Andrius Švarplys. Kaip Lietuvos konservatorių partijos lyderiai tapo propagandistais

Jie teigia, kad ES veikia efektyviai ir solidariai pandemijos metu, o kritikuoti ES negalima, nes tai palanku Kremliui.

Primityvi piguva.

Tuo tarpu tiesa yra net ne ta, kad ES eilinį kartą parodė savo nerangumą, biurokratiškumą ir neefektyvumą (kuris netgi buvo pavojingas ir kainavęs žmonių gyvybes – mėnesiams užstrigęs bendras medicininių dalykų pirkimas). O šalys, irgi eilinį kartą, pasuko į protekcionizmą ir pamynė solidarumą ekstrinėje situacijoje.

Ne tai yra esmė.

Esmė ta, kad Europos Sąjunga koronos pandemijos metu buvo niekam neįdomi. Niekas net nežiūrėjo į tą pusę. Visos šalys ėmėsi daryti tai ką reikia – ko reikalavo žaibišku greičiu besikeičianti situacija.

Korona pastatė ES ten kur jos vieta – pliurpti, diskutuoti, reikšti susirūpinimus, moralizuoti, demonstruoti solidarumus, išreikšti tikėjimą, viltį, optimizmą ir t.t., ir pan. Tai yra, būti anapus gyvenimo, tikrovės, problemų sprendimo. Būti Briuselyje.

Kas įdomu ir labai svarbu – tai nėra ES kaltė. Tai natūrali jos vieta ir būsena. Tai jos prigimtis. Didžiausia nauda, kurią gali suteikti ES, tai atverti piniginę ir padėti šalims prekiauti. Tą daugmaž ji ir daro. Neadekvatumai kyla tada, kai ES pradeda apsimetinėti ir įrodinėti savo reikšmingumą, kaip dabar daro lietuviškojo konservatizmo lyderiai. Tuo dar labiau save stumdami į nebūtį toliau nuo tikrovės. Ir taip kenkdami pačiai ES.

Problemų nematymas, jų dangstymas ideologiniais sumetimais tik trukdo mažinti biurokratiškumą ir efektyvinti realių problemų sprendimą. Trukdo pasimokinti kaip negalima paskandinti bendrų pirkimų, bent – kaip netrukdyti vyriausybėms organizuotis. Savanoriškai galva įkišama į smėlį ir kitu galu pradedama giedoti ditirambus įsivaizduojamam efektyvumui ir solidarumui.

A.Kubiliaus ir R. Juknevičienės viešas pareiškimas – tai laiškas iš nebūties į nebūtį. Tai Europos Sąjungos kompromitacija. Naujoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula von de Leyen parodė kur kas realesnį mąstymą, pripažinusi ES institucinį nerangumą. Leiskime ES būti ten, kur jos vieta, ir teikti visą įmanomą naudą visiems bendros rinkos dalyviams. Leiskime jiems pripažinti klaidas, pirmiausia jas matyti, mokytis iš jų.

Na, ir palinkėkim ES apsisaugoti nuo savų ir Rytų Europos hyper ideologizuotų politikų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Trabantas

Andriau, labai švelni tamstos diagnozė „nerangumas”. Ta sistema ir jos scenarijus yra de facto žlugęs. Valstybės įė struktūrą žiūri tik vienu rakursu – duos ar neduos pinigų, o idėos valstyvėse narėse išmestos į utilizacijos konteinerį.

Andrius nurodo į išlikimo instinktų

„Leiskime ES būti ten, kur jos vieta”.
Išties, formaliai toks (ekonominis) siūlymas sunkiai pažeidžiamas – būk, kas esi.
Vis dėlto toks ūkiškas sprendimas ir veikimas su Europa, jos idėja, prigimtimi ir pašaukimu nieko bendro neturi – tik su „Sąjunga”, kurių – daugybė.

Vien tik už SNORĄ

Kubilius turėtų sėdėti kalėjime. Ir ilgam.

Negaliu žiūrėti

Negaliu net nuotraukoje žiūrėti į to brudo fiziko laboranto snukelį.

trumpai

klimaksinė raselė

Klausimas

Ar ne iš es ateina visokie genderizmai, iškrypimai ir t.t.

Puš...

12-kasekundininkų „išmintis” ir teverta 12-os sekundžių pirstelėjimo, ne daugiau…

Nu jo

Blogai labai blogai,kai Juknevicienei ir Kubiliui atrodo,kad jie protingiausi.Reikejo prieš dešimtmetį panaikinti sąrasinius seimunus ir būtų abu atsiradę kažkur toli toli nuo viršūnių vidutiniškai apmokamuose darbuose.

stasys

Ko čia tas A.Švarplys taip susijaudino? Gal išgirdo pirma karta žodį PROPAGANDA ? o gal pats galvoja jog Euroskeptikai kitokio molio drėbti ? Perskaičiau aš ta str. nuorodose ir neradau ko prikibti ,ar kur išdėstytos netiesos . Aš tikrai abejoju ar Lietuvai taip ir būtiną buvo sulaukti EP tiesioginio įsikišimo ar pagalbos suvaldant epidemijos krizę, kol kas tame plane Lietuvai sekasi visai neblogai . ES tik įrankis leidžiantis realizuoti suvereniu šalių esančiu bendrijoje interesus , o gal autorius kaip V.Radžvilas vis dar svaigsta sovietu sąjungos palyginimais ? deja realybėje Europos bendrijoje nėra tokios vietos kur galima butu durti pirštu ir pastatyti nauja kremlių . Kuri laiką ta faktą bus dar sunku suprasti autoriui , bet kaip sakoma laikas viską pataiso… Skaityti daugiau »

> stasys

„ES tik įrankis leidžiantis realizuoti suvereniu šalių esančiu bendrijoje interesus , o gal autorius kaip V.Radžvilas vis dar svaigsta sovietu sąjungos palyginimais?“
Argi suverenių šalių interesai yra apgyvendinti savo valstybes pasaulio bastūnais – musulmoniškais arabais – ir kuo skubesnis homoseksualizmo platinimas, panaudojant viešąją erdvę?! Visiškas dvasinis skurdas…

to Vien tik už SNORĄ

Nežinai, kur Dubna(stotis ir lagaminas)? Taip rūpi pačiam kagebistų bankas, tiesa?

Kis

tos dvi galvos gali tarnauti ir paciam setonui,jiems svarbu,kad moketu geras algas.Tai jau ir kuju ir pjautuvu neiskalsi,cia bratka prigimtine savybe.

Vardas

Dar gauna Kubilius, Jukneviciene nepadoriai riebias EuroParlamentaro algas lyginant su Lietuva ir turi pseudo postus Europoje, dar turi Lietuvos verslas galimybe isisavinti Europos Socialistiniu Respubliku Sajungos lesas (ESRS) kuri laika, kol nezlugo ESRS.
Tiesiog Kinijos prostitute Europos Socialistiniu Respubliku Sajunga (ESRS) yra bejegiskai merdinti kaip buvusi Tarybu Sajunga. Juk neatsitiktinai progresyvi liberastine oligarchine Davoso minia kaip pedofilai naudojasi vaiku Greta Thunberg, kad durninti tiek Europa, tiek Amerika, tiek Pasauli.

Raigerdas

Nuotraukose du paprasti žmogeliai, kaip sovietinės patrintos 2 kapeikos. Tokių čudakų galima rasti ir Rusijos dūmoje ir ne vieną. Bet mieli ponios ir ponai, vis gi gerai, kad tas koronovirusas moko visą žmoniją, kad atėjo laikas apsi valyti nuo šiukšlių. Atėjo laikas pagaliau imtis žingsnių ir pradėti spręsti tą klausimą, kas yra ta valdžia mums piliečiams. Kodėl į tą politiką sulenda kažkokios tai žiurkės, kurios tautos vardu, savo rinkėjų vardu daro velniai žino ką, lyg šitie žmonės būtų kažkokie tai su iškreipta savęs vertinimo sistema, su neišvystytu atsakomybės jausmu, su neišvystytu sąžinės jausmu ir kitomis šokiruojančiomis ydomis. Kas vyksta iš tikrųjų, nes pažiūrėkite, ką tie žmonės iškentė: Hitlerį, Leniną, Staliną, Pol Potą ir daygybę kitų žmogystų, kurios pražudė milijonus žmonių… Skaityti daugiau »

stasys

> stasys 2020-04-25 12:47 > musulmonai problema Lietuvai ir dėl nėra ginčo bent tik dėl to kad pačioje ES nėra sutvarkyta imigracijos kvotų problema iki galo ir teisingai . Mes į Lietuva priimame didelį kiekį iš rytu atvykstančiu darbo imigrantu , bet tie skaičiai kažkodėl nėra traukiami ir fiksuojami kvotose . Visi ne Europos Sajungos piliečiai atvykę į bendrija turi būti užfiksuoti, gal netgi tos pačios Amerikos pavyzdžių . Taip kad Lietuvai negresia tas musulmonų antplūdis o mums labai reiktu pagalvoti kaip paspartinti slaviškos kilmės žmones greičiau integruoti į visuomene . Tiesa sakant man S.Skvernelio politika tame klausime visiškai neaiški .

stasys

Reigardai .. apie ka tu čia rašai ? kažkokios personos ? guliverio kelionės ? mini hitleri ,stalina ,lenina ..dar kažkokį velnią sako puode verdi . Jei bandai čia nupiešti kaip ta Lietuva mano ‘somalio negrai’ tada viskas aišku o jei dėstai savo asmeninį požiūrį pabandyk argumentuoti . Rimtai kalbant tu man nepanašus į Somalio genties šamaną kuriam privaloma mėnulio fazes gentainiams išaiškinti .. Tokia ne pagarba čia rašantiems tikrai keistoka .

Raigerdas

Gerbiami ponios ir ponai, norėčiau, kad jūs atkreiptumėte dėmesį į žmonių elgseną KRITINĖSE SITUACIJOSE. Dar Vydūnas rašė, kad yra dvasios milžinai ir yra nykštukai. Taigi, dvasios milžinai jie ieško, kaip rasti išeitį iš susidariusios padėties, o šitie dvasios nykštukai, kurių minčių pagrindą sudaro destruktyvios idėjos, darys atvirkščiai, t.y. JIE BŪTINAI SITUACIJĄ DAR PABLOGINS NEI JI YRA DABAR. Gal žmonės pagaliau atkreips dėmesį, kas mums gadina gyvenimą? Gal žmonės pagaliau supras, kad tie žmonės, kurių galvoje dominuoja destruktvios idėjos, o dažnai net šizofreniškos idėjos, KRITINĖJE SITUACIJOJE KELS DAR DIDESNĮ CHAOSĄ, UŽSIIMS DESTRUKTYVIA VEIKLA IR PROVOKUOS KITUS ŽMONES DARYTI KAŽKĄ DESTRUKTYVAUS. Įdomu, kad KRITINĖSE SITUACIJOSE jie labai suaktyvėja, kaip per Mėnulio pilnatį, ir būtinai pasiūlys TIK TAI, KAS SUKELTŲ DAR DIDESNĘ SUMAIŠTĮ… Skaityti daugiau »

Raigerdas> štaziui

Aš tau ne kartą rašiau savo komentaruose: niekada, nei vieno komentaro nesu parašęs štaziui ar kokiam kitam stribokų palikuoniui. Kartoju dar kartą, ir įsikalk į savo makaulę, kad neskaityk mano komentarų. Jie skirti ne tau. Tu negali dalyvauti jokiose diskusijose dėl savo amoralaus elgesio. Tau kiauliškas elgesys, melas, faktų iškraipymai, destrukcija, negatyvios emocijos yra norma ir tu kiekvieną dieną propaguoji tik būtent šituos dalykus. Tu niekada su manimi nesėdėsi prie vieno stalo, aš niekada su tavimi nediskutuosiu jokiais klausimais, todėl sėdėk savo garde, ir ten gali leisti savo garsus ir pirščiojimus. Neskaityk mano komentarų, nes aš niekada su kiaulėmis nediskutuoju apie jokias gyvenimo problemas. Aš pasidalinau savo mintimis apie gerbiamo Andriaus Švarplio straipsnį su kita skaitytojų kategorija, bet ne su… Skaityti daugiau »

Fui

Abu pasmirde isgamos

štaziui

stasele, tavo pervargusi nuo aptarnavimo vagina nieko nebesugeba čia išpersti. Priimk per ją savo šeimininkus, užsičiaupk, o čia savo gėdos neberodyk.

stasys

Baikit baikit Reigardai !! užtenka čia save aukštinti ir kvėpinti ,išstatėte save kaip kokį moralės etalono vienetą , tai nėra sąžininga kitu čia rašančiu atžvilgiu . Tai kad pilate purvą ant tu dviejų politiku , neturint rimtu argumentu matyt nesiskaito ? , o gal tai toks tamstos moralinis rėtis pro kuri lenda viskas kas tamstai patinka . Tiesose visi tekstai verti dėmesio ir kritikos ir čia bandyti pasislėpti jog jie kažkam specialiai skirti tikrai nepavyks . Aš galėčiau Tamstos nosį bestelti į tuos tekstus kuriuose nesugebate parašyti teisinga mano nica .. bet gal tai viena tu keistenybių kurių esate pilnas . Savęs teisinti ir neplanuoju , jei matau kad žmogus rašantis str.‘makliavoją‘ mintį .. tai toks ir komentaras jam ,… Skaityti daugiau »

linkėjimai konservų atmatėlėms

liaudiesmenas taškas livejournal taškas com

pensininke

pamenu kaip konservatoriu tarnaite Šimonytė per naktines reformas pensijas mums atėmė. o kai atėjome prie Seimo pasikalbėti , tai premjerministeris Kubilius su krašto apsaugos ministre Juknevičiene mus dar guminėmis kulkomis pavaišino.

algis@keburis.lt

Andrius ir Raselė yra IŠKAMŠOS dėl tokių svarbių ” viešų pareiškimų”

Paskaičius laišką

Tai toks įspūdis, lyg tai Burokevičius su Jarmalavičiumi kreiptųsi į TSKP CK, dėl kenkėjiškų Sąjūdžio veiksmų ir LKP jam nuolaidžiavimo

anupras

Lietuvos elito žiedas V ir G.Lansbergiai .Kubilius .Juknevičiene kovoja prieš Rusiją .Lietuvos nacionalistus už lietuvius visame pasaulyje už tvirtą ES užtirtą JAV dekokime jiems už musų sekme

Kis

jueigu visi tokie saliamonai issiunciami i Briuseli,tai ko mes po to ukiname ta Briuseli,pridekite dar Maldeikiene ir bus pilnas idiotu trijo,o kiti negi kazka ten sprendzia?Kiek kadenciju sedi Austrevicius,nebent dar Rope atvykes i Lietuva atraportuoja ka dares?

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top