Jūsų dėmesiui siūlome VDU sociologo ir politologo dr. Andriaus Švarplio repliką iš veidaknygės apie valdančiųjų sumanymą, kaip kiekybinius parametrus „paversti“ neva aukštojo mokslo kokybės rodikliais.
Kadangi nėra jokio loginio ir empirinio ryšio tarp universitetų sustambinimo ir iš to staiga atsirasiančios kokybės, visos kalbos apie KOKYBĘ gali reikšti tiktai vieną dalyką: dabar po atskirus universitetus išsibarstę tarptautiškumo rodikliai (projektai, publikacijos) bus iš kelių atskirų eilučių perkelti į vieną ir taip tas vienetas jau atrodys produktyviau ir tarptautiškiau.
Paprasčiau už paprasta. Biurokratinės, buhalterinės technokratijos magija.
Dar pridedam Pramoninkų konfederacijos svajonę Universitetą pajungti Verslo užsakymams ir gaunam… klusnių robotukų visuomenę. Itin produktyvią, našią, specializuotų barbarų visuomenę, kuriai facebooko viešosios nuomonės lyderiai paaiškins už ką reikėtų balsuoti ar kokios yra teisingos pažiūros.
3 metai studijų turėtų dar labiau sutrumpinti kelią nuo klasikinės kultūros iki gamyklos.
Jeigu valstiečiai patvirtins tokią reformą, tai taps tuščio buhalterinio valdymo čempionais. Tautinis kostiumas iš išvirkščios pusės.
baigsis Lietuvai ši reforma,jei ji bus priimta.Toks žmonių rūšiavimas ir galimybė pasirinkti rengia dar vieną jaunimo emigracijos bangą.Nes į žmogų žiūrima tik kaip į sraigtelį technologijų sraute.Žmogaus širdies,orumo,savigarbos ir gebėjimų taip lengvai,-tik pažymiais,-neišmatuosi.
suprasti kiekvieno žmogaus gebėjimų ir galimybių potencialą.Kaip tik vakar vienos muzikos mokyklos vaikai laikė solfedžio egzaminą.Paradoksas,bet mažai lankęs ir nelabai žinojęs teorijos vaikinas,kuris šiek tiek ir nusirašė,-apsukrus,bet turintis neblogą klausą, bei mergina,kuriai prasčiausiai sekėsi visų mokslų metų eigoje,gavo geriausius pažymius.Kitas vaikinas,kuris sakė,kad tik gaučiau mažiausią pažymį gavo vidutinį,o pirmūnė ,geriausiai besimokiusi mergina,matyt,dėl jaudulio,keliose užduotyse susimovė ir gavo mažiausią pažymį.Nors visus septynis metus mokėsi geriausiai.Ir dėl jos mokytojai labiausiai skaudėjo širdį-darbšti ,gabi ir nesėkmė.Ir tokiai merginai jau kelias į universitetą užkirstas?
prie sovietinio modelio.Tik dabar jaunimas emigruos.
Prisimenu, kaip visi džiaugėsi, kai buvo atkurtas Vytauto Didžiojo universitetas. Tai kam tada jis buvo atkurtas? Gal reiktų tada jį išvis uždaryti
->”Ne taip lengva” – tai ten tik pagal egzaminą sprendžiama? Kokia tada prasmė vertinti per visus mokslo metus? Taip ir „prasimuša” visokie, kurie „apsukrūs” ir „šiek tiek nusirašė”. 🙂
Tyliai išsivaikščiojančioje Lietuvoje keliuose po reformos likusiuose universitetuose liks tas pats studentų skaičius koks yra dabar, ir mes vis dar vaidinsime farsą: džiaugsimės mokslinių tyrimų, studijų kokybės kilimu, dažnai mažaverčių praktine prasme projektų vykdymu, dėstytojų ir mokslininkų atlyginimo augimu. Verslo konfederacija toliau domėsis aukštuoju mokslu, ji vėl ir vėl rodys mums kelią į šviesią ateitį. Matom, kaip „Žinių ekonomikos” robotukai keis verslo konfederaciją. Bus gražu net balta…