Ar Seimas išdrįs pasakyti ‚karalius nuogas‘? (papildyta video ir nuotraukomis)

Šiandien, birželio 25 dieną, 15 valandą Seimas svarsto Prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitą.

Kadangi šios ataskaitos turinys iš esmės skiriasi nuo tikrovės, kviečiame Seimą ją atmesti.

Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymas teigia, kad „Prokuratūra padeda užtikrinti teisėtumą ir teismui vykdyti teisingumą“.

Deja, daug faktų liudija, kad per šiuos metus Lietuvos Respublikos Generalinė prokuratūra ne tiek padėjo vykdyti teisingumą, kiek iš jo tyčiojosi:
• Generalinė prokuratūra, užuot ieškojusi, kas iš tiesų nutekino informaciją apie „Snoro“ banką, kartu su Valstybės saugumo departamentu ėmėsi neteisėtų veiksmų prieš FNTT vadovus Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą;
• Generalinė prokuratūra, bendradarbiaudama su Rusijos tarnybomis, „sukūrė“ Eglės Kusaitės – „tarptautinės teroristų grupės organizatorės“ – istoriją, kuria teismas nepatikėjo;
• Nuolaidžiaudama Valstybės saugumo departamentui, Generalinė prokuratūra nutraukė pulkininko Vytauto Pociūno žūties bylos tyrimą;
• Prokurorai savo sprendimais ignoravo akivaizdžią tiesą – paneigė 2012 metų gegužės 17 dieną Garliavoje vykusį teisėsaugos smurtavimą prieš taikius piliečius;
• Generalinė prokuratūra atsisakė vykdyti Seimo nutarimą ir nepateikė parlamentinei komisijai visos filmuotos Garliavos šturmo medžiagos.
Tai tik dalis Generalinės prokuratūros veiksmų, kuriais ši tarnyba yra pamynusi teisėtumą ir teisingumą.

Manome, kad Seimo nariai arba turėtų pateikti visuomenei svarių argumentų, pateisinančių paminėtus Generalinės prokuratūros veiksmus, arba netvirtinti jiems pateiktos Prokuratūros ataskaitos.

Pilietinio Tiesos judėjimo vardu –
Joana Noreikaitė, Liudvikas Jakimavičius, Leonas Merkevičius

* * *

Birželio 25 dienos Seimo posėdį stebėję Tiesos judėjimo atstovai ragino Seimo narius likti ištikimus LR Seimo nario priesaikai ir netvirtinti generalinio prokuroro pateiktos 2012 metų Prokuratūros veiklos ataskaitos.

Už pritarimą balsavo 31 Seimo narys, tačiau jai nepritarusių (28) ir susilaikiusių (32) buvo daugiau – jų balsai ir nulėmė, kad ataskaitai buvo nepritarta (daugiau apie tai skaitykite čia).

Dar daugiau – birželio 27 d. Seimo posėdyje 77 parlamentarams balsavus už Seimo statuto pataisą (19 buvo prieš, o 5 susilaikė), parlamentas susigrąžino dalį Lietuvos teisėsaugos kontrolės, t.y. nuo šiol, jei Seimas nepritars kokios nors institucijos vadovo ataskaitai, jis turės teisę pradėti nepasitikėjimo procedūrą, t.y. slaptu balsavimu daugiau nei 71 balsu siūlyti Prezidentei atleisti tą vadovą (daugiau apie tai skaitykite čia).

Siūlome Aikštės TV reportažą iš birželio 25 dienos Seimo posėdžio. Reportažo autorė – Aušra Gabalytė.
Nuotraukos – Mariaus Matulevičiaus.

Tiesos.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top