Laisvo lietuvio paskaita, nenuilstamo savanoriškų asociacijų idėjos gynėjo. Laisvės ir gero gyvenimo vieta – bičiulystė ir veikimas kartu dėl bendro gėrio. Bet dabar ne apie tai.
Prof. Aleksandravičius klausia, kaip suprasti Vengriją, kadaise nuo 1956m. buvusią anti-sovietiniu bastionu, o dabar su Orbanu dreifuojančią tolyn nuo demokratijos? Kaip suprasti demokratijos tvirtovę JAV, išrinkusią Trumpą, kuris simpatizuoja V.Putinui? „Pašėlusiai jautrūs klausimai“ – 38 min.
Lygiai taip pat – teisingai ir gerai – klausė ir Leonidas Donskis.
Atsakymas Ch. Lascho knygos pavadinime – elitų sukilime ir demokratijos išdavime. Yra vienas bendras bruožas tų visų šiuolaikinių susirūpintojų dėl demokratijos likimo Lenkijoje, Vengrijoje, JAV, U.K (Brexitas), tokių kaip Tymothy Snyderis, nors jų yra tuntai tiek Europoje, tiek už Atlanto, – jie visi susirūpino demokratija dabar. Jie nepastebėjo, kad demokratijoje neliko demokratijos. Tiksliau, demokratija tapo globalistinio valdymo iškamša.
Tymothy Snyderis gali labai gražiai pačiulbėti apie tironijos pavojų (turėdamas omeny kylantį nacionalizmą), bet jis kažkodėl stulbinamai nieko nežino apie liberalią tironiją. Apie tai, kaip Vidurio Rytų Europoje susiformuoja ekonomiškai išsunkianti oligopolinė sistema; kaip politinės partijos paima valstybę įkaite – įjunko visuomenę žaisti nieko iš esmės nelemenčius biurokratinius-partinius žaidimus, kad išsaugoti globalizmo status quo; kaip piliečių atstovavimą pakeičia viešieji ryšiai; kaip progresyvistinė ideologija staiga tampa dominuojančiu nacionalinio transliuotojo misija; kaip konstituciniai teismai nusavina konstituciją; kaip teisingumo ir teisinės valstybės poreikis pradedamas vadinti masių siautėjimu; kaip fašistinė, monstriška vaikų atiminėjimo ir šeimų ardymo teisė staiga tampa idealiu pavyzdžiu buldozeriu pervažiuoti per visuomenės stuburą ir t.t.
Jie tokie dideli demokratai, kad nieko nemato, kas vyksta demokratijoje.
Jeigu dabartiniai „demokratai“, va tokie kaip T.Snyderis ar Yascha Mounk, žodžiu visas tas sotusis choras iš New York Times, the Guardian, Washington Post, CNN ir jų atitikmenų Lietuvoje etc., būtų bent pirštelį pajudinę dėl solidarumo, dėl visuomenę kamuojančių skaudulių, tuomet dar būtų galima jais bent minimliai pasitikėti. Bet iš jų, mūsų vietinių liberalų ir demokratų, mes girdėjome daugiau patyčių, o ne demokratiškumo.
Globalizuotas elitas ištuštino demokratijos indą turinio prasme. Paliko tik forma. D.Trumpas, Lenkija, Vengrija, Brexitas yra ne priežastis, o pasekmė. Yra daug gerų knygų ir autorių, kurie jau ilgą laiką rašo apie tai. Dabar jau pradeda rašyti ir vakarykščiai liberalai, tokie kaip Francis Fukuyama. Tiesiog, nėra laiko ir prasmės aiškintis su savanoriškai aklais „liberalais“, jie iš paskutiniųjų sergės „demokratiją“.
Dar vienas požymis, kurį per metrą paliečia prof. Aleksandravičius: tiek pokomunistinėse visuomenėse, tiek giliai vakarietiškos kultūros valstybėse vyksta kone identiški procesai – kyla nacionalistinė Dešinė. Jau pats savaime tai yra požymis, kad vyksta kažkas bendro, universali reakcija, vadinasi yra bendras priešas. Jeigu išnyksta skirtumas tarp post-sovietikų ir vakariečių, vadinasi abu regionus palietė tas pats faktorius, tas pats dirgiklis. Ir jo vardas yra globalizuotas elitas, kuriantis anti-demokratinę, globalizuotą politinio valdymo sistemą.
Tai nereiškia, kad kylanti naujoji Dešinė negali atvesti į tironiją ir viskas kas joje vyksta yra a priori gerai. Tai daugiau reiškia, kad šių dienų liberalų „sergėtojų“ kalbos yra anachronistinės. Net jeigu per stebuklą jų prognozės, kad Lenkijoje, Vengrijoje ar JAV įsigalės tironijos, pasitvirtins, tai įvyks ne dėl jų logikos teisingumo. „Liberalai“ nemato naujosios Dešinės iškilimo priežasčių, jų analizė remiasi senais stereotipais, tad kol kas ir jų išvadomis neverta pasitikėti. Kai kurie liberalai yra labiau įžvalgūs, pvz., Edward Lukas, kuris po Brexito aiškiai suformulavo elitizacijos reiškinį kaip priežastį. Juos reikia skaityti.
Tikiu T.Snyderiu kaip istoriku, netikiu juo kaip šiuolaikinės politikos apžvalgininku, demokratijos sergėtoju.
kas vado jei karalienė, princas Č. su Kamila karantinuoti dėl karūnos viruso? anūkai? laikina vyriausybė? karinis štabas?
Pateikėt puikias įžvalgas,-ačiū.Šių laikų liberalmarksizmas-labai paplitęs,deja, ir Lietuvoje- yra bjaurus virusinis užkratas.
kad šalia dabartinį pasaulį apibūdinamų vaizdų tiktų dar vienas aprašytas straipsnyje http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2020-03-25-ka-pasirinksime-koronaviruso-akivaizdoje-pilieciu-kontrole-ar-ju-igalinima/179585.
vardu Timotis, tikras modifikuotas šių laikų profesionalus dezistas, kaip ir dezi LRT čiauškutės.
,,Kas atgyvenę ir nesugeba evoliucionuoti, bus nušluota nuo Žemės paviršiaus”.
https://en.delfi.lt/world-lithuanians/lithuanian-diplomacy-star-awarded-to-yale-professor-and-author-timothy-snyder.d?id=66236176#!dgs=dgslt-166558:5608043
Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ „apdovanojami Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai ir organizacijos už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius.“ – Būkite malonūs, kas nors paminėkite, už ką Žygimantas Pavilionis Tymothy Snyderį apdovanojo tokiu aukštu apdovanojimu?
bet mąstymas asociacijomis ir dar savanoriškas, deja, yra psichologų tyrimo objektas ar menininkų kūrybos įrankis ar melancholiškų svajoklių bėgimo nuo tikrovės forma – tik ne teorinio mąstymo galia.
Egidijus Aleksandravičius, laisvųjų asociacijų (=nemąstymo) auka,
pats to gerai nesuvokdamas vis dėlto kiekvienam pasako – neskaitykite ir neklausykite manęs, kadangi ašen nesivadovauju loginio ryšio tarp minčių norma, bet, kaip tikras liberalas, tik „nenuilstamai savanoriškai“ tuščiažodžiauju ir daugžodžiauju.
Kodėl aš, Egidijus Aleksandravičius, taip elgiuosi?
– Tu vėjo paklausk, tau vėjas atsakys, tik jis, mano drauge, atsakys! NK
Ten supainiotos globalistinės idėjos.Sunku atsiversti portalą Tiesos.Perversmas nepavyko?
kad pasaulyje vyksta perversmas. O Kinija yra su josios valdžios pritarimu tapusi laboratorija, tokiems eksperimentams. Jų ateities vizija yra pasaulį padalinti į saujelę elito, o kitą paversti zombiais, anų norams tenkinti.
Ne taip seniai žiniasklaidoje buvo paviešintas skandalas, kur apie būsimą ateitį paatviravo viena dėstytoja savo studentams, o ir grybauskaitė atvirai pasisako nefinansuoti 65 m. sulaukusius.
https://www.pozicija.org/dirbkite-iki-65-eriu-o-po-to-staigiai-dveskite/
demokratija pagimdo tranus ir yra kelias į žiauriausią vergiją, Aristotelis, veikalas ” Politika” aštunta knyga.
yra globalizmo ideologijos pilkojo kardinolo Žako Attali mokinukai? (Kas gerai mokate rusų ar prancūzų kalbas, galėtumėte ir išversti?) «И даже если (будем надеяться) этот кризис не слишком серьезный, не следует забывать, как и в случае экономического кризиса, извлекать для себя уроки, чтобы до следующего – неизбежного – кризиса внедрить механизмы предупреждения и контроля, а также логистические процессы справедливого распределения медикаментов и вакцин. Для этого мы должны основать институты всемирной полиции, всемирного хранения, то есть, всемирной налоговой системы. Мы гораздо быстрее, чем если бы основывались только на экономических причинах, придем к тому, чтобы заложить основы настоящего мирового правительства». «Et, même si, comme il faut évidemment l’espérer, cette crise n’est pas très grave, il ne faudra pas oublier, comme pour la crise… Skaityti daugiau »
be abejo anukai. pas mus va irgi anukas ruosiasi vadovauti. what’s a big deal tsakant??
puikūs pastebėjimai, tikslūs. Dėkui
Prieš dvidešimt penkerius metus, kaip tik – kovo 25 dieną, kurią Bažnyčia iškilmingai mini Viešpaties Apreiškimo šventę, šv. Jonas Paulius II paskelbė encikliką „Evangelium vitae“ – apie žmogaus gyvybės vertę ir neliečiamumą“.
Kaip viskas laiku ir iš anksto Dievo yra įspėta apie ateinančią žmonijos kartą, kuri kėsinasi į dar negimusią gyvybę, bei į tuos, kurie aniems (elitui) tampa našta, t.y. kam gyventi, o kam laikas išeiti.
tikslingai sukurtas, pagyvenusių žmonių kartai išnaikinti?
straipsnio antraštė.
Manau, kad tas globalistinis valdymas nėra iškamša, nes, pirmiausia, tai veikiantis mechanizmas. Demokratija nėra blogai, bet matuoti demokratiją reikia ne pagal pasakytų kažkieno tai žodžių kiekį, o pagal tai, kaip matuoja statybininkas, kad vienas kampas sueitų su kitu kampu, kad sienos nebūtų pakrypusios ir durys nebūtų kreivos. Kas yra mūsų politikai? Deja, dauguma iš jų yra netikri pranašai. Biblijoje sakoma:“Saugokitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai”. Globalistams jie reikalingi, kaip tas tepalas, kad suktųsi krumpliaračiai. Pažiūrėkime tik į keletą tų pranašų. Aš jums nerašysiu atsakymų, bet pabandykite atsakyti patys.Eligijus Masiulis yra tikras pranašas? Atsakymas – ne. Bet jis papuolė į valdžią demokratiniu keliu? Jūs atsakysite – taip. Bet atsakymas bus neteisingas, nes jis… Skaityti daugiau »
Norint tirti globalizmą, reikia pradėti nuo Romos Imperijos, o paskiau tirti ir visas kitas Imperijas, tame tarpe ir JK. Dabar dėl demokratijos. Lietuva, ilgai kūrė įvaizdį, kokia ji demokratiška šalis. Faktiškai po Nepriklausomybės atgavimo taip ir turėjo būti. Blogis yra ne tame, kad neteisingai buvo pasirinktas valstybės valdymo modelis, bet kad net suvokus, kad tai yra klaidingas modelis, nieko nebuvo daroma, kad klaidas ištaisyti. Ir štai, patikrino tą valstybės valdymo modelį ne Rusija su savo ketinimais vėl okupuoti Lietuvą, o paprastas, akimi nematomas Koronavirusas. Pas mus ant įstaigos durų užrašyta „Tvarka”, o viduje iš tikrųjų yra „Netvarka” ir virusui būtent šito tik ir reikia. Ta KOMUNISTINĖ TVARKA, kai ant durų užrašyta viena, o viduje yra visai kitaip, nieko lietuvių neišmokė.… Skaityti daugiau »