Dalijamės VDU politologo dr. Andriaus Švarplio replika apie biurokratinį mąstymą, smaugiantį politiką, ir biurokratinę demokratiją, iš esmės iškraipančią Tautos referendumo idėją (geras pavyzdys – dabartinių referendumų formuluotės, apie kurių gremėzdiškumą daugiau skaitykite ČIA).
Už tokio klausimų formulavimo stovi Didžiojo Valstybinio Biurokrato iliuzija, kad valstybė yra jo į popierių raitoma raidė, o ne piliečio gyvai jaučiamas ryšys su valstybe, įsisąmoninta, savaiminė vertybė.
Pamenate, koks buvo „klausimas“ Žemės referendume 2014 m.? Pilnas lapas teksto, surašyto 8–10 šriftu.
Biurokratinis mąstymas smaugia politiką, ir tai yra ne kas kita kaip biurokratinis valdymas. Yra pilietinė demokratija ir yra biurokratinė demokratija. Biurokratinė demokratija yra patogi tiems, kas nori valdyti iš užkulisių. (Žinant, kas rengė klausimus – tai darė Mykolo Romerio universiteto konstitucinės teisės specialistas prof. dr. Vytautas Sinkevičius – netenka stebėtis. Jis ilgametis Konstitucinio Teismo „stogas“ viešojoje erdvėje; biurokratinio, anti-konstitucinio KT doktrinos valdymo „stogas“).
Klausimai turėtų būti tokie:
„Ar pritariate Seimo narių skaičiaus sumažinimui nuo 141 iki 121?“.
ir
„Ar pritariate, kad Lietuvos pilietis gali būti ir kitos valstybės piliečiu, atitinkančios transatlantinės integracijos kriterijus?“.
(Tos „transatlantinės integracijos kriterijai“ jau savaime biurokratinė formuluotė, rūšiuojanti piliečius ir dėl to pakankama sąlyga atmesti idėją).
Tai – ne Tautos referendumai. Tauta Valstybinio Biurokrato politinėje schemoje yra avinų banda. O aviną reikia laikyti „ant grandinės“.
Modernusis laisvų piliečių We are the people yra nususintas į Sinkevičiaus, KT, Seimo, politologų ir ekspertų 10 šriftą.