Ar salė avarinė ar savivaldybė?

Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacija veikia trečius metus, tačiau pakeitė jau kelias susibūrimo vietas. Ir ne todėl, kad organizacijoje dirbtų nesugyvenamo charakterio žmonės. Visos turėtos patalpėlės buvo arba nedidelių organizacijų, kurios anksti užblokuojamos, arba aktyvi pramoginė veikla juose prasideda vakare. Konfederacijos nariai – darbingo amžiaus ,todėl į pasitarimus pageidauja rinktis po 17 val.

Istorija tokia: konfederacija kūrėsi Šiaulių Filharmonijos salėje, visus metus posėdžiaudavo rajono kultūros skyriaus patalpose, dabar glaudžiasi P.Višinskio bibliotekoje, kur laisvą kampą randa. Nuoširdžios bibliotekos darbuotojos supranta, kad bendruomenėms bendravimas būtinas, o Šiaulių valdžios žmonės susigalvojo šimtus priežasčių, kad tik aktyvių piliečių į savivaldybės salę neįsileistų. Bene tris metus konfederacijos žmonės mynė takus pas administracijos direktorių konservatorių Vladą Damulevičių, kad primintų, jog prieškario Lietuvoje dabartiniame savivaldybės pastate buvo įsikūrę Tautos namai. Tačiau šiam tarnautojui istorijos priminimas nei širdies, nei proto nesuvirpino. Paaiškino tuomet, kad savivaldybės pastatą saugoti perdavė privačiai firmai, o ši ,vos tik klerkai darbą baigia, patalpas užblokuoja ir įjungia signalizaciją. Kaskart, eidami ar važiuodami pro Šiaulių savivaldybę, konfederacijos žmonės šypsojosi, matydami šviesas pastato languose ir po 19 val. Kai užrakinamos valstybės ar savivaldybių tarnautojų širdys, atsiblokuoja ambicijos ir noras pademonstruoti valdžią – noriu įsileidžiu, noriu – siunčiu velniop…


Gedeminas Vyšniauskas. Vadimo Bubmano nuotr.

Pavargęs nuo persidirbimo Šiaulius valdančioje koalicijoje, į opoziciją pasitraukė konservatorius Vladas Damulevičius. Jo vieton stojo socialdemokratas Gedeminas Vyšniauskas. Pastarasis, prieš tapdamas savivaldybės administracijos direktoriumi, pats buvo konfederacijos narys, patyręs nevyriausybinės organizacijos benamio dalią. Todėl viltimi ir tikėjimu apsiginklavę konfederacijos ir Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės pirmininkė Nijolė Malakauskienė, Lieporių mikrorajono bendruomenės vadovė Elvyra Užkuraitienė, Šimšės bei Dainų mikrorajonų bendruomenių pirmininkai atitinkamai Jonas Mileris ir Virgilijus Balčius, pasikvietę draugėn Šiaulių rajono Ginkūnų seniūnijos bendruomenės lyderę Zitą Kliknienę, užsiregistravo į priėmimą pas svaigią karjerą padariusį buvusį kolegą – naująjį direktorių.


Nijolė Malakauskienė. Ugniaus Malakausko nuotr.

G.Vyšniauskas konfederacijos atstovus priėmė, tačiau nieko džiuginančio negalėjo pasiūlyti. Kažkada pats uoliai patalpų bendruomenėms reikalavęs ir net bendruomenių namus Šiauliuose statyti siūlęs, p. Gedeminas pateikė naują versiją, kodėl bendruomenių atstovų negali įsileisti į senąją savivaldybės Tarybos posėdžių salę: girdi, ši yra AVARINĖS būklės. „Žinote, po Rygos „Maksimos“ griūties labai bijome, kad mūsų žmonių nelaimė neištiktų“, – porino į priėmimą atėjusiems G.Vyšniauskas. Kai konfederacijos atstovai juo nepatikėjo, naujasis administracijos direktorius išsikvietė savivaldybės turto valdymo skyriaus vedėją Gytį Skurkį. „Avarinė? Pirmą kartą girdžiu“, – nustebo šiaip labai informuotas Šiaulių tarnautojas. Bandė dar aiškinti buvęs bendruomenininkų bendražygis, kad gal visus reikalus geriau žino Statybos skyriaus vadovas E. Vaičeliūnas, bet visuomenininkai šio išklausyti jau nebenorėjo.

Kalbų laikas baigėsi, atėjo metas – veiksmams. Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos narių susirinkime buvo nutarta raštu kreiptis į Šiaulių savivaldybės merą Justiną Sartauską, kad jis su savo bendrapartiečiu Gedeminu Vyšniausku ir kitais tarnautojais pagaliau išsiaiškintų patys, o po to informuotų bendruomenes: kas Šiauliuose avarinis – senoji Tarybos posėdžių salė ar visa savivaldybė. O kol vyksta aiškinimaisi, kol stumdomi ir vaikomi piliečiai, minimoje salėje vyksta renginiai – veikia Trečiojo amžiaus universitetas, suburiantis po du šimtus senjorų, posėdžiauja valdančiųjų partijų ponai. Ir tą dieną, kai GedeminasVyšniauskas įžūliai melavo bendruomenių pirmininkams, Šiaulių savivaldybės tinklapyje puikavosi skelbimas, kviečiantis daugiabučių gyventojus š.m. gruodžio 5 d. į seminarą „dėl namų šiltinimo kokybės“.

* * *

Viešas paklausimas Šiaulių merui ir savivaldybės tarnautojams

Dėl patalpų susirinkimams

2013-11-29

Šiauliai

Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos atstovai 2013 m. lapkričio 25 d. lankėsi Savivaldybės administracijos direktoriaus Gedemino Vyšniausko priimamajame prašydami leisti bendruomenių narių susirinkimams kas antrą trečiadienį (savaitės dieną galima būtų pakeisti) nedarbo valandomis, t. y. 17–19 val., naudotis senąja Tarybos posėdžių sale.

Priėmimo metu išgirdome gana prieštaringą informaciją – G.Vyšniauskas teigė, kad senoji salė yra avarinės būklės, o į priimamąjį iškviestas Turto valdymo skyriaus vedėjas Gytis Skurkis teigė pirmą kartą apie tai girdįs.

Vadovaujantis Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos susirinkimo, vykusio 2013 m. lapkričio 27 d. nutarimu dar kartą kartojame prašymą leisti ne darbo valandomis trečiadieniais naudotis senąja Tarybos posėdžių sale arba informuoti:

1. Kokiu norminiu aktu ir kada salė paskelbta avarine?

2. Kokiu norminiu aktu ir kada paskelbta apklausa arba konkursas ekspertų paslaugų pirkimui?

3. Kiek (pateikite prognozes) užtruks salės ekspertavimas, kol buvusiuose Tautos namuose į renginius galės rinktis ne tik valdančiųjų partijų elitas bei jiems prijaučiantieji?

Prašytume į klausimus atsakyti eilės tvarka.

Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkė

Nijolė Malakauskienė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Anikė

Kai aktyvūs žmonės neturi kur rinktis,valdžiai lengva”kabinti makaronus”.Mokome
kitus Europoje pilietiškumo,o patys ką darome-po teismus tampomi ir teisiami visuomenininkai,psichiatrinėse bando „paskiepyti”,kad kiti bijotų,mažiau kovotų
už kitų teises…

Ugnė

Nu jo, nekažką.. Visa valdžia tokia, kas baisiausia, jei kažkas nepatinka – susitvarkyk pats. Svarbu jiems gerai, nepasišakosi. https://restoranassiesta.lt/konferenciju-sales/ tokių porą salių padarytų ir visiems būtų ramu, pretenzijų nebeliktų.

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top