški vargšai iš trečiųjų šalių, todėl tuos vergus bus galima dar labiau engti ir bus visiška laisvė jų pomėgiams, sukoncentuotiems ties anga žemiau liemens ir kasmet toliau vis dings po 2000 vaikų , kol jų dar bus, bet niekam tai neįdomu…Bet liberastai švęs savo pergalę ir rengs koncertus visiškai girtiems.

Blaivininkė

Jei tokios ar panašios alkoholio ribojimo pataisos būtų priimtos vos tik atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, šiandien šių diskusijų nebūtų. Ir baisių įvykių su prasigėrusių tautiečių įvykusiomis tragiškomis pasekmėmis nebūtų. Gaila, kad atkurt atkūrėme, o vėliau nuleidome rankas ir nebežinojome, ką toliau daryti. Taip sakant, užmigome ant laurų. Ir miegojome iki šios dienos. Beje, turime ir daugiau neišspręstų ir spręstinų problemų, kurias tuomet galėjome lengvai išspręsti, kai buvome pakiliai nusiteikę ir pasiryžę atlikti žygdarbius Tėvynės labui. Deja, deja. Laikas negailestingai prabėgo. Tuo mūsų neveiklumu pasinaudojo apsukrūs verslininkai ir dabar norint ką nors pakeisti, jau reikėtų milžiniškų pastangų. Juolab kad užaugo nauja kaprizinga karta, nenorinti jokių pokyčių. Taigi viskam savas laikas.

Na, manau,

lietuvio paversto visišku veršiu ,durnumo galimybės neišsemiamos .Na o kalbant apie alkoholį ir visai nesuprantamas , kada Lietuvos žmogus pasakytą iš karto priima už gryną tiesą , o patys nieko negalvoja ir nepasiskaičiuoja , tai kiek gi Lietuva pagamina gryno alkoholio (grynas alkoholis maždaug devyniasdešimt šeši laipsniai)gėrimams , karinei technikai, medicinai , įvairiausiems tyrimams ir kt. Pagaliau , ar Lietuva pajėgi , pagal paskutinius pajėgumus pagaminti bent po 18 litrų gryno alkoholio vien gėrimui ( čia paskutiniai duomenys)gryno alkoholio kiekvienam gyvam iš trijų milijonų Lietuvos žmonių , nes amžius nesvarbu ir pagalvokite , jei turite su kuo , kas užtraukė visą šią Lietuvai juodinimo kompaniją ir ar ne į Naisius veda tas siūlo galas. Na, o žingeidesnis ,manau , atras,… Skaityti daugiau »

Daina

Alkoholikai ilgai negyvena. Kažkam reikia, kad prasigėręs žmogelis greičiau išeitų anapus. Liks Lietuva be lietuvių, o tik laisva teritorija. „Didelių” žmonių dideli planai, o mes kaip veršiai, negavę gerti, bliauname ir reikalaujame laisvės gerti…. Išsiblaivykime, apsidairykime kol dar nevėlu, gal pagaliau pamatysim tikrąsias problemas, o ne prekybininkų pelno mažėjimą? Ar jau esame visiški mankurtai?

R.S.

Buvo ,,rusai puola”, buvo paklaikimas už Ukrainą, dabar-kiekvienas kluika kovoja prieš alkoholį ir laiko savo pareiga paloti Lietuvos visuomenei apie jo žalą.Tie valstiečiai nieko tokio nepadarė, kad pijokų būtų mažiau:na apribojo pard.laiką, na uždraudė viešai rodytis kad geri alų..Ir viskas.Bomžų jie nenaikina, gamintojų neliečia..O štai ,,etatiniai”kovotojai žodžiais jau euforijoje dėl ,,įveiktos” didžiausios Lietuvoje problemos..Apgailėtina ir primityvu.

$+$

Parašiau administratoriaus, kad įkeltų. R. Sotvarė Šemetienė Nėra jokios prasmės gilintis, kur galima arba ne ir kam galima arba ne. Nes tai iš esmės nieko nekeičia. Ir ne todėl, kad šį svaigiųjų upių tvenkimo ir perskirstymo planą ne kartą svarstė, „gerino” ir tvirtins Seimas. Tiesiog nebesvarbu, kas dar bus sugalvota, po to sumažinta, pertaisyta, nes tai nepakeičia esmės. Valdžioje įsivyravę „valstiečiai” taip ir nesuprato, kodėl jų tarsi geri norai pavirto neišsenkančiu pajuokų šaltiniu, atsimuša lyg į sieną ir, švelniai tariant, nesulaukia negeriančios arba mažai geriančios visuomenės dalies palaikymo. Ką galvoja prasigėrę, nėra žinoma, nes komunikuoja daugiausia savame rate. Be to, jiems tai visiškai neaktualu. Atrodo, valstiečiai vis dar yra toje pasaulio pažinimo stadijoje, kai nėra visiškai aišku, kuo gyvulių ūkis… Skaityti daugiau »

> $+$

Ar ponas R. Sotvarė Šemetė ne jūsų gyvenimo partneris, su kuriuo „vedate” bendrą ūkį? Jei taip, tai suprasčiau jūsų paramą viešinant tokius liberastinius sapnus ir kliedesius.

wwww

Viskas yra paprasciau. Lietuvoje didziaja dali mass medijos valdo tie patys asmenys (Mockus, Gudelis), kurie turi nemaza dali ir alkoholio rinkos. O ta mass medijos dalis, kuri priklauso kitiems taip pat gauna daug pajamu is alkoholio industrijos. Alkoholis ir mass medija yra tampriai finansiskai ir dalinai turtiskai susije, todel keista kodel jus stebites visa ta propagandine ir melo isterija;)

???

nu ką, paspringot kapitalizmu?

Agnė

„Valdžia įvairiais būdais tyčiojasi iš normalių žmonių”(R. Sotvarė Šemetienė)Normalūs tai kokie?
Šiaip šita valdžia kol kas nesityčioja iš nieko.

> ???

Įdomus klausimas!
Ar pats – ateivis iš kitos visatos?
Teko pagyventi kitokioje sistemoje?
Ar tik valstybinio kapitalizmo mozoliai smegenis tebespaudžia?

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top