Ar premjero įsipareigojimai skirsis nuo tuščių prezidentės pažadų?

Nuo 2012 gegužės 17-ąją valdžios surengto smurto prieš Garliavos mergaitę ir taikius piliečius jau praėjo 330 dienų.

Tiek pat dienų praėjo ir nuo Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės viešo kreipimosi į jai atskaitingas institucijas, kai ji, pareiškusi, kad „prievarta vaiko atžvilgiu negalima“, pareikalavo ištirti, ar „visus sujaudinusių Garliavos įvykių“ metu „nebuvo naudota prievarta“, ir viešai įsipareigojo: „turi būti imtasi visų priemonių mergaitės saugumo užtikrinimui ir jos interesų gynimui“.

Per šias 330 dienų Lietuvos piliečiai aštuoniais viešais laiškais kreipėsi į Respublikos prezidentę Dalią Grybauskaitę ragindami įvykdyti prisiimtą įsipareigojimą ir asmeniškai pasirūpinti ne tik Ventos, bet ir Garliavos mergaitės likimu: sudaryti sąlygas jai bendrauti su artimaisiais ir draugais, leisti su ja susitikti žinomiems žmogaus teisių gynėjams ir autoritetingiems medikams.

Šiandien iš gimtųjų namų prievarta išvežta Garliavos mergaite, vieninteliu Lietuvos vaiku, kurio gyvenimą valdžia pavertė valstybės paslaptimi, po 330 dienų susidomėjo ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Atsakydamas į Seimo nario Povilo Gylio užduotą klausimą „Ką Lietuvos valstybė Vyriausybės asmenyje yra padariusi, kad išsiaiškintų tikrąją padėtį, kokioje aplinkoje, kokiomis sąlygomis gyvena Garliavos mergaitė?“, premjeras įsipareigojo: „Aš šitą klausimą raštu perduosiu Generalinei prokuratūrai ir Jums pateiksiu atsakymus. […] Ir mane patį domina, ir tikriausiai ir aš turėsiu išsamesnę informaciją, ir Jums pateiksiu, tik nenurodant vietovės, kur ji gyvena“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top