Andrius Švarplys. Policija ir visuomenė – S. Skvernelio versija

Lietuvos generalinis policijos komisaras paskelbė laišką Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos tinklalapyje. Taip pat galima rasti ČIA.

Išsakoma daug tiesų, bet nutylimas vienas didelis melas.

S.Skvernelis visiškai teisus, kai kalba apie visuomenės padėtį ir Lietuvoje susiklosčiusią socialinę degradavimo sistemą, policijos prestižo smukimą.

O melas yra štai koks: visiškai nutyli (be abejo, sąmoningai) policijos antipilietinę orientaciją, piktnaudžiavimo tarnyba dangstymą, rezonansinių bylų marinimą.

Piliečių pasitikėjimą užsitarnauti labai paprasta – apsikuopk ir apsiplauk. Viešumas ir skaidrumas. Visuomenė pirštu bado, kur yra neskaidru, bet S.Skvernelis meistriškai apie tai nutyli. Viską sukrauna ant socialinės degradacijos ir ant populistinės politikų kritikos (abiem atvejais teisingai), bet taip išvengia akistatos su vidinėmis policijos korupcijos (dangstymo) problemomis, įskaitant paklusnumą aukščiausiam politiniam ratui.

Dar pakeliui suspėja išjuokti TIESOS reikalaujančius žmones. Tai jeigu 100 000, kaip pats rašo S.Skvernelis, žmonių nėra patenkinti, tai gal būtų pilietiška nueiti pas juos ir padiskutuoti kaip policija galėtų pagerinti savo darbą, sužinoti, kas jiems kelia nerimą? Kodėl ten matoma tik mėnulio fazės, o ne rimta pilietinė kritika? O gal kur kas lengviau netirti pedofilijos bylos, padėti slėpti aplinkybes, lankstytis prieš politinę valią, ar pasiųsti Sąjūdžio pirmeivius ir Nepriklausomybės signatarus piketuoti į purvynus automobilių aikštelėje prie Seimo? Pirma pasiunčia piliečius toliau, o paskui kalba apie mėnulio fazes. Ką gi, munduro garbė šitiems visąlaik buvo savaiminė vertybė…

Tipiškas S.Skvernelio triukas: „Darnus kaltųjų paieškos choras gieda nematydamas realios problemos – kas darosi su Lietuvos visuomene, kodėl to nematoma arba nenorima matyti?“ Taip, su visuomene yra tikrai blogai. Bet turbūt ne mažiau blogai yra ir su politine valia, kuri per 23 metus sugebėjo įtvirtinti tokias sąlygas, kad bėgančiųjų iš šalies skaičiumi statistiškai pirmaujame ES. Bet apie politinę korupciją, apie sisteminę institucinę korupciją, valstybinių aferų „prasukimą“ ir dangstymą, be abejo, S.Skvernelio tekste nerasime nė žodžio. Kalta visuomenė, populistai politikai, net 100 000 tiesos ieškotojų, tik ne nesikeičiantys politiniai lyderiai ir, žinoma, ne policija.

Piliečiai nori stiprios, nepriklausomos, nekorumpuotos policijos, kuria būtų galima didžiuotis. Tai gyvybinis visuomenės interesas. Bet ar galima to pasiekti be atvirumo visuomenei, be ypatingo skaidrumo rezonansinėse bylose, be jautrumo eilinio žmogelio vargams, be nepakantumo policijos struktūrose dirbantiems sadistams ir kyšininkams? Parodykite bent vieną žingsnį šiose srityse ir mes pradėsime jus gerbti.

O tokie karingi laiškai, matyt, tik dar labiau skatina policijos ir visuomenės susipriešinimą. Deja, bet policijos galva mato tik piliečius, parsiduodančius „už 5 ar 10 litų, arba stiklainį agurkų ar rūkytos dešros gabalą“, bet nemato policijos atvirumo laukiančios visuomenės dalies.

P.S. Paties laiško stilių – pykčio pritvinkusį, cinišką, kaltinimais besimėtantį, priešus įžiūrintį, laidantį kritiką visur – tik ne į savo daržą, populistinę intonaciją – palikim ramybėje, tiek to. Nomenklatūrinė mokykla, taip pat darbas su kaliniais ir padugnėm turbūt daro savo. Yra laiške vietų, aiškiai skirtų mobilizuoti vidinę policininkų bendruomenę, bet liūdina, kad tai daroma sovietiniu stiliumi: gerbkime tą mums parankią Lietuvos dalį, o štai su kita (turbūt ta, kuri mus kritikuoja?) – kovokim. S.Skvernelio žodžiais: „Bet būkite ryžtingi ir bekompromisiai su kriminalinės, demagoginės ir populistinės Lietuvos dalimi“. Ar reikia suprasti, kad nuo dabar policija veiks ne tik kriminalinėje srityje, bet pereis ir prie politinių oponentų?

andriussvarplys.wordpress.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
verstaskūris

ir yra verstaskūris,plius dar ir verstaakis

Iš tiesų,įsijungiau

pabaigą Rūtos laidos per LNK…ir krito į akis tai,kad kokia gera dabar dedasi, pvz.,Abramikeienė.Kokia gera,kai mirusiai bagažinėje jau nieko negali padėti,kai Deimantė ištremta,dabar vaidins gerus ir pasiūlys šimtus teorinių pagalbos galimybių.Darbų,ponia,reikia,gerų darbų.Ant sofutės sėdėdami visi mokame pamokyti.

Laukia

susidorojimai?Tarp kitko,be kompromisų Anglija būtų nesuklestėjusi.Kviečiama konfrontacijai?Tik kompromisai veda pirmyn.Atrodo,policija turi padėti,gelbėti,o ne naikinti valdžiai neparankius.Ką norėti iš ribotų vidutinybių.Toks mentalitetas.Tiesiog skurdi vidinė kultūra.Tai netgi visos Lietuvos problema.Daugelio Lietuvos vyrų ir moterų.Kultūros.Kultūringas žmogus taip beatoraiškai negrasins.

kaip primena Leninno

laikų bolševikinius laiškus ir kvietimus vajams.

Leonas

Ar Skvernelis pats parašė tą opusą? Stiliumi, visuomenę apibūdinančiais epitetais primena Pūro, Šakalienės ar Davoliūtės kūrybą.

Skvernelis paskelbė karą visuomenei

Kur nors Vokietijoje ar Prancūzijoje Skvernelis jau būtų atstatydintas viduryje nakties.Net pati atstatydinimo akcija būtų pakankamai vieša,su televizijos kameromis.Atstatydintas vien už blevyzgas neprausta burna apie genofondą ir priešpriešos mes/jie,policija/visuomenė formulavimą.Atstatydintas,nes iš kokybiško genofondo kilusiam žmogui,tapusiam valstybės pareigūnu ir užimančiam tokias aukštas pareigas,net į galvą nebūtų šovusi tokia drastiška ir įžūli mintis,dėl savo prastai atliekamų pareigų viešai apkaltinti 99% likusių,bet tik ne save ir savo pavaldinius.Būtent dėl to,kalbėdamas apie netikusį genofondą,Skvernelis teisus.Kaltas genofondas,iš kurio išsirito tokie sovietiniai mentai ir,atsiprašant,per purviną kojinę „daryti” jų vadai. Panašius pareiškimus sau leisdavo tik bolševikų,nacių vadai ir įvairių egzotiškų diktatūrų pareigūnai.Štai taip ir Hitleris,prieš baigtį bunkeryje,dėl pralaimėto karo apkaltino visą vokiečių tautą,bet tik ne save.Kažką panašaus maurojo ir Muamaras Kadafis jau bombarduojamame Tripolyje.Labai panašų atvirą laišką… Skaityti daugiau »

Skvernelis su pamusalu

Genofondas jo pavardeje irasytas – skverneliui nelemta skvernu buti.

ANIKĖ

Jei būtų žmonėms ne klanams tarnaujanti valdžia,seniai,po Garliavos smurto,
būtų pašalintos „drakonų” galvos.Sėdi jie ramiai savo kėdėse,džiaugiasi sočiu gyvenimu,nei protauti,nei plušėti nereikia,tik klusniai vykdyti nurodymus iš
„viršaus”-ištikimai tarnauti „šeimininkams”.

CK plenumų

laiškai.Pasmerkimai…

Čia tikrai ne jis

pats rašė.Kažin ar jis tai sugebėtų.Čia VSD vyrukai duoda tautai susiprasti?..Kaip reikia kultūringų asmenybių saugume.Jie turėtų būti kaip kunigai,dirbantys su privataus gyvenimo paslaptimis.Baigti kažką panašaus į seminariją.

tokį

„šedevrą” galėjo parašyti tik pats būdamas įtartino genofondo, ciniškas, nekultūringas žmogus …

Žemaitis

Citata iš Skvernelio atsišaukimo: „Visuomenė, kuri turi savo neginčijamą TIESĄ ir jokie teisiniai arba elementarios logikos argumentai ir sprendimai jos neįtikina, kuri niekina valstybės institucijas, teisėsaugą, net tą patį Seimą, kurį pati ir išrenka”. Susipažinęs su Skvernelio straipsnio teiginiais, pabandžiau pasinaudoti jo siūlomais elementarios logikos argumentais ir apibendrinti jo paties teiginius. Sekanti citata teigia: „Didžioji dalis Lietuvos Respublikos Seimo narių yra tikri politikai, dirbantys svarbiausioje valstybės institucijoje, sąžiningai ir dorai vykdantys savo pareigą, ištikimi duotai priesaikai, dirbantys įstatymų kūrybos ir leidybos procese, kuriantys produktą, be kurio teisinė valstybė negali gyvuoti”. Kita citata: „Tik vienas Seimo narys pabandė pasakyti, kad kažkas Lietuvoje negerai, kad gal mes nematome ar kažkada pražiūrėjome, kažko nepadarėme, kad turime tokiomis vertybėmis besivadovaujančią visuomenę?” Išvada: Tai jei… Skaityti daugiau »

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top