Andrius Švarplys apie JAV užsienio politiką: „Baigėsi taikos, kuri daugina karą, era“

Veidaknygė

Ataka prieš Assado karinę bazę kol kas yra pats ryškiausias požymis, kad Obamos jau nėra. Kad baigėsi taikos, kuri daugina karą, era JAV užsienio politikoje.

Nervinga reakcija besipiktinančių „tarptautinės teisės pažeidimu“ byloja, kaip toli geopolitinėje vaizduotėje buvo nuėję naujojo, post-amerikinio pasaulio projektuotojai. Kaip Obama buvo įpratinęs juos prie nebaudžiamumo. Mat zarino dujų panaudojimas prieš civilius ar Krymo okupacija tai jau tikrai nėra tarptautinės teisės pažeidimas?..

Obama niekuomet nebūtų ryžęsis tokiam žingsniui. Vis dėlto klausimas lieka atviras: ar čia buvo tik parodomasis veiksmas, ar tai virs į nuoseklią raudonos linijos politiką iš JAV pusės.

Prancūzijos, Vokietija ir D.Tusko reakcija patvirtina saldaus europiečių miegojimo ant JAV saugumo pečių faktą. Pasirodo, Prancūzija tokių smūgių iš JAV norėjo dar 2013 m., lyg patys yra tarsi bejėgiai kūdikiai, besisūpuojantys vežimėlyje.

Ir dar vienas momentas: dabartine situacija yra akivaizdus įrodymas, kad nėra ir niekuomet nebuvo pagrindo bendrai Putino ir JAV kovai prieš ISIS Sirijoje, nors tai nuolat kartojo tiek Putinas, tiek Obama su Trumpu. Įdomu, kaip greitai ši Putinui naudinga idėja vėl sugrįš į abiejų pusių retoriką.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vangos pranašystė

Kак только Сирия падет, ждите великую войну между Западом и Востоком, Весной начнется война на Востоке, и будет Третья мировая, Война на Востоке, погубившая Запад. Сирия рухнет к ногам победителя, но победитель окажется не тот. Придет апокалипсис, Зло вырвется из-под земли и разрушит все. Плохо будет злыми жить, Остановитесь! Остановите гонку… деньги, оружие, Зло вернется, беда будет, После конца света спасутся лишь те, кто избавится от злобы и зависти, кто сможет стать другим, Ничего не спасет, ни побег в другие страны, ни деньги… только чистота изнутри.

palengvėjo!

Kam ta Vanga, jei Lietuvoje yra Švarplys!
Visada jautiesi saugus, kai tau byloja iš pirmų lūpų informuoti asmenys.

VaidasVDS

Pranašystei
Jo, jo. LRytas 2015 m. rašė:
„Vanga yra sakiusi, kad Europa kitų metų pabaigoje „liausis egzistavusi“, visas kontinentas liks „beveik tuščias“ ir panašus į „dykvietę beveik be jokios gyvybės formos“.
„Geras” šaltinis ir „gera” informacija…

Esminis klausimas

Manau, kad labai abejotina nauda kištis į musulmonų tarpusavio rietenas, kadangi musulmoniškos tautos priklauso kitai civilizacijai ir, todėl pokrikščioniškos šalys gindamos tarpusavyje bekariaujančius vienus musulmonus nuo kitų musulmonų TIKRŲ simpatijų iš nieko nesulauks. Puikus to pavyzdys, kai JAV rėmė Alkaidą Afganistane, kovojančią prieš ten sovietų įvestą komunistinę valdžią. Beje, Sirijos atvejis yra kiek kitoks: ten Sirijos diktatorius yra pasaulietiškas ir labai nutolęs nuo islamo, todėl Rusija gali šiek tiek tikėtis TIKRŲ simpatijų iš šio diktatoriaus. O JAV remia grupuotes, kovojančias su „Alach akbar!” šūkiu: argi tokiu atveju JAV gali tikėtis nuoširdžių sinpatijų iš tokių kovotojų – islamistų???

Stalker

„Ataka prieš Assado karinę bazę kol kas yra pats ryškiausias požymis, kad Obamos jau nėra. Kad baigėsi taikos, kuri daugina karą, era JAV užsienio politikoje.”
Andrius Švarplys tu esi kvailas ir naivus durnelis.
Bet daugiausiai stebina portalo redakcija kuri publikuoja tokius straipsnius
————————————————————————————-
Karas Sirijoje viksta jau 4-6 metai ir to karo nesimato nei galo nei krasto.

Pirma perkūnija

iš Amerikos pusės ir oras tapo kiek švaresnis.Žinoma,tai tik didelių pokyčių pradžia.Lengva nebus.Labai pravartu prieš miegą pavartyti Bibliją.Bet kito kelio tiesiog nėra.Užtenka save apgaudinėti ir linksmintis,kai kiti žūsta nuo dujų.Laikas surimtėti.

O Lietuvoje reiktų ryžtingo

politinio smūgio į Lietuvos LRT.Pakeisti visus vadovus.Kaip jie pranešė per Panoramą apie ataką Sirijoje.Būk tai Trampas kaip koks savo valios neturintis buvo priverstas panaudoti jėgą…kas jį privertė,gal Lietuvos Panorama,kad taip nusišneka.

G.P.

Viskas visiems aišku. O man ne visai viskas… Tiesiog naivus klausimas: ar nemanote, kad tas dujas galėjo panaudoti ir kurios nors valstybės (nebūtinai Sirijos) slaptosios tarnybos? Tam, kad paskui turėtų pretekstą atitinkamiems veiksmams.

Bet aišku, abejonėms čia ne vieta. Jeigu pasakė kas, kad Sirija, reiškia Sirija.

Stalker > G.P

Visai logiskas neaiskumas 🙂
Saugiausiai ir dazniausei chemines atakos vikdomos su bombonesiu pagalba, tuoj vietoj kur iviko chemine ataka oro erdve kontroliuoja Sirijos ir Rusijos aviacija.

Rapolas

JAV žvalgybos tiria, kiek Rusija prikišusi nagus prie cheminės atakos. Ir, matyt, kad uodegą įmerkusi į tą nešvarų vandenį, nes jau rusų aviacijos antskrydžiais, po 5 valandų po cheminių atakų, naikino įkalčius. Kitas dalykas, bet čia jau mano prielaida, kad rusai tas pačias dujas (kaip Putinas aiškino – labai sėkmingai) jau yra panaudojusios vaduodamos Nord Ostą. Putinas mėgsta zarino kvapą, ir man atrodo, kad tas bombas Asadui pakišo. Rusas ne prie ko, kaip ne prie ko buvo ir naikinant humanitarinę vilkstinę pernai. Asado rankomis, matyt, Putinas buvo sumanęs paerzinti Ameriką. Išsitirti, kiek Trumpas turi obamizmo, kad žinotų kiek galima jį spausti. Jei Trumpas nebūtų atsakęs smūgiu, jo padėtis Amerikoje būtų nebepavydėtina. Jis paprasčiausiai neturėjo kito pasirinkimo, nes obamistai jį būtų… Skaityti daugiau »

albina

Ačiū už straipsnį!Didžiąją didžiųjų politiką ne taip lengva suprasti ir vertinti,bet kad LRT tiesiog būtina reformuoti,tai jau akivaizdu.Valstybinė televizija tapo ne visuomenės interesą ginanti,bet kažkokia melo ir propagandos kontora.Piliečiams reikia objektyvios informacijos,o ne direktoriaus,Miliūtės ar Matonio asmeninės nuomonės.

:-(

Kremlius testuoja chemijos naudojimo galimybes Ukrainoje ir „zapade”.

Stalker

Putinas pilnai kontroliuja Asada, be Putino sutikimo chemine ataka nebutu ivikdita.
————————————————————————————-
Putinui naudinga konfrontacija su JAV, nes salije gyli ekonomine krize. Ekonomines problemas galima bus nurasiti, nes salis yra karo busenoje su pasaulio hegemonu JAV.
Ir dar Putino rinkimai ne uz kalnu, del to reikia mobilizuoti vatini rinkeja.
————————————————————————————
Trampo nauda tame kad jisai reabilituoja save nuo visu rysiu su Putinu.
——————————————————————————
Taip kad visi laimi is to konflikto, isskirus taikius Sirijos gyventojus.

Dzeikas

Tikiuosi JAV sugrizo i pasaulio arena padaryti tvarkos.
Man patiko kaip kazkada pasake Ronaldas Reyganas, kai jam papriekaistavo, kad jo veiksmai kaip isprotejusio „marozo”. – Ir tegul laiko mus marozais,(kazkaip taip)- atsake.
Suveike.Nes Tarybine nomenklatura visai nesiverze aukoti savo sauguma ir gerove vardan „revoliucijos eksporto”.

Dzeikas

Stalkeriui:
Konfrontacija su JAV Putinui naudinga tik verbaliniame (zodiniame) lygyje. Reali jo rezimui dar greitesne mirtis negu TSRS. O zodine konfrontacija bet kada gali peraugti i realia.
Kita karta tenorint pagadint ora, o gaunasi priterstos kelnes.

Stalker > Dzeikas

„Konfrontacija žodžio reikšmė

konfrontãcija [pranc. confrontation < ↗ kon... + lot. frons (kilm. frontis) — kakta]: 1. akistata; 2. prieštaravimų, įtempimo, kovos prieš ką nors didinimas, santykių bloginimas." ------------------------------------------------------------------------------------- Suneli! Kita kart, kai sugalvosi kazka prasasit pradziai pasidomek zodziu prasmemis. -------------------------------------------------------------------- P.S Manau kiekvienam anukeliui-suneliui-vaikeliui aisku, kad tarp Rusijos ir JAV tiesioginio karinio konflikto negali buti is principo.

Nepasirašysiu

Kaip ir kartais anksčiau, skaitant „Tiesos” straipsnį kyla klausimas – kvailas ar specialiai bando suformuoti nuomonę, kurios kai kam reikia?

Dzeikas

Stalkeriui:
Kas vaikeliui aisku, tas man tamsu.

Stalker > Dzeikui

Jeigu tu kazko nezinai, tu gali drasei kreiptis su bet kokiais klausimais =D

Jei Trumpas

prisilaikys tų dviejų Biblijų ,kurioms prisiekė,tai jam seksis.Dievas padės net sunkiausiais atvejais.O liberali visuomenė tai sunkiai supras.Žinoma,kai jis pasielgia teisingai,šie prityla ir apsimeta lyg niekur nieko.

Stalker

Dievas ir be bibliju myli ir padeda vakarams, kartu su JAV.

Dzeikas

Stalkeriui: bureju is kavos tirsciu paslaugomis nesinaudoju.

Dzeikas

Jei Trumpui: Jeigu jums teko bendrauti su gatves kandimis tai Putino reakcija i Trumpo antausi jusu nenustebins.Jis pasimete.Tai net jautesi Delfyje.Kremliaus troliai pradejo reaguoti i zinia apie aerouosto subombordavima tik po 5-6 valandu.Visa ta laika komentaru skiltis buvo neiprastai svari.T.y. matesi , kad raso ne angazuoti komentatoriai.

Stalker > Dzeikas

Tai kad cia ne reikia but bureju, kad nuspeti kur ritasi durniu laivas.

Ne tau, Martynai ...

Neguoskit J-po.
Aukštai kilęs, žemai krito.
Į savo prigimtinio žodyno balą.
Bandė imituoti gudresnius.
Įsiteikinėjo Letui, mėgdžiojo, vos judaizmo neišpažino.
Bet materijos buvo per aukštos.
Pavargsta nuo įtampos ir atsipalaiduoja liežuvis.
Nuo prigimties nepabėgsi.
Tegu lieka savimi.
Neguoskit.

Atsiprašau!

Prašyčiau pašalinti paskutinį įrašą: „Ne tau, Martynai … 2017-04-10 23:20”
Ne į tą lentyną papuolė 🙁

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top