Ne šiaip daugumą, o absoliučią daugumą. 239 mandatus iš 460 vietų.
Tik visiškai nupiepęs „liberalas“ gali aiškinti, kad tai lėmė populizmas – tarsi parama šeimoms būtų populizmas, o ne būtinybė.
Pats esu sutikęs kelis tokius aiškintojus lenkus-liberalus konferencijose. Vieną tokį – profesorių iš Vroclavo – teko nusodinti tokiais žodžiais: „Žinot, pavyzdžiui, aš turiu tris vaikus ir mums yra brangus kiekvienas euras; tad man ir daugumai Lietuvos, o turbūt ir Lenkijos šeimų tokia valstybės parama būtų labai svarbi“.
Įdomu tai, kad toje tezėje „Tvarkos ir Teisingumo“ partijos šeimos politika yra grynas populizmas slypi pats tikriausias šiuolaikinių liberalų, globlistų įsitikinimas, kad už pinigus galima nupirkti viską. Jų pasaulyje tai įprasta. Žmones, elektoratą, visuomenę jie laiko tamsia minia. Jeigu pasotinsi pinigais, tai ir turėsi valdžią. Kai jie (D.Tuskas) vadžioje maitina savus – tai vadinasi rimtoji politika, o kai PiS valdžioje remia šeimas – tai jau populizmas.
Štai vienas iš daugelio ankstesnių „liberalų“ verksmų (The Economist: „Lenkijos valdančioji Teisės ir teisingumo partija daro ilgalaikę žalą“ – ČIA).
O iš tiesų „Tvarka ir teisingumas“ (PiS) atstato valstybės stuburą. Neapsieita be klaidų, bet kryptis labai teisinga. Europos vertybės gali būti tik ten, kur yra atstovaujami žmonės, o ne ten, kur globalūs pirkliai veidmainiškai grūmoja savo biurokratiniais kumščiais.
Antroji kadencija su absoliučia dauguma dar labiau padidins atsakomybę.
Beje, Kairė Lenkijoje ir toliau katastrofiškai rieda į dugną: 43 vietos.
Visi skaičiai – preliminarūs, iš balsavusiųjų apklausos.