Apklausa: du iš trijų lietuvių mano, kad reikalai šalyje iš esmės blogėja, kas antras nepatenkintas tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija

Šių metų liepą beveik du trečdaliai Lietuvos gyventojų buvo įsitikinę, kad situacija šalyje pastaruoju metu iš esmės tik blogėja, rodo naujienų agentūros ELTA užsakymu „Baltijos tyrimų“ atlikta sociologinė apklausa.

Pesimistiškai padėtį šalyje, kaip ir birželį, vertino 64 proc. apklaustų gyventojų – per metus taip nusiteikusių padaugėjo 12 proc. Kad reikalai Lietuvoje iš esmės taisosi, manė tik 36 proc. respondentų – pernai liepą tokių buvo 46 proc.

Ir vėl pasitvirtino tendencija, kad palankiau už kitus situaciją šalyje vertina jaunimas (iki 30 metų), miestų gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu ir tie, kurių šeimos pajamos per mėnesį didžiausios (per 800 eurų), studentai ir moksleiviai, vadovai bei specialistai ir tarnautojai, liberalų sąjūdžio, socialdemokratų bei konservatorių rinkėjai.

Daugiau už kitus dabartine padėtimi Lietuvoje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos pajamomis (iki 450 eurų per mėnesį), pensininkai, bedarbiai, darbininkai ir ūkininkai, lenkų tautybės gyventojai, kairiųjų pažiūrų gyventojai, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, partijos „Tvarka ir teisingumas“ ir Darbo partijos rinkėjai.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad daugiau kaip pusė apklaustųjų – 51 proc. – buvo nepatenkinti ir tuo, kaip šalyje veikia demokratija. Gyventojų nuomonė šiuo klausimu per metus beveik nepakito – praėjusių metų liepą demokratijos būklę Lietuvoje neigiamai įvertino 50 proc. apklaustųjų.

Tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija, daugiau patenkintas jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu ir su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį, dešiniųjų pažiūrų respondentai.

Dažniau už kitus tai, kaip veikia demokratija, neigiamai vertina vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu, darbininkai ir ūkininkai, pensininkai bei bedarbiai, lenkų ir rusų tautybių gyventojai, respondentai, kurie blogai vertina savo šeimos finansinę padėtį.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
faktas

Bais daug negatyvo. Pats faktas sukrečiantis.
Bet jei apie tai kalbėsime negatyviai, tą negatyvą tik didinsime – ką daryti?

Pastebėjimas

„nepatenkintas tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija”.

Kaip galima būti patenkintu ar nepatenkintu tuo, kas tikrovėje neegzistuoja.

Pasaulyje yra vienintele tiesa,kad tiesos NERA

Tai jau seniai yra Norma.Bet…Lietuvoje tiesa paverciama melu o melas tiesa.Tai BEPROTYBE.O teismai tai daro samoningai todel Lietuva nebeturi kur eiti!

Venckienes nebera...

Idomu kam dabar bandys suversti kalte???

apie šaknis

tai jiems reikia demokratikjos tai laisvės, dauda laisvę duoda demokratiją ir vėl negerai, kame šaknys?

Gal patiks

grybostano ssr himnas 2015 rugpjūčio mėn. 30 d. 14:17:24

Kapitalistinę Lietuvą vagys sukūrė,
Už valdžią ir turtą kovojo ilgai.
Kur Vilnius, kur Nemunas, Baltijos jūra,
Ten nyksta mūs miestai, parduoti laukai.
Europos Sąjungoj šlovingoj,
Tarp parklupdytų klūpinti , biedna
Gyvuok kaip vergė, būk išmirus,
Brangi Buržujų Lietuva!
Į skurdą mums landsbergis nušvietė kelią,
Padėjo kovoj didi žydų tauta.
Mus šungrybis veda į tamsą ir baimę,
Mūsų vergystė kaip plienas tvirta.
Europos Sąjungoj šlovingoj,
Tarp lygių lygiai pavergta,
Gyvuok per amžius, būk laiminga,
Brangi pedrylų Lietuva!
Tėvynė parduota, nebijom maskolių,
Teskamba padangėn pindosų kalba.
Mes prievarta bruksim iškrypėlių rojų
Ir žemę nušvies globalizmo aušra.
Europos Sąjungoj šlovingoj,
Tarp biednų biedna ir kvaila,
Gyvuok kaip vergė, būk išmirus,
Brangi Buržujų Lietuva! ……………

Kas antras nepatenkintas

tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija. Kokia čia demokratija? Demokratija aš suprantu taip: Va pavyzdžiui Kubilius blogiau nieko negalėjo sugalvoti, kaip atimti dalį pensijų iš senjorų. Todėl pagal tikrą demokratiją turėtų Kubilius pastatytas katedros aikštėje ir kiekvienas prainantis pro šali duotų jam į snukį. Va čia tai demokratija.

Kad DEMOKRATIJA

veiktu,ji pirmiausia turetu buti!

Pastebėjimas to Gal patiks

Patiktų, jeigu jame nebūtų liečiama žydų tauta. Nepripažįstu, kai kaltę verčia tautai, daug žydų patys nuskriausti, o tai kad jie sugeba būti vieningi, yra išsimokslinę, dėl to yra gudresni, tai reikia nepavydėti, bet imti iš jų pavyzdį.

Pensininke

Tikra demokratija bus tada, kai liaudis gales laisvai pasisakyti referendumuose svarbesniais valstybes valdymo klausimais ir nebus persekiojami kaip del zemes pardavimo klausimo.Kai liaudis bus aktyvi politikoje ir balsuos uz asmenybes, o ne uz korumpuotu politiniu partiju sarasus. Kai visa teisesauga bus SAMONINGA, SAVARANKISKA, NEKORUMPUOTA>

pavadinime klaida :

turetu buti „penki is triju mano”… toliau kaip tekste… Bo like trys is penkiu apie blogejima net bijo issizioti, kad is dermokratiju nepareitu teismo saukimas.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top