Antanas Kulakauskas: Visa ši situacija yra apgailėtina

Spalio 16-osios Konstitucinio teismo sprendimas dėl generalinio prokuroro atleidimo pavertė Lietuvą kone vienintele neva demokratiška valstybe, kurioje generalinis prokuroras gali dirbti bet kaip – vis tiek nebus atleistas. Nebent jis pats nuspręstų pereiti į kitą darbą, išeitų į pensiją arba dėl ligos pats atsistatydintų. Nuo šiol jo negali atleisti ir Lietuvos Respublikos prezidentas.

Paprašytas pakomentuoti padėtį, susidariusią po spalio 16-osios Konstitucinio Teismo sprendimo, istorikas ir politologas, VDU profesorius Antanas Kulakauskas alfa.lt portalui sakė:

„Matyt, ir prezidentė prieš artėjančius rinkimus nenori pripažinti, kad pasirinkdama D.Valį generaliniu prokuroru nepataikė. Manau, tai pagrindinė priežastis, kodėl ji taip atkakliai gina prokurorą. Ar jai už šias pastangas bus atlyginta? Sunku pasakyti, reikėtų žinoti jų tarpusavio santykius, bet visko gali būti.

Bet kokiu atveju visa ši situacija nacionalinio saugumo požiūriu yra apgailėtina. Tie žaidimai su slaptos informacijos nutekinimu, aišku, vyko rinkimų labui. Tačiau jie kvepia neprofesionalumu ir yra gėdingi“.

Daugiau skaityti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pensininkas

Kas galėtų paneigti, kad Konstitucinis Teismas, kitos teisėsaugos institucijos, jėgos struktūros, VSD, konservatoriai kuria valstybėje diktatūrą su fiureriu melynu chalatu?

Reikia ne tik bėdavoti,bet ir

situaciją keisti.Seimas turi ryžtingai imtis iniciatyvos.Sukviesti konferenciją,pasitarti ir keisti Konstituciją ar padaryti tiesioginius teisėjų rinkimus ir pan…

Rita

Negaliu ziureti i frigidiska sterva.

Didysis Geris

dar Lietuva niekada taip gerai negyveno: Prezidente pasitiki VSD, prokuratura, STT, KT, teismais, o ji tai tikrai tikrai sazininga, protinga, diplomatiska, pareiginga, zinanti, suvokianti…zodziu, pati paciausia, tad ir tos istaigos dirba labai puikiai, tik kai kas to nemato. Turime vieninteli blogi – tai Rusijos ideologines atakos, kurios akivaizdziai pasireiskia musu TV ekranuose, kai rodomi rusiski filmai, visokie Slovianskij Bazaar, kai vazineja daugiausiai tik rusu estrados zvaigzdes…- kodel niekas neitarineja organizatoriu, vadybininku destrukcine Lietuvai veikla??? Jei nebus sito vienintelio blogio, tada tai pagyvensime.

to Rita

…pasakė Rita žiūrėdama į veidrodį:)

praeivis

turim puikią Prezidentę.
O jos su Valiu vykdoma teismų reforma, žinoma, kai kam skausminga.
Bet juk turėjo kažkas ją pradėti?

O gal seimas tebenori gyventi po senovei? sovietiškai?

Praeiviui

Po 5 metų tik ruošiamasi pradėti? 🙂 nejuokink tautos su pradėjimais-baigti jau per 5 metus buvo galima, o ne pradėti…

Algis

Haliucionuojančiam Praeiviui
Apšviesk, prašau, kur ta tavoji „pradžia”?

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top