Kaip skelbia independent.co.uk, naujausios apklausos duomenimis, vidutiniškai 55 proc. apklaustųjų iš dešimties Europos šalių norėtų uždrausti bet kokią būsimą imigraciją iš musulmoniškųjų šalių.
Atsakydami į tyrėjų užduotą klausimą „Ar turėtų būti stabdoma tolesnė migracija iš musulmoniškų šalių?“, tik 20 proc. gyventojų pasisakė tokiam sprendimui nepritariantys, 25 proc. prisipažino, nežinantys, kaip derėtų pasielgti.
Iš tyrime dalyvavusių Europos Sąjungos valstybių – Lenkijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Vengrijos, Jungtinės Karalystės, Austrijos, Italijos, Graikijos ir Belgijos – stipriausias nepritarimas imigracijai iš musulmoniškųjų šalių jaučiamas Lenkijoje: čia net 71 proc. apklaustųjų atsakė, jog tokia imigracija turėtų būti sustabdyta ir tik 9 proc. apklaustųjų teigė tokiam siūlymui nepritariantys. Vengrijoje šie skaičiai atitinkamai buvo 64 proc. ir 13 proc.
Prancūzijoje ir Belgijoje, kur per pastaruosius porą metų buvo įvykdyta keletas teroristinių išpuolių, prieš imigraciją musulmoniškųjų kraštų pasisakė atitinkamai 61 proc. ir 64 proc. apklaustųjų, o imigracijos stabdymui nepritarė atitinkamai 16 proc. ir 15 proc. apklausos dalyvių.
Vokietijoje 53 proc. apklaustųjų teigė manantys, jog musulmonų imigraciją reikia stabdyti, 19 proc. apklausos dalyvių tokiam sprendimui nepritarė. Austrijoje net 65 proc. apklaustųjų pasisakė už imigracijos stabdymą, o tokio siūlymo nepalaikė 18 proc. šalies gyventojų.
Mažiausiai musulmonų imigracijos stabdymo idėją palaiko Ispanijoje – už tai pasisakė 41 proc. šioje šalyje apklaustų asmenų, o 32 proc. teigė tam prieštaraujantys. Kitose Pietų Europos šalyse – Italijoje ir Graikijoje – už imigracijos stabdymą pasisako šiek tiek daugiau žmonių. Italijoje tokį sprendimą remia 51 proc. (23 proc. yra prieš), o Graikijoje – 58 proc. (20 proc. yra prieš).
Iš Europos Sąjungos nusprendusiems išstoti britams atitenka antra vieta pagal tai, koks procentas šalies gyventojų palaiko imigracijos iš musulmoniškųjų kraštų stabdymo idėją: tokių yra 47 proc., o prieš pasisako 23 proc. apklaustų Britanijos gyventojų.
Daugiausia pasisakančių už musulmonų imigracijos draudimą buvo tarp vyresnio amžiaus apklaustųjų, o tarp jaunesnių nei 30 metų tokių būta mažiausiai.
Šis Karališkojo tarptautinių reikalų instituto, žinomo kaip Chatham House, tyrimas, buvo atliktas anksčiau, nei JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė įsakymą, draudžiantį imigraciją į JAV iš septynių musulmoniškų šalių. Duomenys parodė, kad iš tyrime dalyvavusių dešimties šalių tik dviejose šalyse nedominuoja nepritariantys emigracijos iš musulmoniškųjų kraštų stabdymui.
Apklausa atskleidė pasikeitusį požiūrį į musulmonus Europoje. 2016 metais dešimtyje Europos šalių atliktas Pew tyrimas parodė, jog tik penkiose šalyse dominavo nepalankus požiūris į čia gyvenančius musulmonus: musulmonus neigiamai vertino 72 proc. vengrų, 69 proc. italų, 66 proc. lenkų, 65 proc. graikų ir 50 proc. ispanų. Tąkart tik 28 proc. Jungtinės Karalystės gyventojų teigė nepalankiai vertinantys musulmonus, o Vokietijoje ir Prancūzijoje tą patį sakė po 29 proc. apklaustųjų.
Parengta pagal independent.co.uk