fsspx.lt
Laisvė yra gėris, kurį turi visi žmonės. Jos apribojimas laikomas žmogaus orumo ir teisių pažeidimu. Bet ar tiesa, kad galime daryti viską, ko užsimanome? Nuo šio pagrindinio klausimo priklauso visas mūsų mąstymas ir veiksmai.
AR ESAME FIZIŠKAI LAISVI DARYTI KĄ NORIME?
Be abejo, jei tik nesergame ir nesame paralyžiuoti, turime tam tikrą judėjimo laisvę: galime judinti galvą, rankas, bėgti ir pan. Tačiau ši fizinė laisvė nėra neribota – galime kiek tik norime mojuoti rankomis, bet vis tiek neįstengsime skristi. Mūsų judėjimo laisvė yra valdoma dėsnių, kurių peržengti negalime. Negalime gyventi nevalgydami, negalime valgyti bet ko ir pan. Maištauti prieš šias mūsų fizinės laisvės ribas yra beprasmiška. Kita vertus, jei sutinkame priimti gamtos dėsnius, pavyzdžiui, gravitaciją, galime pakilti į orą lėktuvu.
AR ESAME PSICHOLOGIŠKAI LAISVI DARYTI KĄ NORIME?
Mūsų mintys ir valia taip pat turi tam tikrą laisvę. Jei mėgintume tai neigti, turėtume atmesti savo sąžinės liudijimą. Šią laisvę turi netgi surakintas kalinys. Jį galima mušti, kankinti, bet negalima jam uždrausti galvoti apie savo žmoną ar nuslopinti jo norą ištrūkti. Jo įkalintojas gali jį plakti rimbu kiek tinkamas – galima jėga uždrausti kaliniui reikšti savo mintis arba tenkinti savo norus, bet negalima priversti jo pakeisti savo nuomonę. Jis išsaugo laisvą valią, kurią vadina laisvu apsisprendimu. Atmesti ją reikštų neigti patarimų, paraginimų, pamokymų, draudimų, atlygių ir bausmių tikslą. Bet kurios valstybės baudžiamasis kodeksas nustotų prasmės.
AR ESAME MORALIŠKAI LAISVI DARYTI KĄ NORIME?
Įsivaizduokime, kad turime galimybę rinktis tarp dviejų kelių, kuriais galime pasiekti savo tikslą. Vienas iš jų yra ilgesnis, bet gražesnis. Prieš apsispręsdami, pasinaudojame savo protu, kad išsiaiškintume, kuris kelias mums labiau tinkamas. Mes klausiame savęs, kuris kelias geresnis – mažiau varginantis ar teikiantis galimybę pasigrožėti gražiais vaizdais? Sprendimas gali skirtis priklausomai nuo aplinkybių, bet visada rinksimės geriausią kelią. Mūsų laisva valia leidžia rinktis tai, ką laikome gėriu. Mes visada siekiame to, kas tą akimirką mums atrodo geriausia.
Mes galime klysti. Taip pat galime pasiduoti netvarkingiems geismams ir neklausyti proto balso. Pavyzdžiui, užuot valgę sveiką, subalansuotą maistą, išalkę galime prisikimšti šokoladinių batonėlių. Jei mums sutriks kepenų veikla, tai nepaneigs to, kad šlamšdami šokoladą siekėme sau tam tikro gėrio. Juk norėjome mėgautis šokolado skoniu, o ne pakenkti savo kepenims!
Tai įrodo, kad laisvė nėra tikslas savaime, o tik priemonė tikslui pasiekti. Laisvė vertinga ir svarbi tiek, kiek vertingas ir svarbus yra tikslas, kurį ji leidžia pasiekti. Savaime laisvė yra tik galimybė – pavyzdžiui, aš esu laisvas nueiti į kino teatrą pasižiūrėti filmo. Turiu tokią galimybę. Akivaizdu, kad tai, ar ši galimybė man bus vertinga, priklausys nuo konkretaus filmo. Jei tai geras filmas, būsiu patenkintas galimybe jį pamatyti. Jei, priešingai, žinosiu, jog filmas yra ilgas, liūdnas ir nuobodus, neturėsiu jokios priežasties itin tuo džiaugtis. Taigi matome, kad laisvė nėra tikslas savaime, kaip nūdien dažnai girdime. Laisvė yra vertinga tik dėl gėrio, kurį leidžia mums pasiekti. Ji neturi jokios vertės, jei dalykas, kurį galime rinktis, nėra geras.
Net jei žmogus visada sau nori gero, jis gali klysti rinkdamasis: pavyzdžiui, jis gali suvalgyti užnuodytą vaisių, kuris ‒ nori jis to ar ne ‒ jam pakenks. Nors žmogus turi galią pažinti ir laisvai kreipti save į gėrį, jis neturi galios nustatyti, kas jam turėtų būti gerai. Jis niekada negalės padaryti taip, kad suvartojęs didelę dozę mirtinų nuodų išliktų sveikas. Dalykai yra geri arba blogi nepriklausomai nuo jo valios. Štai ką norime pasakyti, kai kalbame apie moralinę laisvę. Moralinė laisvė reiškia žmogaus teisę daryti tai, kas jam išeina į gera, nesvarbu, ar jis to nori, ar ne. Kadangi psichologiškai žmogus yra laisvas ir gali klysti, moralinis įstatymas egzistuoja tam, kad nurodytų, kas jam yra gera, o kas bloga. Moralinis įstatymas taip pat parodo, kad tarp gerų dalykų yra tam tikra hierarchija – pavyzdžiui, mano gyvybė turi didesnę vertę, nei malonumas, gautas suvalgius užnuodytą vaisių, nors jis ir būtų labai skanus. Todėl žmogus neturi teisės aukoti didesnį gėrį dėl mažesnio gėrio. Akivaizdu, kad moralinis įstatymas, kurio žmogus turi laikytis norėdamas pasiekti savo gėrį, išplaukia iš žmogaus prigimties.
PIRMAS PRIEŠTARAVIMAS: BŪTI LAISVAM REIŠKIA DARYTI TAI, KĄ UŽSIMANAU.
Atsakymas: Priešingai ‒ leisti sau gyventi sekant visais nerviniais ir jusliniais impulsais reiškia vergauti materialiniam determinizmui. Juslės ir nervai yra materialūs, kūniški dalykai, o visa, kas materialu, automatiškai paklūsta labai tiksliems gamtos dėsniams. Būti laisvam reiškia gebėti sutramdyti šias jusles dvasine valios galia. Tai reiškia gebėjimą valdyti savo geismus, gebėjimą rinktis tai, kas mūsų protui atrodo gera.
ANTRAS PRIEŠTARAVIMAS: MANO LAISVĘ APRIBOJA TIK KITŲ ŽMONIŲ LAISVĖ.
Atsakymas: O jeigu jūs nesutariate dėl ribų, kas sprendžia jūsų ginčą? Valstybė? Kieno vardu? Tautos valios vardu? Žmogaus teisių vardu? Juk šiandien teigiama, kad valdžia yra pagrįsta žmonių valia. Šitaip patenkame į užburtą ratą. Vadinasi, mano laisvę apriboti gali tik koks nors objektyvus dalykas. Tas objektyvus dalykas turi būti nepriklausomas tiek nuo mano, tiek ir nuo kitų žmonių valios, priešingu atveju kas galėtų mane priversti gerbti kitų laisvę?
TREČIAS PRIEŠTARAVIMAS: GALIU DARYTI KĄ NORIU, JEI TIK NEKENKIU KITIEMS.
Atsakymas: Šiaip ar taip, bet koks mūsų veiksmas, net ir pats slapčiausias, turi vienokią ar kitokią įtaką aplinkiniams: sveikatos palaikymas, žinių siekimas ar tobulėjimas profesinėje veikloje visada neš gerų rezultatų visai visuomenei, o tingumas, melavimas ar vogimas turės jai tik blogą poveikį. Norime to ar ne, nesame autonominiai individai, gyvenantys vieni šalia kitų – mes esame tos pačios visuomenės nariai.
KETVIRTAS PRIEŠTARAVIMAS: TIK AŠ GALIU SPRĘSTI, KAS MAN YRA GERA AR BLOGA.
Atsakymas: Būtent taip sakė vienas žmogus, kuris po trijų dienų nusinuodijo nepaklausęs chemiko patarimo…
PENKTAS PRIEŠTARAVIMAS: JEI TURIU PAKLUSTI ĮSTATYMUI, NESU LAISVAS.
Atsakymas: Jei gamtoje nebūtų įstatymų, žmogus negalėtų pastatyti nieko tvirto, nes viskas sugriūtų. Tik žinodamas gravitacijos, fizikos ir kitus dėsnius, žmogus gali pastatyti tai, ką nori. Jis naudojasi savo laisve tol, kol jiems paklūsta. Per juos jis yra laisvas veikti. Todėl įstatymai įgalina mūsų laisvę. Jei nėra jų, nėra ir laisvės.
ŠEŠTAS PRIEŠTARAVIMAS. SAVO LAIMĘ RANDU TEN, KUR NORIU.
Atsakymas: Narkomanas tiki laimę randąs narkotikuose. Iš tiesų, juos vartodamas jis patiria tam tikrą malonumą, tačiau visada baigia tuo, kad tampa labai nelaimingas. Žmogaus laimė iš tikrųjų yra nulemta jo prigimties. Žmogus turi galimybę ieškoti laimės ten, kur nori, bet neturi galimybės ją ten rasti, nes negali pakeisti daiktų prigimties – galų gale narkotikai pakenks jo sveikatai.
IŠVADA: Laisvė yra tik gėrio siekimo priemonė. Ji nėra tikslas savaime. Reikia skirti fizinę laisvę (judėjimo laisvę), psichologinę laisvę (laisvą valią) ir moralinę laisvę. Judėjimo laisvė ir laisva valia suteikia žmogui galią rinktis gėrį arba blogį. Moralinė laisvė suteikia žmogui orumą. Žmogus nėra laisvas nustatyti, kas jam yra gera. Jis tik gali tai atrasti ir pažinti. Gebėjimas laikytis gėrio nepriklausomai nuo aplinkybių iš tiesų yra tai, kas žmogų skiria nuo gyvūno. Jei kasdien paklūstame gravitacijos, mitybos, elektros ir kitiems dėsniams, kodėl neturėtume paklusti objektyviam moraliniam įstatymui?
valdžia nusprendžia o mes vykdom
Kodėl vykdai? Manai čmil tave įveiktu asmeniškai, jeigu tu neužsidėtai antsnukio? O gal bijai policijos, net 300 visam Vilniui su 500 000 gyventojų, kur vien registruotų ginklų gerokai daugiau nei pas policiją? Policija puikus dalykas saugoti viešą tvarką, tramdyti pijokus, latrus ir gaudyti nusikaltelius, bei tirti kriminalinius nusikaltimus. Bet ką jie padarys, jeigu žmonės nusiims antsnukius, išmes juos į šiukšlių dėžę, tuos kur reikalauja dalykų kurie prieštarauja konstitucijai ir prigimtinėms žmonių teisėms, pasiustu velniop? Pasodins? Visus? 😀 O gal apdalins baudomis, kurių NIEKAS NEMOKĖS? Policijai tokios nesąmonės nereikalingos, bet jie privalo vykdyti tarnybines instrukcijas, tu tikrai nori policininko dirbančio pagal taisykles, o ne kaip jam kažkas atrodo, nors be abejo sveikas protas irgi turi būti, o ne vien mechaniškas instrukcijų… Skaityti daugiau »
Taip. Beje, vadinamosios demokratijos visuomenėse (valstybėse) valdžios autoritarizmo išlaikymo problema buvo labai sėkmingai išspręsta atsitraukiant ją nuo rinkėjų kuo toliau, įskaitant iškeliant galios centrus užsienin ir paprasčiausiai nuperkamlnt vietinį elitą (ir politinę klasę apskritai). Pvz., Ewrosojūzas, WHO.
*nuperkant
valdžia nusprendžia o mes vykdom tai ką valdžia nusprendė. Ir nepūsim prieš vėją nes lūpos suskils.
…as tai levituoju,nepriklausomai nuo politines valdzios ir gravitacijos desniu.Noriu,ir levituoju.Ir sazine manes negrauzia……………asei….naujasis senasis …leeeetuvyyyyyys…xa xa xa
Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime? Atsakymas trumpas ir aiškus – NE, NEsame laisvi !!! fsspx.lt – šv. Pijaus X kunigų brolija (Lietuvoje). Ačiū. Sužinojau kad yra tokia religinė brolija ir net Lietuvoje. Vien tai kad straipnis paimtas iš religinio pobūdžio aplinkos, jau aišku, kad informacija VIENPUSĖ. Kvailiams reikia tikėjimo, o protingiems (mąstantiems) žinojimo. Gnostikai nuo pat pradžių buvo baltos varnos, bet šį kart apie opią ir tikrai aktualią temą LAISVĘ. Ne politinę, ne ekonominę, ne socialinę ar dar kokią mažybinę laivelę, o apie esminę LAISVĘ !!! Pasaulio religijos ir angažuoti filosofai pučia miglas apie laisvą žmogaus valią. Priremti prie sienos pradeda veblenti… na, laisvė yra… kaip karvė ‘ant lenciugo’, tai yra ribota ir sąlyginė, BET LAISVĖ YRA.… Skaityti daugiau »
Čia nekiekvienam įkandami dalykėliai.
Išeitų kad valdžia nuo Dievo, viskas dievo valioj… O tai kam tada…
Gerai čia kažkoks piktinasi vis vadindamas šūdadieviu. Mes čia kenčiam o tam šūddieviui tai gerai. Jis kažkoks sado mazo, o ne gerasis dievas.
..gerieji Dievai jau nuzudyti,o sitas,atnestas kardu ir ugnim…..pasirodo,juodis pederastas.
Lietuvių elitas anksčiau buvo parsidavęs Centro Komitetui, Maskovijai, Varšuvai, o dabar Pasaulio Vyriausybei. Žinoma, tuoj pripuls langų majoras su kapsukiečiais ir pradės viską neigti – kalbėti mantras, kad nėr sąmokslų, nėr internacių konspiracijos ir agresijos, žinant, kad ji yra ir buvo išlestos net knygos apie tai, kad ji yra iškart po pasaulio persidalijimo, po 1945 metų. Po Europos supartalinimo ir mūsų, Baltijos tautų, pasiuntimo Gulagan pagal Atlanto apgaulingą chartiją – sakoma, rašoma viena, o daroma atvirkščiai. O ir prezidentas Kenedis tvirtino tą patį su pirmuoju USA Gynybos sekretoriumi, ministeriu, kurį langų majorai išmetė, berods, iš 16-to aukšto per langą.
…jo,vos tik kas,tuoj imi skrist pro …langa/Pociunas pasiskraide,o jo boba,atsidekodama uz vyro skrydi,laizo koncerwams subines,ot sleeeerwa…/.
O čia tai tikrai lietuviškas fenomenas apie lietuviškas žmoneles, kitaip ir nelabai jau bepasakysi.
Gerbiamieji, ar nepasiklydote temose, ar aš kško nepermanau.
Jei esate univerkėse užburtas, sovietinėse ir neosovietinėsi, gali būti, kad jūs kažko esmingo ir nesuprantate, ypač, kai tiesa ir jos paieškos kriminalizuotos. Tiesa zubryloms ir prastuomenei neprieinama – įslaptinta karo nugalėtojų ir paremta stipriojo teise, Jėgos teise. Tų, kas pasauliui suvairavo Sovietiją ir jos paveldėtoją.
Laisvė yra gėris, kurį turi visi žmonės. Jos apribojimas laikomas žmogaus orumo ir teisių pažeidimu. Bet ar tiesa, kad galime daryti viską, ko užsimanome? Nuo šio pagrindinio klausimo priklauso visas mūsų mąstymas ir veiksmai.
…
Laisvė yra būsena, priklausanti nuo žmogaus mąstymo, kuris apsprendžia jo veiksmus, o ne priešingai. Vaizdžiai tariant, tai Dievo dovana (sąmonė ir vaizduotė), leidžianti žmogui suvokti aplinką ir priimti sprendimus – veikti arba neveiki, visa kita yra tik aplinkybės (išvedžiojimai).
O kas yra Dievas?
Kažkuris iš popiežių vienoje savo enciklikoje rašė kad Dievas yra gamta.
Tada sąmonė ir vaizduotė yra gamtos dalys palūstančios tiem patiem dėsniam, ar kaip?
laisvė tai bardakas finale
Na šitas fruktas IP…… gimęs šlaužioti o neskraidyti. Antras ,,levelis,, jam nesuvokiamas. Nėra ko stebėtis jo komentais
kiaulių šerti, kombikormų vogimo specialite, tavo boba neturės už ką į Ameriką nuvažiuoti, su negrais pasidulkinti.
…specialite….xa xa xa,ziuriu,cia ne tik ipmanas piknaudziauja bojara,yra ir daugiau nusvaigusiu durniu…
kas netikit skaitykit bibliją, pradžios knygą apie tai kuo buvo biblijiniai žydai iki JAHVĖS: babilono degeneratų sekta dulkinusis vyras su vyru ir savo vaikus mėtantys į ugnį
JAHVĖ davė moralines išlikimo taisykles, nes dievas gamta neapsikentęs degeneratų pasiuntė fimozę/zalūpą – rūšies išnykimo mechanizmą
ne JAHVĖ o degeneratas -su ragais Mozė nusižiūrėjęs ne žydų civilizacijoje tvarkos, taisyklių, gyvenimo būdo, užsikorė į kalną kad niekas nematytų ir akmenyje iškapojo gyvenimo taisykles, matytas pas ne žydus. Taip kad JAHVĖS taisyklės ir yra ne žydų civilizacijos klestėjimo taisyklės.
žydai laukia mašiaxo kad šis juos išlaisvintų iš JAHVĖS vergijos – taisyklių ir tvarkos, tam ir ruošiamas pasaulis globalia degeneracija ir amoralizacija po laisvės fyglapiu
Merginos skaito Bibliją.Artėjanti mirtis.Kas yra žmogaus gyvenimo tikslas?
https://youtu.be/DAqp4eaGvR0?si=V48aQ4CYERNqeFsm
vykdyti dievo valią ir po mirties nueiti į dangų
Pasiskaitei vyskupo Paltaroko katekizmą, ir manaisi viską žinąs.
nuo vaikystės pamenu bažnyčioje vykusias vienuolės pamokas
„Kodel neturetume paklusti objektyviam moraliniam istatymui?”
‐-‐——‐
Turetume,BET neprivalome. Dievas nori , kad mes laikytumeis „objektyvios morales”, bet palieka mus laisvus elgtis ir taip, ir ne taip.
Kodel , mes, zmogai, turetume versti kitus zmogus laikytis „objektyvios morales” , jeigu to daryti nevercia net ponas Dievas?
Jis viso labo palieka tuos, kurie nesilaiko Jo isakymu.
Bet snukin neduoda, pridesiu nuo saves.
laisvo pasirinkimo dėsnis, valdomas žinojimo ir nežinojimo. Dievas yra tiesa o tiesa tai žinojimas, o žinojimas tai vedizmas, o vedizmas tai ateizmas
Dievas tai ateizmas
Seskis, Onanijau😃😃😃
Tiesa nėra žinojimas, gal labiau pasitvirtinimas, tačiau, ko gero, net ir tai ne visada. Dievo keliai ne mūsų keliai, – atminkit.
Straipsnis isties idomus ir verciantis galvoti ir ieskoti argumentu, jeigu galvoji kitaip negu teigia autorius. Tarp diktaturu ir laisvu saliu gincyjimasi ir diktaturos daznai nurodo, kad laisvos salys isties nera laisvos…toliau snekama sovietines filosofijos paradigmoje „laisve – tai isisamoninta butinybe”. Kadangi esu gyvenes ivairiose salyse , tai susidariau savo, gyvenymo patikrintus kriterijus leidziancius atskirti laisve nuo vergijos. Skirtuma pagyvenes laisvoj salyj ir pakliuves i siknaskyli tipo Lietuvos pajauti labai raiskiai. Stai JAV. Amerikos ideja, modus vivendi et operandi deklaruoja, kad ji siekia zmogaus laisves.Istatymu leidyba siuo kriterijumi akylai kontroliuojama. Amerikpje tu gali dirbt, o gali ir nedirbt.Niekas negali priverst taves dirbt jeigu tu nenori, t.y. joks istatymo subjektas neturi teises verst taves dirbt. Gali supykes trenkt durimis , palikt darbo… Skaityti daugiau »
Ar nenorėjote suprasti, kad straipsnyje yra pabrėžiama dorovinė laisvė, visai kitas lygmuo nei valgyti ar nevalgyti ir panašūs kūno poreikio klausimai?
Dorovine laisve subjektyvus dalykas. Krikscionis neturi dorovines laisves, bet tai SAVANORISKA nelaisve.
Laisvoje visuomeneje dorove istatymu nereguliuojama.
O jeigu ji tampa istatymo subjektu – tai š., o ne visuomene.
Ir Biblijoje pasakyta: kas Dievo – Dievui.Kas ciesoriaus – ciesoriui.
“Dorovine laisve subjektyvus dalykas. Krikscionis neturi dorovines laisves, bet tai SAVANORISKA nelaisve”.
”Mano jungas švelnus, mano našta lengva”.
———————————————————————-
“Laisvoje visuomeneje dorove istatymu nereguliuojama.
O jeigu ji tampa istatymo subjektu – tai š., o ne visuomene”.
Iš esmės taip! Tai tikybos sritis, mūsų išpažinimo atveju – krikščionybės.
—————————————————————————————————
“Ir Biblijoje pasakyta: kas Dievo – Dievui.Kas ciesoriaus – ciesoriui”.
Juokinat. Jus domina kiesoriaus reikalai? Ir pažastų kvapas?
Aišku, kad neatsakysite, nes pirma: jums sumaištis, o ne išsprendimas svarbu, antra: dabar Sibire naktis, skiringai nei Amerikėje, kurioje jūs niekada nebuvote…
*…skirTingai…
Jeigu jums Biblijos citatos nuo dantu atsoka, tai turetumete zinoti kodel man neidomu jums atsakineti.
Velnias, visi tik ir pamokslauja, nuo tetulių uršulių iki lefebristų. Eikit šikt!
gali vaikus preivartauti, valstybės lėšas vogti
(juos saugo mūsų „teisingumas” – nes jie nusipelnė būti laisvi)
VOT !!!
Paskaitęs apie „laisvių supratimą” fsspx.lt „didelių moralistų”straipsnelyje „Ar iš tiesų esame laisvi daryti, ką norime?”- diletantas, su „giliu liūdesiu” tegali konstatuoti, kad straipsnelio ” laisvių aiškintojai” yra „laisvėse” gana smarkiai pasiklydę, nes straipsnelio vieno sakinio teiginys yra paneigiamas arba prieštarauja kito sakinio teiginiu(i), arba akivaizdžiai prieštarauja ką akivaizdžiai matai realybėje savo akimis. fsspx.lt rašo – „Laisvė yra gėris, kurį turi visi žmonės. Jos apribojimas laikomas žmogaus orumo ir teisių pažeidimu…” ??? Yra akivaizdu , kad šio „laisvės gėrio” visi žmonės(nuteisti, nepilnamečiai, psichai…) negali turėti.. Kaip ir žmonėms „gėriai su visomis laisvėmis ” gali būti ir yra skirtingi, kaip ir „gėris” tam pačia žmogui laikui bėgant, ar priklausomai nuo žmogau būsenos gali kisti… Pagal straipsnelio „laisvių žinovą” laisvę galima apriboti,kas pagal… Skaityti daugiau »
Ne visi gąsdinami bijo,pavogę teisinasi -būna ir prisipažįsta,kai muša gali ir kentėti,žiūrint koks kančios tikslas.Žmogus gali elgtis ir priešingai savo nerviniams impulsams,nes jį saisto,gali įtakoti vidinės moralinės nuostatos,tikėjimas,meilė.Tuo mes ir skiriamės nuo gyvūnų.
Būtų gerai, kad prie paminėtų „gerumų-drąsa, ištvermė, sąžiningumas…” būtų paminėti ir šiais dalykais pasižymėję konkretūs vietiniai personažai… Tik nereikia juokinti drąsumais…dėl pokario karų už 1941 metai atėjusių Hitlerio vokietukų duotą „laisvę su nepriklausomybe”, tarybiniais laikais „patirtas kančias”, kiekvieno „patrioto drąsą kovojant savo mažus karus už būsimą laisvę ir nepriklausomybę”…kaip V.Lansbergis, Grybauskaitė….., 75 metams įslaptinti „drąsuoliai ir moraliniai pavyzdžiai” ir t.t.
„Jei laikysitės mano mokslo, jūs iš tikro būsite mano mokiniai; jūs pažinsite tiesą, ir tiesa padarys jus laisvus”Jn8
dievas yra dvasia o dvasia yra tiesa, biblija
Niekas nėra laisvas nuo interneto.Tinklas mus prirakino.Kas galėtų išbūti bent savaitę be interneto,tik gal labai valingas laisvas žmogus.
Manau, tinklu naudojasi tie, kurie mokosi. Pavyzdžiui aš visai nesuvokiu žmonių ir jų poelgių, tad tinkle santykinai saugiai stebiu jų elgesį.
Patikslinsiu: visai nesuvokiau anksčiau, tačiau per žiniatinklio pagalbą aukščiausiu laipsniu jau to neįvardinčiau.
– Korėja ir Kinija 1950-53 m. (Korėjos karas) – Gvatemala 1954 m. – Indonezija (1958 m.) – Kuba (1959-1961 m.) – Gvatemala (1960 m.) – Kongas (1964 m.) – Laosas (1964-1973 m.) – Vietnamas (1961-1973 m.) – Kambodža (1969-1970 m.) – Gvatemala (1967-1969 m.) – Grenada (1983 m.) – Libanas (1983 m., 1984 m.) (smūgiai į taikinius Libano ir Sirijos teritorijoje) – Libija (1986 m.) – Salvadoras (1980 m.) – Nikaragva (1980 m.) – Iranas (1987 m.) – Panama (1989 m.) – Irakas (1991 m.) (Persijos įlankos karas) – Kuveitas (1991 m.) – Somalis (1993 m.) – Bosnija (1994 m., 1995 m.) – Sudanas (1998 m.) – Afganistanas (1998 m.) – Jugoslavija (1999 m.) – Jemenas (2002 m.) – Irakas… Skaityti daugiau »
Puiku.
O dabar surašyk Rusijos ,,išvaduotas” šalis, ir žydų įtaka abejose pusėse.
jeigu PREZIDENT nežino kas vyksta LT., jo problema. Tegu suvokia yra lietuvių kalboje, nepasimesk
vien žodiu pasakysiu yra Įstatymas galiojantis iki sakykim iki lapkričio 1 d. Yra Įstatymas, tos Vyriausybės gali keisti Valią. iki kitų metų kažkurios dienos. Gal GERB. Žalimas paaiškins situaciją. Yra ĮSTATYMAS ir žaidžiam