Arabiškas kolektyvinis moterų prievartavimas „Tacharruš“ jau išplito ir Europoje

Corey Charlton | Mailonline

Policija baiminasi, kad kolektyvinis moterų prievartavimas, arabų pasaulyje žinomas kaip „tacharruš gamea“, vykęs Vokietijos mistuose Naujųjų Metų naktį, jau išplito Europoje.

Šio veiksmo pavadinimas išverčiamas kaip „kolektyvinis priekabiavimas“ ir yra vykdomas vyrų, būriais užpuolančių vienišas moteris – jos graibomos, o kai kada ir žaginamos.

Vyrai iš pradžių auką apsupa ratu. Tada kai kurie jų ją seksualiai prievartauja, o kiti, tiesiogiai neįsitraukę, stebi arba nukreipia pašalinių dėmesį nuo to, kas vyksta.

Kartais auka, išsigandusi ir šoko būsenos, taip pat yra apiplėšiama.

Užpuolimas dažniausiai lieka nenubaustas, nes dėl didelio užpuolikų skaičiaus ir užpuolimo chaotiškumo neįmanoma nustatyti dalyvavusių.

Tebėra diskutuojama, ką reiškia žodis „tacharruš“ – kai kas sako, kad jis nurodo į flirtavimą, tačiau mokslininkai teigia, jog žodžio vartosena pakito po užpuolimų, prasidėjusių Egipte 2011 metais.

Vokietijos pareigūnai pareiškė kad būtent toks reiškinys buvo stebimas Kelno miesto centre Naujųjų Metų naktį, kai šimtai moterų skundėsi, jog buvo seksualiai užpultos.

Šie veiksmai vykdomi tik viešai ir beveik visada per demonstracijas arba dideliuose viešuose susibūrimuose, kur užpuolėjai randa saugumą žmonių gausoje ir netvarkoje.

Šis arabiškas reiškinys pirmą kartą Vakarų pasaulio dėmesį patraukė 2011 metais, kai CBS kompanijos darbuotoja žurnalistė iš Pietų Afrikos Lara Logan buvo užpulta didelio būrio vyrų, kai rengė reportažą iš revoliucijos pergalės šventimo Tahriro aikštėje Egipto sostinėje Kaire.

Logan, pasakodama apie Egipte patirtą nelaimę po kelių mėnesių laidoje „60 minutės“, apibūdino tai, kaip rėkianti minia „prievartavo mane savo rankomis“.

44 metų moteris papasakojo šiurpą keliančių detalių apie 2011 metų vasario mėnesio užpuolimą, trukusį 40 minučių, be kita ko, ir apie tai, kaip ją atskyrė nuo jos komandos narių po to, kai kažkas iš siautulingos minios sušuko „Numaukime jai kelnes!“

Ji sakė: „Staiga, dar prieš suvokdama, kas vyksta, aš pajutau rankas, grabinėjančias krūtis, tarpkojį, grabinėjančias mane iš nugaros. Ir tai darė ne vienas asmuo – vienus keitė kiti. Aš žinojau, kad netoliese buvo Rėjus, kuris man šaukė: „Lara, laikykis už manęs, laikykis už manęs“…“

Kai ji buvo įtempta į vyrų būrį, kamera užfiksavo ją šaukiančia „Stop“. Vėliau išaiškėjo, kad kažkas minioje melagingai šaukė, kad ji esanti Izraelio žydė.

Angie Abdelmonem, Arizonos valstybinio universiteto JAV doktorantė, neseniai paskelbė tyrimą apie „tacharruš“ atvejus Egipto revoliucijos metu.

Jos teigimu, „seksualinis priekabiavimas ir užpuolimai Tahriro aikštėje atkreipė pasaulio dėmesį“, bet daugelis vietinių jau nuo pat pradžių buvo įsitikinę, jog valstybė samdo piktadarius, kad šie priekabiautų prie moterų ir taip trukdytų viešam protestui.

„Šis suvokimas pasikeitė 2011 metų vasario 11 dieną, kai Mubarakas atsistatydino, o per revoliucijos pergalės šventimą būrys užpuolė ir išprievartavo CBS korespondentę Larą Logan“, – rašė ji.

„Tarp 2011 ir 2013 metų seksualinis priekabiavimas tapo įprastas Tahriro aikštės protestuose – tą atskleidė nemažai plačiai nuskambėjusių smurtinių užpuolimų, kurie rodo, jog sukilimo metu moterų kūnai buvo sudaiktinti ir nužmoginti.“

Ji daro išvadą, kad „sąvokos neapibrėžtumas“ nutrynė ribą, kada priimtinas flirtavimas tampa priekabiavimu.

Vokietijos policija įsitikinusi, kad Kelne ir kituose miestuose arabai ir vyrai iš šiaurės Afrikos vykdė būtent „tacharruš“ – skundų dėl tokių išpuolių buvo gauta šimtai.

Kaip Vokietijos policija sakė laikraščiui „Welt“, nusikaltimus padarė būriai jaunų vyrų dideliuose žmonių susitelkimuose, o nusikaltimų pobūdis – nuo priekabiavimo iki žaginimo.

Tai buvo pirmas atvejis, kai toks reiškinys buvo užfiksuotas Europoje, o kai po truputį ėmė ryškėti užpuolimų mastas, buvo pranešta, kad panašių nusikaltimų įvyko ir kituose miestuose, tokiuose kaip Ciurichas ir Zalcburgas.

Kaip teigiama Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės, kur yra ir Kelnas, Vidaus reikalų ministerijos pranešime, buvo gauta 516 pareiškimų dėl nusikalstamų veiksmų, 237 iš jų buvo seksualinio pobūdžio.

Atskirame pranešime iš Kelno policija pateikė nusikaltimų aprašymus, išvardindama atvejį po atvejo, kaip moterys buvo apsuptos būrių jaunų vyrų, kurie kišo rankas į savo aukų kelnes ir sijonus, graibė tarp kojų, krūtis ir sėdmenis, dažnai dar ir pavogdami pinigines bei mobiliuosius telefonus.

Iš viso buvo identifikuota 19 įtariamųjų, visi jie – užsieniečiai.

dailymail.co.uk

* * *

Tiesos.lt prierašas: kasdienybėje šios seksualinės priekabės gali pasireikšti ir taip:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top