Angela Merkel: žodžio laisvė turi būti ribojama vardan laisvos visuomenės

Pro Patria

Lapkričio 29 d. Vokietijos kanclerė Andžela Merkel kreipėsi į Vokietijos Bundestagą įspėdama Vokietijos parlamentą apie žodžio laisvės pavojus.

„Saviraiškos laisvė turi savo ribas, – teigė Merkel. – Tos ribos prasideda ten, kur plinta neapykanta. Jos prasideda ten, kur pažeidžiamas kitų žmonių orumas. Mūsų valdžia priešinsis ir privalo priešintis kraštutinės minties išsakymui. Priešingu atveju mūsų visuomenė nebebus tokia laisva, kokia ji buvo.“

Kaip pažymi dienraštis Dailywire, „žinoma, ne politikai turėtų nuspręsti, kokios minties išsakymas pažeidžia kitų žmonių orumą, ypač šiandieninėje kultūroje, kur liberalai jau įsidrąsina teigti, kad jiems nepalankių vadinamųjų kraštutinių minčių išsakymas yra tiesioginis smurtas.“

Kaip pažymėjo dienraštis Townhall, Vokietija dar 2018 metais priėmė draudimą, pagal kurį tinklalapiams buvo skirta bauda iki 50 milijonų eurų už tai, kad jie skubiai nepašalino „neapykantos pasisakymų“ iš savo platformų, nors pasak dienraščio, tai buvo akivaizdus bandymas nutildyti „Merkel atvirų durų imigracijos politikos kritiką“. Iš tiesų, jeigu jau giliau kalbėtume apie kito asmens „orumo“ pažeidimą, tada puikus pavyzdys būtų A. Merkel imigracijos politika.

Primename, kad ir 2015 m. Naujųjų metų išvakares, kurių metu daugiau nei tūkstantis vyrų seksualiai priekabiavo prie moterų Vokietijos gatvėse. Po šių masinių seksualinių išpuolių, vienas Vokietijos meras net sugebėjo apkaltinti pačias moteris dėl tokio išpuolio, o Vokietijos vyriausybė įsipareigojo atremti visus, kurie kritikuoja musulmonų imigrantus, kaltinamus dėl šių išpuolių.

Užsienio autoriai taip pat pažymi, kad Vokietijos Bundestagui išsakyta „Merkel kalba buvo ne tik neįprastai emocinga, bet taip pat itin paini visiems, kurie suvokia, kad arba jūs laisvai kalbate savo šalyje, arba turite politikų, kurie turi galią uždrausti bet kokią kalbą, kuri jiems nepatinka.

Taigi akivaizdu, kad Merkel susirūpinimas dėl žodžio laisvės yra susijęs su aštria kritika, kuri yra orientuota į jos atvirų durų imigracijos politiką. Aš nekenčiu palyginimų su Hitleriu, tačiau kadangi tai yra Vokietija ir kancleris kalba apie cenzūrą, galbūt A. Merkel mano, kad vėl reikia kažko panašaus į Viešojo švietimo ir propagandos ministeriją, kuriai kažkada vadovavo Džozepas Gėbelsas,“ – teigia užsienio autoriai.

Parengta pagal dailywire.com ir townhall.com informaciją

propatria.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Strapf gestrapfen

Honekerio sterwa kitaip kalbėti nemoka.
Bet lietuviškiems kolaborantams labai patiks.

Jei kas gali riboti

žmogų,tai tik Dekalogas.Merkel jį pamiršo ir pamiršo,kad yra krikščioniškos partijos narė.Todėl prasideda bėdos.Nes „Iš pradžių buvo Žodis…”(Jn 1,1).Žodžio ribojimas-Dievo ribojimas.Kas čia bus nugalėtojas,aiškinti nereikia.Tik bus aukų ant Merkel sąžinės.

> Jei kas gali riboti

Ant Merkel sąžinės kraujas teka seniai nesustodamas. Kiekvieną kartą, kai jos „svečiai” ką nors papjauna, pašauna, prievartauja…

stasys

Laisvai reikšti nuomone ir skatinti smurtą ..du skirtingi veiksmai . Jei Laikraštis reikšdamas savo nuomone peržengia įstatimo nustatytas ribas ir sukelia pavoju visuomenės gerovei ..ar toks veiksmas papuola po laisvo žodžio apibrėžimu ? abejoju .Terorizmas irgi savotiška savos nuomonės išraiška , veiksmu, kuris sukelia visuomenei labai dideles įtampas ir didelius nuostolius , vienok Jis netampa demokratijos vienu esminių apibrėžimu . Paprastai su tokiomis problemomis susiduria tie autoriai kurių idėjos skelbiamos visuomenei neturi diskusijų pobūdžio..ir yra tik klaidingi teiginiai (švelniai tariant) ..va kaip Vlado Vasiliausko ‘Melagiu laivas’. Jei butu Vokietijoje toks požiūris į laisvą žodį ir jo teisę visuomenei , kaip abejoja str. ?.. ir po šiai dienai toje šalyje neklestėtu visokios AFD ..ir joms panašios radikalios partijos . Tikra demokratija… Skaityti daugiau »

Taip taip

Savo „džiaugsmui” pažinom tokią imperiją, kurioje žodžio laisvė irgi buvo laikoma labai pavojinga. Kai vienus per daug laisvai mąstančius pavėžindavo į Sibirą, kiti, matyt labiau pavojingi, netikėtai kažkur pradingdavo, o tie likę… galėdavo džiaugtis ypatinga laisve! Leninas ir Stalinas galėtų didžiuotis tokia mokine! Ponia Merkel mano, kad tik kitų žmonių orumas gali būti pažeidžiamas. O vokiečiai orumo nebeturi? Jiems oriai gyventi savo valstybėje ir paprasčiausiai nebijoti iš namų išeiti į gatvę nebepriklauso? Kada tai atsitiko ir kas taip nusprendė!?

veiksmas lygus atoveiksmiui

Laisvė be žodžio laisvės. Kas iššaukė nacionalizmo apraiškas?

Brexit

Kaip kumštelius suspaudus, komsomolkė.
O Borisas skersą padėjo.
Laisvi žmonės, laisvoj šaly…

Giliau mąstantis "stasiams"

Nėra žmogaus be tikėjimo arba įsitikinimų, nėra žmogaus be pasaulėžiūros, nėra žmogaus neturinčio jokių gyvenimo vertybių. Taigi, visa tai tinka tiek dešiniesiems, tiek ir kairiesiems, tiek konservatoriams, tiek ir liberalams, įskaitant ir pačią A. Merkel. Todėl A. Merkel teiginys, kad „žodžio laisvė turi būti ribojama vardan laisvos visuomenės“ paprasčiausiai prieštarauja logikai, nes visuomenė, kurioje ribojama žodžio laisvė, paprasčiausiai, tuo pačiu nėra laisva visuomenė. Todėl skirtumas tarp konservatorių ir liberalų yra tik moralės normose: konservatorių moralė – gili ir dvasinga, o liberalų, priešingai – paviršutiniška, vertinanti tik kūniškus malonumus ir nevertinanti dvasinių vertybių. P. S. Būtent todėl, kad pokrikščioniškame pasaulyje plinta kraštutinė liberali pasaulėžiūra (o gal tiksliau „pasaulėžiūra“) visuomenėje tuo pačiu plinta prigimtinės šeimos nuvertinimas, alkoholizmas, narkomanija, įvairios depresijos ir neurozės,… Skaityti daugiau »

Jules

Taip Europos Vasalitetas(statytiniai) ginasi nuo prastuomenės. KGB visur ima viršų.

Tvankstas

SSSR nuoširdaus draugo dr. Joseph Göbbels svajonių mintys – neatsidžiaugia grabe.

>Giliau

šaunu matyti naujus mąstančius žmones šiame portale, kur su komiteto satrudnykais paprastai niekas nediskutuoja apeidami kaip arklio obuolaičius ant turgaus aikštės grindinio.

Gebelsas

Bent jau buvo Josephas

stasys

Giliau mąstantis „stasiams” 2019-12-13 12:53 .. Pagal Jus išeitu kad liberaluose kaupiasi tik lėbaujantis jaunimas ir tie kurie užsiliko amžinais praeito šimtmečio „hipiais“ (geriau birbintis nei kariauti) .. Tikrai nesutiksiu ..netgi baisusis „Šimašius“ su jo visa arogancija tautiniam paveldui .. yra tradicinės šeimos puoselėtojas ir pavyzdys to kiek politinės pažiūros turi mažai įtakos žmogaus tradicinėms vertybėms . Čia tik sovietiniais laikais buvo mada ir praktika Lenino priesaku laikantis gryninti viską kas aplink judą ..Aš matyt kitaip suprantu tas vertybes …iš str. aišku kad informacija str. dalinosi leidinys kuris buvo baustas už peržengtas ribas , kritikuojant Merkel politika .Jus pirmiau sau turėtumėte atsakyti ar laisvas žodis ir nuomonės išraiška gali būti beribė .Tradiciškai vaikai ir tie auklėjami dvigubų vertybių ( teisės… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Blogos zinios ir ypac Lietuvai. Jeigu sios kalbos vokieciams pasireiks kaip sloga, tai Lietuvoje kaip plauciu uzdegimas.Jos bus suprastos vienareiksmiskai – galima dusint be atodairos!

ah1

pritariu Merkel, nes Lietuvoje žiniasklaida pažeidija LR Konstitucijoje įtvirtintą nekaltumo prezumpciją, Europos žmogaus teisų konvenciją – skelbia žmogų kaltu nesant įsiteisėjusio teismo nuosprendžio

draugė merkelienė-tikras šungrybio klonas

Lygiai tokios pačios šizofreniškos sapalionės be jokių logikos pėdsakų,
kaip pas stalininius politrukus-tipiška bolševikinė padugnė,laiku išvertusi skūrą.

gražių paveiksliukų galerija:

liaudiesmenas.livejournal.com

@ stasys

„ netgi baisusis „Šimašius“ su jo visa arogancija tautiniam paveldui .. yra tradicinės šeimos puoselėtojas ir pavyzdys to kiek politinės pažiūros turi mažai įtakos žmogaus tradicinėms vertybėms“
Tiktai yra netiesa, kad Šimašius yra tradicinės šeimos puoselėtojas (saugotojas). Argi gali būti tradicinės šeimos puoselėtojas žmogus, šiuo atveju politikas, kuris leidžia platinti homoseksualizmą, tam panaudojant viešąją erdvę (turiu omenyje Baltic Pride paradus)?! Na, nebent jis nesuprastų viešosios erdvės įtakos efektyvumo į ne visai sąmoningos visuomenės dalies, ir ypatingai jaunimo, dorovę; kas visiškai yra netikėtina, kad Šimašius, būdamas išsimokslinęs žmogus, to nesuprastų. Taip pat yra neginčytina gyvenimo tiesa, kad politiko politinės pažiūros ir jo gyvenimo vertybės yra tampriai tarpusavyje susiję dalykai, ir manau, jog nesusipratimai šioje srityje gali būti tik labai retais atvejais.

Kas  čia daros

Ar Europon ateina generalissimo Stalino laikai????

stasys

@ stasys 2019-12-13 22:34 > čia kai kas Tiesose išmintingai pridurtu ..daug lengviau žmoguje tamsta pamatyti nei šviesa ..ir čia Jis būtu teisus . :)) gal čia ateinančios šventės mane taip veikia ..reiks būtinai aplankyti koncervatoriu „prakartėle” :))

Ir vel

Ir vel Europoje beuztekanti vienos tiesos ir partijos saule jau pazadino ir savo šiluma apsvaigino ne viena apmusijusi, letantini komunistini elementa.Tikrai kiek „Stolichnaya” reikejo isgerti,kad pasakyti jog lietuviskasis Trudeau- Simasius uz tradicines seimos vertybes

Help

Ji žydė globalistė, ar tiesiog šizofrenikė? Vienas iš dviejų. Neapsisprendžiu. Padėkit apsispreęsti.

Džozepas Gėbelsas

Buvau užsienyje, tai ten ne tik „užsienio autoriai”, bet ir paprastas gatvės šlavėjas angliškai skaldo, nei žodžio lietuviškai. Mums dar toli iki tokio lygio.

Al.

Žodžio laisvė turi būti ribojama vardan žodžio laisvės.
Demokratija turi būti ribojama vardan demokratijos.
Žmonės turi būti pririšti grandine prie būdos jų pačių labui.
O civilizacija turi būti sugriauta ir vietoj jos pastatytas konclageris, nes tiesiog mums taip norisi.
Tame visas komunizmo mokslas.

Kas tie ,,užsienio autoriai” ?

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top