Apginta istorija – sustabdytas Vydūno kaštonų mirties nuosprendžio vykdymas, arba Kas žino, kokios Lietuvos norime?

Jūsų dėmesiui siūlome vieną pasakojimą apie Lietuvą. Jį būtų galima palydėti tiesiog prierašu „Be komentarų“ – toks šis epizodas „chrestomatiškas“: valdininkai, pasitelkę „specialistus“ ar „ekspertus“, nusprendžia, kas jo gyventojams yra geriau ir kaip to pasiekti. Tada jau kviečiami vykdytojai, o šie entuziastingai imasi darbo…

Tą buldozerį sustabdęs neabejingasis pavadinamas „pilietišku“… Jei „visažinančių geriau“ ambicijos labai nenukenčia, „pilietiškasis“ net pagerbiamas. Tačiau vienas kitas įsukamas ir į teisinės valstybės smagratį – kad visi matytų ir kiti žinotų. Kartais taip „smaginamasi“ net keletą metų.

O buldozeris nesustoja – gerų darbų oi kiek dar daug galima nuveikti. Be to, ir rinkimai nuolat artėja – piliečiai dabar drąsūs, ima ir paklausia: „O ką nudirbai mūsų labui?“… O toliau – ir vėl iš pradžių.

Bet būtent dėl to ir norisi klausti: gal jau laikas, gal jau norisi ir kitokių scenarijų? Gal net norime juos rašyti patys? Juk jei žinome, kokios Europos norime, tai tikrai žinome, ir kokiems medžiams po mūsų langais augti?..

* * *

Apginta istorija – sustabdytas Vydūno kaštonų mirties nuosprendžio vykdymas

tzinios.lt

Apie tragišką Vydūno kaštonų likimą – juos nupjauti – „Telšių ŽINIOS“ rašėme šių metų vasario 2 dienos numeryje. Nors visuomenė ir priešinosi istorinių medžių nupjovimui, darbai vis dėl to buvo pradėti vykdyti: kovo 22 dieną aukštalipiai darbininkai ėmėsi veiksmų, stipriai apgenėtas vienas iš medžių, tačiau darbai telšiškių iniciatyva buvo sustabdyti.

Žinia, kad Vydūno kaštonai pradėti pjauti, negalėjo patikėti Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacys. Mat vyriškis buvo gavęs tvirtą Telšių rajono savivaldybės mero Petro Kuizino pažadą šių darbų nepradėti.

Netikėtas pranešimas apie prie Žemaitės dramos teatro, Katedros aikštėje, pjaunamus istorinius medžius A. Dacį labai papiktino, todėl jis suskubo vykti į vietą įsitikinti. Pamatęs, kad darbininkai vieną kaštoną jau genėja, stojo po medžiu ir drąsiai gynė istorijos palikimą. Darbai buvo nutraukti – nurėžę keletą šakų, darbininkai atsitraukė.

Istorinius kaštonus gynė ir telšiškis poetas Vytautas Stulpinas. Kartu su A. Daciu apžiūrėję jau nupjautas kaštonų šakas, įsitikino, jog jos tikrai nėra pažeistos, žinoma, medžiai seni, netrukus minėsime jų šimtmetį.

Telšių r. savivaldybės administracijos Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėjas Raimondas Račkauskas tikino, jog darbai sustabdyti tik laikinai. Esą bus rengiami susitikimai su bendruomene, pristatomi numatomi projektai, tačiau darbus ketinama tęsti.

„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Nuotr. iš „Kon Šnek Žemaite Naujynas“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Marginalas

O gal tie kaštonai užstodavo langus ir per kaštonus galėjo nesimatyti blogų dėdžių, kurie sumanytų iš tų langų šaudyti į gerąją policiją?
Viskas turi būti privalomai atdara ir kiaurai permatoma! Madingiausi ateities namai turės stiklines sienas: geri policininkai matys iš gatvės pro sienas net šeimininkus sėdint ant unitazų. Tai ir bus tikra visuotinė demokratija!

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top