Antikorupcijos komisijai: Druskininkų meras R. Malinauskas neteisėtai prisijungė valstybinę žemę

ekspertai.eu

Druskininkų savivaldybės tarybos nariai Donatas Mizaras, Karolis Kaklys, Juozas Šarkus ir Juozas Kudarauskas kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją dėl galimai korupcinių veiksmų, susijusių su Druskininkų savivaldybės mero socialdemokrato Ričardo Malinausko privačia 12 arų namų valda Druskininkuose, prie kurios neteisėtai prijungti 25 arai valstybinės žemės.

Kauno apygardos prokuratūra, atlikdama tyrimą dėl viešojo intereso gynimo ir galimai nusikalstamų veikų, dėl šio konkretaus valstybinės žemės užėmimo fakto 2012 metų spalio 18 dieną išsiuntė paklausimus Nacionalinei žemės tarnybai bei Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai.

Šių institucijų pareigūnai 2012 metų lapkričio 8 dieną Druskininkuose, adresu Turistų gatvė Nr. 11, konstatavo faktą, kad 25 arų urbanizuotame valstybinės žemės sklype iškastas didžiulis tvenkinys, stovi masyvi medžio pavėsinė, šuns voljeras ir stacionari šašlykinė, o visas sklypas – tiek 12 arų privačios R. Malinausko valdos, tiek 25 arai valstybinės žemės – sujungti vientisa ir vienoda tvora.

Pareiškimą atlikti tyrimą prokurorams buvo pateikęs tuometis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.

„Kaip matyti iš 2012 metų gruodžio 5 dienos Kauno apygardos prokuratūros nutarimo atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones, Nacionalinė žemės tarnyba prokuratūrai apskritai nepateikė jokio atsakymo dėl šio savavališko valstybinės žemės užėmimo“, – teigia Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijai priklausantys politikai.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija formaliai atsakė, kad nelegali tvora, juosianti privačią R. Malinausko 12 arų valdą ir su ja susiliejusius 25 arus valstybinės žemės, pasak šeimininko R. Malinausko paaiškinimų, „pastatyta nežinia kada ir nežinia kieno“, o valstybinėje žemėje esantys statiniai – didelė medžio pavėsinė, šuns voljeras, stacionari šašlykinė – tėra kilnojamieji daiktai.

„Įvertinus Nacionalinės žemės tarnybos ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos pareigūnų atsakymus bei faktą, kad praėjus nuo faktinės sklypo apžiūros beveik 4 mėnesiams nesiimta jokių teisinių priemonių savavališkam 25 arų valstybinės žemės užėmimui pašalinti, šios aplinkybės rodo akivaizdžius korupcijos požymius“, – teigia Druskininkų savivaldybės tarybos nariai J. Šarkus, D. Mizaras, K. Kaklys ir J. Kudarauskas.

Anot politikų, faktą, kad Druskininkų senamiestyje yra savavališkai užimti 25 arai valstybinės žemės, nuo pat 2004 metų (namo statybos pradžios), t. y. beveik 9 metus, privalėjo žinoti už valstybinės žemės priežiūrą bei nelegalius statinius atsakingos institucijos, tačiau kažkodėl užmerkė akis, nereaguodamos į šį pažeidimą.

Anot jų, tai kelia pagrįstus įtarimus, kad Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, jau 13 metų autoritariškai valdantis Druskininkus, asmenines ir valdymo problemas sprendžia darydamas spaudimą verslo ir valstybinių institucijų vadovams.

„Gal Druskininkų meras drąsiai pasisavina ir naudoja valstybės žemę žinodamas, kad realiai nėra valstybinių institucijų (vadovų), galinčių priimti jam nenaudingus sprendimus?“ – klausia politikai.

„Esant akivaizdiems korupcijos požymiams Druskininkų savivaldybės bei minėtų institucijų pareigūnų veiksmuose, prašome visapusiškai išnagrinėti šį atvejį“, – rašoma Druskininkų savivaldybės tarybos narių pareiškime Seimo Antikorupcijos komisijai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top