ES Katargeito kyšininkavimo skandalas slepiamas po kilimu siekiant apsaugoti galinguosius, perspėja aukšto rango Europos Parlamento narys iš Lenkijos
Pasak Lenkijos valdančiųjų konservatorių europarlamentaro Jaceko Sariušo Volskio (Jacek Saryusz-Wolski), ES korupcijos skandalas Europos Parlamente užglaistomas, o su juo susiję asmenys grįžta prie savo parlamentinių pareigų, tarsi nieko nebūtų nutikę.
„Esame liudininkai to, kaip slepiama informacija,“ – sakė Europos Parlamento narys Jacekas Sariušas-Volskis, atstovaujantis partijai Įstatymas ir teisingumas (PiS). Jis pridūrė, kad „skandalas buvo tikras, o įrodymai labai apčiuopiami“.
Jis taip pat atskleidė, kad su skandalu susiję asmenys grįžta prie savo parlamentinių pareigų, tarsi nieko nebūtų nutikę, įskaitant buvusią Europos Parlamento pirmininko pavaduotoją Evą Kaili, kuri sugrįžta į savo, kaip EP narės, pareigas, teigiama agentūros PAP pranešime.
Remix News šia tema sukūrė keletą trumpų vaizdo įrašų, kuriuose pateikiami kai kurie pagrindiniai kaltinimai. Korupcijos skandalas įsiplieskė 2022 m. gruodžio mėn., kai buvo suimtas Kaili. Ji įtariama ėmusi kyšius iš Kataro, o Belgijos policija per kratą jos bute aptiko daugiau kaip 100 000 eurų, sudėtų į popierinius maišus ir portfelius. Prokurorai teigia, kad tai buvo kyšio pinigai iš Kataro.
Kaip pranešė Remix News, ji yra pagarsėjusi dėl savo prabangiu gyvenimo būdu, todėl dabar tiriama, kaip ji įsigijo kai kurį aukščiausios klasės nekilnojamąjį turtą.
Be to, dėl šio skandalo kaltinimai pateikti dar dviem Europos Parlamento nariams – Markui Tarabelai (Marc Tarabella) ir Andrejui Kocolino (Andrea Cozzolino). Vykstant baudžiamajam tyrimui jų abiejų neliečiamybė buvo panaikinta.
Dabar nuogąstaujama, kad dėl to, jog tyrimas, kuriame dalyvauja liberalūs Europos Parlamento nariai, yra aukšto lygio, ES neleis tyrimui judėti į priekį. Teigiama, kad į tyrimą gali būti įtraukta iki 100 EP narių, o tai gali turėti toli siekiančių pasekmių pagrindinėms Europos partijoms.
Sariušas Volskis sako, kad nevyriausybinės organizacijos „Kova su nebaudžiamumu,“ kuriai vadovauja buvęs Italijos europarlamentaras ir vienas iš įtariamųjų Pjeras Antonijus Panceris (Pier Antonio Panzeri)( ), pavadinimas dabar atrodo liguistai.
„Tai yra nebaudžiamumo dėl korupcijos, į kurią buvo įsitraukę šie žmonės, pavyzdys,“ – sakė jis. Jo nuomone, kad afera užglaistoma dėl to, kad skandalas gali apimti ES vykdomąją valdžią ir kitas nei socialistų politines frakcijas.
Evos Kaili atžvilgiu Graikijoje taip pat atliekamas tyrimas dėl pinigų plovimo. Įtariama, kad ji ir jos šeima nedeklaruotas pajamas investavo į nekilnojamąjį turtą. Jei ji bus pripažinta kalta, tikėtina, kad Graikijos teismai skirs griežtesnę bausmę nei Belgijoje.
Gegužės pabaigoje jos advokatai pareiškė, kad Kaili gali grįžti į parlamento nario pareigas, jei neišvyks iš Belgijos. Jai leista dalyvauti kitoje Europos Parlamento sesijoje Strasbūre.
Šaltinis: Remix News