Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Šiandien, trečiadienį, 14 val. VDU Senato posėdis, kuriame trys pretendentai į Rektoriaus prisistatys akademinei bendruomenei. Posėdis atviras, galima užduoti klausimus, įskaitant ir anoniminius.

Aš uždaviau tokius klausimus prof. Mildai Ališauskienei:

1. Šių metų birželio 26 d. jūs apskundėte VDU darbuotoją, savo kolegą katedroje, VDU Etikos komisijai. Kaip parodė Komisijos sprendimas, tai buvo nepagrįstas skundas. Ar jūs turite pakankamai teisinės ir etinės nuovokos bei žinių Rektoriaus pareigoms, kad apgintumėte pamatines akademines laisves ir teises?

2. Ar jūs esate susipažinusi su tendencijomis Vakarų universitetuose, kai studentų lytinės tapatybės (kurių jau yra arti 100), įsižeidimai ir jausenos dėl diskriminacijos tampa pagrindu atleisti universiteto darbuotojus dėl jų religinių, politinių, moralinių pažiūrų? Kaip jūs, būdama universiteto rektore, užtikrinsite teisinės valstybės viršenybę, sąžinės-žodžio-religijos laisves akademinėje bendruomenėje?

3. Jūs teigėte, kad Katalikų Bažnyčia kvestionuoja žmogaus teises. Kaip jūs suderinate tokią savo pasaulėžiūrą su faktu, kad Vytauto Didžiojo universitete yra Katalikų teologijos fakultetas?

Man atrodo, labai svarbūs ir šiuolaikiški klausimai asmeniui, siekiančiam vadovauti aukštojo mokslo institucijai – universitetui.

* * *

Jūsų dėmesiui siūlome rugsėjo 2 d., trečiadienį, 14 val., VDU Didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vykusio atviro universiteto Senato posėdžio, kuriame pretendentai į rektoriaus postą profesorė Milda Ališauskienė, akademikas Juozas Augutis ir daktaras Vytas Jankauskas susitiko su Senato nariais bei bendruomene, vaizdo įrašą.

VDU rektoriaus rinkimai įvyks rugsėjo 15 dieną, antradienį, jiems skirto VDU Tarybos posėdžio metu. Universiteto bendruomenė ir kitos institucijos apie rinkimų rezultatus bus informuotos rugsėjo 16-ąją. Naujai išrinkto rektoriaus kadencijos pradžia – spalio 1 d.

Rektorius universitete renkamas penkerių metų kadencijai, vadovaujantis LR mokslo ir studijų įstatymu, VDU statutu ir VDU Tarybos patvirtinta rinkimų organizavimo tvarka.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Mielas Andriau,

klausiate kolegės „Ar jūs turite pakankamai teisinės ir etinės nuovokos bei žinių Rektoriaus pareigoms?“ ir pagrindžiate tikrais faktais.
Ankstesnis ir esmingesnis klausimas, nors ir nesusijęs(?) su jokia pareigybe,
kokių motyvų vedina ši moteris pirmiausiai išdavė katalikų tikėjimą ir ėmė kovoti prieš jį, dėstytojus ir, svarbiausiai, Atpirkėją (M.A. universitete yra baigusi tikybą, jei neklystu).
Žinoma, mes nesame ir nebūsime jos teisėjai. Atleisk, Viešpatie.

Papa Borgia

Švarply, būk žmogus, išversk į gražiąją Lietuvių kalbą Robert Francis Kennedy kalbą, pasakytą Berlyne, prieš Covid ir milijardierių totalitarizmą – diktatūrą. Ne visos mūsų „babuškos” su aukštais moksliniais laipsniais gi supranta angliškai arba vokiškai-gyvename informaciniame vakuume. LRT dezistės gi nepaviešins – beviltiška iš jų laukti Tiesos žodžio apie Raudonąją oligarchiją.

Pilietis

Tas VDU man išvis į universitetą nelabai panašus. Ten tik visokie tereškinai реdеrеškinai užpakalius surėmę perdžia savo politkorektiniais bezdalais, o mokslu ten net nekvepia.

Neturiu laiko žiūrėti diskusiją

Tai koks atsakymas į klausimus?

bla bla bla bla bla bla bla...

Du kandidatai iš vis neadekvatūs. O kur Lietuvos vizija? Žodžiu tragedija.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Ponas Andriau Švarplį, labai malonu girdėti kritiškus klausimus prof. M.Ališauskienei. Bet reikėtų šioje rinkiminėje kovoje nepamiršti ir ŽEMGROBIŲ gaujos atstovo Juozo Augučio, kuris kartu su buvusiu rektoriumi Vytautu Kaminsku ir Senato pirmininku Egidijumi Aleksandravičiumi ir kitais UŽGROBĖ Kauno Botanikos sodo gabalą žemės,Vilties ir Pabrėžos gatvių kampe, ir SUSIDOROJO su tais, kurie šį FAKTĄ išviešino spaudoje. Tame tarpe išmetė gimtadinio proga iš darbo asmenį, kuris tuo metu buvo jau 200 publikacijų autorius ir 14 knygų autorius, kaip nepakankamos kvalifikacijos. Tai kerštingi BOLŠEVIKAI. Bus labai labai gėda, jeigu dar kartą toks J.Augutis vėl taps rektoriumi. Tai kas per vertybės/

Užkietėję sovietikai

su išdavystės genu sulindo į univerkių vadovybes, rektoratus, o gaila. Jiems „pofig”, ką pasakė Kenedžio sūnėnas Berlyne apie Karūną 2020, kaip ir dezi LRT. Elitas, geriausi iš geriausiu, sužlugdė sveikatos apsaugą ir švietimą.

Paulius

tiesą sakant aptikau tik vieną klausimą užduodant. atsakymas, aišku, visiškai nereliavantiškas. bet ir ar galima buvo tikėtis ko kito? Tokiais atvejais bet kokie klausimai yra beprasmiški, kadangi respondentai visiškai nesijaučia kam nors įsipareigoję. Net dialogo atveju dabar įprasta kalbėti kažkokias pievas. ir beje, jie mano kad tai yra „retorikos vingrybės“.. ką čia ir bepridursi

Al.

Vis dėlto, nepaisant bendros nykumos, dar (ar jau?) turim žmonių, sugebančių suformuluoti klausimus. Tai teikia vilties (kad turėsime ir gebančių suformuluoti atsakymus).

iš VDU

Kam skleisti melą? Tesugebėjote vieną klausimą užduoti ir tą be aiškaus konteksto, gerbiamas pone, Augučio klapčiuke…

Erika

Vargšelis Švarplys nesuvokia nei akademinės diskusijos principų, nei, kas yra sociologija. Matyt, neveltui vos disertaciją apsigynė. Liūdnai pagarsėjusio sociologijos profesoriaus Matulionio „produktas”…

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top