Ark. Lionginas Virbalas. Palaiminti mylintys, arba Žmogų keičia ne įstatymai

Jėzaus palaiminimai – vienas dažniausiai Bažnyčioje skaitomų Evangelijos tekstų. Jėzaus mokymo santrauka, naujasis įstatymas, Dievo karalystės pagrindas, laimės kelias – kokių tik apibūdinimų nerastume šiems Jėzaus žodžiams!

Kalno pamokslo pradžią skaitome ne tik eilinį sekmadienį, bet ir Visų Šventųjų dieną, ją Bažnyčia siūlo skaityti per santuoką, taip pat laidotuvėse. Palaiminimai perteikia Jėzaus mokymo esmę, branduolį, todėl svarbūs visada – ir kai džiaugiamės, ir kai liūdime. Tik tai dar nereiškia, kad juos lengva suprasti. Dažniausiai aiškiname, ką reiškia būti dvasios beturčiais, kas yra liūdintys, romieji, taikdariai ir pan. Vis dėlto Jėzaus žodžių pradžia ir centras – „palaiminti“. Būtent tai pabrėžia Jėzus kviesdamas ir linkėdamas, kad būtume palaiminti, laimingi įvairiose situacijose ir įvairiais būdais. Jėzaus žinią vadiname Evangelija – Gerąja Naujiena, nes ji kalba apie laimę, nušviečia kelią į palaimintą gyvenimą. Visų pirma esame kviečiami būti palaiminti, o kai trokštame tokie būti, ieškome kelių net liūdėdami, alkdami, persekiojami.

Šiam kontekstui dar labiau kontrastuoja tai, ką išgyvename paskutinėmis dienomis. Nedrąsu kalbėti apie laimę, kai tie, kurie turėtų būti palaiminti ir yra skirti laimei, ne tik kenčia, bet net neišgyvena. Metų pradžioje vėl pasiekia žinia apie užgesusią gyvybę tų, kuriems gyvenimas tik prasideda, t. y. vaikų. Šiomis dienomis daug apie tai kalbame. Pasaulyje yra daug pasiaukojimo, meilės, ištikimybės, bet, deja, ir nuodėmės. Kaip apaštalas Paulius rašo, veikia nedorybės, arba „niekšybės paslaptis“ (plg. 2 Tes 2, 7)

Reikia daryti viską, kad nepasikartotų kraują stingdančių nelaimių. Dėl to visi sutariame. Bet kaip reaguoti? Į ką kreipti dėmesį, ko siekti, kam teikti didžiausią svarbą, kokių priemonių imtis? Čia jau sunkiau atsakyti.

Blogiausia reakcija – primityvi pagieža tiems, kurie kalti dėl vaiko mirties. Jie susilauks įvertinimo ir bausmės už savo poelgį. Kitų žmonių aklas pyktis, badymas pirštais nieko neišsprendžia ir ateities nekeičia.

Antra – stengtis užkirsti kelią ir įstatymu uždrausti smurtauti prieš vaikus. Toks įstatymas yra aiškus ženklas visiems, kaip elgtis ir ko mūsų valstybėje netoleruojame. Fizinis smurtas jokiu būdu nepriimtinas ir sulaukia bausmės. Grubi prievarta ir smurtas tik suluošina – visada dvasiškai, o kai kada ir fiziškai. Bet juk daugybė įstatymų draudžia sukčiauti, vengti mokesčių, skriausti kitus ir t. t. Ar išleidus šiuos įstatymus viskas susitvarkė ir nebeliko priešingai besielgiančių?!

Kažko čia dar trūksta. Žinoma, reikia gelbėti vaikus, kai artimiausi žmonės gali jiems pakenkti ar net sužaloti. Bet valstybės galutinis siekis, tikslas turėtų būti…

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lzinios.lt ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
grumstas

Gerais norais grįstas pragaras . Įstatymu dėl jokio absoliutaus smurto nenaudojimo bus grįstas pragaro priemenė Lietuvoje. Bus tokių atvejų, kai šis įstatymas , jo panaudojimas biurokratų rankose atsisuks prieš paprastus , dorus, piliečius, šeimas, kurios negalės apsiginti nuo nuo biurokratinių pinklių, bedvasio beširdiško požiūrio
į konkrečią situaciją. Ar dabartinėms tragedijomsišvengti trūko įstatymų, jų galios ar truko biurokratų, jėgos struktūrų pareigūnų nuoširdaus atsinešimo į savo pareigas?

Tiesa

Visuomenės pasaulėžiūra formuojama įstatymais. Siūlymas vadovautis meile – siūlymas vadovautis emocijomis, o ne protu. Ten kur emocijos, o ne protas – ten nėra ir negali būti tiesos. Tiesa jus išlaisvins, sakė Jėzus Kristus.

Bažnyčios atstovai taip

pat turi sakyti kalbą seime,svarstant šį įstatymą.

Nepasirašysiu

Lietuva, 2017-ieji – sužinome, kad skirtingai nei bet kur kitur pasaulyje, Lietuvoje žmogų keičia ne įstatymai. Nejaugi autorius ir spausdintojai laiko lietuvius TOKIOMIS avelėmis?
Siūlau skaitytojams pasidomėti sėkmingomis valstybėmis (kai kurios sėkmigos ekonomiškai, kai kurios turi labai sėkmingus žmones/šeimas, kai kurios ir tą, ir tą) bei pasidomėti, kiek įtakos tam turėjo įstatymai.
Šio straipsnio vieta – Lotynų Amerikoje prieš gerą šimtmetį, o dabar tiktų Europos vietose, gyvenančiose to laikotarpio sąlygomis (turbūt tik Sicilijoje bei Lenkijoje, nes net Portugalijos kaimeliai turi internetą ir šiek tiek proto).
Be abejonės, ganytojas gerai pastebėjo nišą – juk Lietuva turi daug panašumų su Lotynų Amerika, tik niekas apie tai garsiai nekalba.

Tiesai

Dievas irgi yra Meilė. Išeitų, kad Jis – tai emocija, į kurią neverta kreipti dėmesio. Tai kas yra meilė? Ir ar norėtum gyventi visuomenėje, kur vadovaujamasi vien protu, atmetus gailestį ir užuojautą?

>Tiesai    2017-02-1 15:08

>Tiesai 2017-02-1 15:08, meilė yra emocija.

Meilė yra dieviškoji dorybė

Paskaityk 1 Kor 13 skyrių (Himnas meilei): Jei kalbėčiau žmonių ir angelų kalbomis, bet neturėčiau meilės, aš tebūčiau žvangantis varis ir skambantys cimbolai. Ir jei turėčiau pranašystės dovaną ir pažinčiau visus slėpinius ir visą mokslą, jei turėčiau visą tikėjimą, kad galėčiau net kalnus kilnoti, tačiau neturėčiau meilės, aš būčiau niekas. Ir jei išdalyčiau vargšams visa, ką turiu, jeigu atiduočiau savo kūną sudeginti, bet neturėčiau meilės, nieko nelaimėčiau. Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi; meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta. Ji nesielgia netinkamai, neieško sau naudos, nepasiduoda piktumui, pamiršta, kas buvo bloga, nesidžiaugia neteisybe, su džiaugsmu pritaria tiesai. Ji visa pakelia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nesibaigia.“ Jei pats esi priaugęs tik iki emocijų supratimo, tai liūdna. Prisimink ir… Skaityti daugiau »

wqwq

Sharapova routed michael kors uk Silvia Soler-Espinosa hermes 6-2, 6-1 in new balance the first match, michael kors outlet while browns jerseys Kuznetsova christian louboutin shoes downed Carla brooklyn nets jerseys Suarez Navarro salomon schuhe 6-3, hollister clothing 6-1. After oakley vault an early exchange michael kors of nike shoes breaks, michael kors Sharapova won four calvin klein underwear consecutive jets jerseys games air jordan shoes in the first ralph lauren set memphis grizzlies jersey and four iphone 5s cases more cheap ray ban in burberry outlet the air max 2015 second. She oakley closed the http://www.tommyhilfiger.nl match portland trail blazers jersey on her first match point with nike roshe a forehand that mcm backpack Fed Cup debutante polo ralph… Skaityti daugiau »

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top