Arkivyskupas Lionginas Virbalas. Klausimai rimtam svarstymui

Ar nereikėtų pripažinti, kad vaiko prievartinis atskyrimas nuo tėvų yra smurtas – valstybės smurtas prieš vaiką ir šeimą? Kai kada smurtingas elgesys gali būti net būtinas. Pvz., kai ugniagesys gelbėtojas per prievartą išstumia žmogų pro langą iš degančio namo, nes kitaip iš ten jo išvesti negali, o apačioje laukia kolegos, pasiruošę saugiai priimti krentantį. Bet jei kas nors taip padaro žmogui be atitinkamos priežasties, kai nėra, kas jį apsaugotų – tai nusikaltimas. Smurto negalima naudoti „profilaktiškai“, o tik tada, kai nelieka kitų priemonių kaip išgelbėti.

Ar reikia „Matuko“ ar „Matuko tėvų“ reformos? Juk siekiama keisti ne vaikus, o tėvus. Kodėl kai kurie jų smurtauja prieš savo vaikus? Gal įvairios priklausomybės, nusikalstamas elgesys praeityje (o gal ir dabar), neišsilavinimas, neturėjimas tinkamų įpročių…? Reforma turėtų nagrinėti priežastis ir padėti tokiems žmonėms pradedant svaiginimosi priemonių plitimo užkirtimu, sergančiųjų priklausomybėmis reabilitacija, tęsiant pagalba ir gerų įgūdžių formavimu, konkrečia parama šeimoms tinkamai ugdyti vaikus, galimybe turėti tam reikalingas priemones, ypač kai šeimos turi sunkumų, ir t.t.

Kodėl visi suniveliuojami pagal „žemiausią“ vardiklį? Dauguma tėvų vaikus ugdo gerai ir atsakingai, bet yra tokių, kurie dėl kokių nors priežasčių nesugeba tinkamai jų auginti. Ar visiems jiems reikia taikyti vienodus apribojimus ir draudimus? Pvz., kai kuriose šeimose gal ir 14 metų turintys nepasirūpins mažaisiais šeimos nariais. Bet ar tas pats galioja ir tiems, kurie įpratę nuolat atsakingai padėti jaunesniems broliams ir seserims? Visiems uždrausti yra saugiausia. Bet ar taip ugdoma visuomenė? Gal geriau būtų stengtis ir ieškoti būdų, kaip ugdyti ir įgalinti, o ne drausti, visus prilyginant nepajėgiausiems?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Marginalas

Bijau, kad klausimai užduodami visai ne tam adresatui: nuo lietuviško adresato čia niekas nepriklauso (nebent nuo laisvei pavaizduoti kurio nors vienai kadencijai seimo, kurio įstatymą sėkmingai pataisys kitas seimas).

bus blogai, jei nebus blogio

valdantys tą puikiai supranta
per daug prisišiko
todėl daro viską, kad būtų kuo blogiau
kerta medžius, vaikus bei lietuvius.

drungnam šventikui

Pone vyskupe, reikia ne rypuoti, o liautis kolaboruoti.
Tamstai pagal pareigas privalu ginti D-vo Įstatymą ir Jo pirmenybę prieš visokias demokratijas.
Tamstai vyskupui, kartu su kitais bažnyčios hoerarchais privalu ginti katalikų Tikėjimo tiesas, privalu ginti tikėjimo brolius ir seseris.
Apie kokią ganytojo pareigą galima kalbėti, kai vyskupai laimina režimo banditus?
Mažiausia ką privalėtų daryti – atskirti erodus nuo Bažnyčios.
Bet režimo eurikų milijonai taip gražiai blizga, kad už pinigus dėkingi vyskupai dvilinki lenkiasi velnio tarnams ir teikia palaiminimus belzebubo parankiniams.

Kvailam išsišokėliui 11.44

Jeigu jau hierarchams nurodinėji, kad „privalu ginti katalikų Tikėjimo tiesas”, tai pirmiausia liaukis rašęs žydiškai žodį Dievas, o rašyk kaip visi katalikai.

protingiausiam išsišokėliui

Gerai, tuoj pat parašysiu- vos tik įrodysi, kad JHS yra ne žydas, o tykras lietuvys:)

Tomas

Pone Virbale,esamam kontekste tamstos Šypsena labai nekaip atrodo,ne šypsotis reikia ,o veikti.Duodu pavyzdį Sakartvelo neįvykęs iškrypėlių paradas,Kunigai suvaidino lemiamą vaidmenį.O jūs pone virbale iš sakyklų kalbate vieną ,o kai reikia gyvenime tai įrodyti darbais-sprunkate į krūmus.Veidmainyste kvepia visa jūsų veikla,išskyrus ROBERTĄ GRIGĄ ir dar kelis.

Viskas daroma,

kad lietuvių daugiau negimtų.Atbėgėliai apgulė JAV sienas,neatsilaikys ir Europa.

Dzeikas

Svyruojantys parapijonys – svyruojanti baznycia.
„Pasakysite as nesvyruoju, as prisiekes katalikas!”. Desimtine mokate? 1/10 savo pajamu.Ne pelno, ne 10% nuo to kas lieka, o PAJAMU? Sprendziant pagal baznycios lupikavima uz sakramentus nelabai. Nes Dievo tarnai rypuoja ,kad nesurenka. Tad nebadykite pirstais i autoriu. Sunims seko gali iseit pjaut jeigu imsi kalbet kas valdziai nepatinka.

ieva

yra Dostojevskio romanas „Vargas dėl proto”.Tikrai turi vargą dėl proto tie,kurie užsipuolė vyskupą.Taip ir matau jų iškreiptus veidus,išplėstas akis,ir atstatytus nagus griebti gerbiamą vyskupą ir sudrąskyti į skutelius.Už ką?Už tai ,kad pareiškė savo nuomonę ir nurodė teisingą kryptį.Tokiai krypčiai pritaria ir didelė dalis visuomenės,pasirašoma peticija.Dėl to ir pasiuto vaikgrobiai ir jų užtarėjai.Bandoma nusukti nuo temos,viską suvelti.Moko dvasininkus ką ,kur ir kaip kalbėti,o patys nesugeba komentaro parašyti be klaidos,bet religiniais klausimais „gerai”nusimano,nes matė kažkur ,kažkokį pastatą vadinamu bažnyčia.Straipsnis aiškus ir labai reikalingas.Mano nuomone,pagrobti vaikai,turi būti nedelsiant grąžinti į šeimas,Seimas turėtų nedelsiant peržiūrėti netinkamą įstatymą ir ištaisyti savo”broką”.

Ievai

Gal galit pasakyti pavyzdį, kada kokios nors peticijos pasirašymas ,davė kokių nors konkrečių rezultatų;įtakojo kokio nors įstatymo priėmimą,sustabdė valdžios nusikalstamus veiksmus,ir tttttttt.Aš tokio pavyzdžio neturiu ,todėl sakau ,kad tai tuščias darbas,dar blogiau, tai tarnauja tarsi” garo nuleidimui”Žmogus pasirašo ir galvoja ,kad jau kažką padarė dėl bendro reikalo ir vėl ramiai ant sofutės sėdimąją padėjo. Kiek peticijų pasirašiau jokio rezultato,todėl ir sakau,kad tai- tuščias darbas. Tai jei Ievute, neturit bėdų dėl proto,tai priminkit mums neprotingiems tuos sėkmingus peticijų pasirašymo atvejus .būsiu dėkingas.

Ponia Šakalienė labai

dirbtinė.Matosi,kad ji pati turi daug vidinių dvasinių problemų.Ir ne jai lemti kitų likimus.Jai tikrai reikia dvasinininko pagalbos.Tik gal nevogsim iš šeimos.

Ieva>18:48

…vėl ramiai ant sofkutės sėdimąją padėjo,-citavau Jus.Ar jums patiktų,jeigu vieną gražią dieną staiga atimtų Jūsų vaikus ,arba anūkus?Ar, ramiai prisėdęs ant sofkutės,filosofuotumėt apie”garo nuleidimus”?Plaukiant pasroviui,ta diena netruks ateiti.

Tomas Ievai

nepatiktų, eičiau pasirašyti peticiją.

wwwe

[url=http://www.nike-huarache.com][b]nike huarache[/b][/url]
[url=http://www.kobesneakers.com][b]kobe 11[/b][/url]
[url=http://www.filashoes.org][b]fila shoes[/b][/url]
[url=http://www.yeezysuk.com][b]yeezy[/b][/url]
[url=http://www.kyrie4.org][b]kyrie 4[/b][/url]
[url=http://www.retro-jordans.us.com][b]cheap jordans[/b][/url]
[url=http://www.kobebasketballshoes.net][b]kobe 11[/b][/url]
[url=http://www.kd11.us][b]kd 11[/b][/url]
[url=http://www.nikeairmax2018.us.com][b]air max 2018[/b][/url]
[url=http://www.michaelkorsoutletonlineus.com][b]michael kors outlet[/b][/url]
[url=http://www.adidasshoesonline.com][b]adidas shoes online[/b][/url]
[url=http://www.louboutinshoes.uk][b]christian louboutin[/b][/url]
[url=http://www.curry5.us.com][b]stephen curry 5[/b][/url]
[url=http://www.hermeshandbags.us.org][b]hermes handbags bag[/b][/url]
[url=http://www.retro-jordans.us.com][b]retro jordans[/b][/url]
[url=http://www.louboutinshoes.uk][b]louboutin shoes[/b][/url]
[url=http://www.balenciagashoes.us.org][b]balenciaga shoes[/b][/url]
[url=http://www.balenciaga.us.com][b]balenciaga shoes[/b][/url]
[url=http://www.yeezy-boost350.us.com][b]yeezy boost 350 v2[/b][/url]
[url=http://www.chromehearts.name][b]chrome hearts[/b][/url]
[url=http://www.yeezy-boost350.us.com][b]yeezy boost[/b][/url]
[url=http://www.nike-airmax2017.us.com][b]nike air max 2017[/b][/url]
[url=http://www.airmax270.us.com][b]air max 270[/b][/url]
[url=http://www.hermesonlineshop.com][b]hermes outlet online[/b][/url]
[url=http://www.michael-korsoutlets.us][b]michael kors purses[/b][/url]
[url=http://www.hoganoutletonline.us.com][b]hogan outlet online[/b][/url]
[url=http://www.yeezysshoes.us.com][b]yeezy boost 350[/b][/url]
[url=http://www.michaelkorsoutletonlineus.com][b]michael kors outlet online[/b][/url]
[url=http://www.yeezyboost-350.uk][b]yeezy boost 350[/b][/url]
[url=http://www.coachoutletstorefactory.com][b]coach factory outlet[/b][/url]
[url=http://www.nikeflyknit.us.com][b]nike flyknit racer[/b][/url]
[url=http://www.kd-10.us][b]kd shoes[/b][/url]
[url=http://www.kobe-shoes.us.com][b]kobe shoes[/b][/url]
[url=http://www.hermes-belt.us.com][b]hermes belts for men[/b][/url]
[url=http://www.nikesneakers.us.com][b]nike sneakers[/b][/url]
[url=http://www.nikereact.us.com][b]nike epic react[/b][/url]
[url=http://www.chromeheartsstore.us][b]chrome hearts online[/b][/url]
[url=http://www.lacostepolo.us.com][b]lacoste polo[/b][/url]

Pastaba dėl išsišokėlių

Pritariu viskam, ką parašė gerb. Vyskupas, bet vis dėlto reiktų atkreipti dėmesį dėl beždžioniavimo rašant žydiška maniera Jėzaus („IHS”) vardą ir žodį Dievas (kaip „D-vas”), neva dėl baimės, kad tie vardai nebūtų išniekinti. Tai fariziejiška baimė, nes kiek kartų patys ištariam Dievo Vardą be reikalo, kiek tūkstančių kartų jį girdim tariamą nepagarbiai viešojoje erdvėje, ir nė kiek nesudraudžiame aplinkinių, nei savęs nekontroliuojame. O šitas žydiškas paprotys rašyti santrumpas katalikams yra svetimas, kilęs iš senovės žydų draudimų.
Dėl klausimo, ar Jėzus yra žydas – taip, Jėzus BUVO (galbūt buvo, žvelgiant žmogišku požiūriu) žydas, bet esama Bažnyčios Tėvų nuomonės, kad Jėzus kaip Dievo Sūnus aplenkė tautybę, būdamas antruoju Adomu ir Išganytoju.

Marginalas

Kad nesudraudžiate aplinkinių, jūsų reikalas.
Suprantama, kad dabartiniams katalikams svetima ginti šventumą, nes seniai nebėra nieko švento nebesuvokiant skirtumo tarp vieno ir kito.
Bet visiška dezinformacija, neva santrumpos yra vien žydiškos: antisemitė tegu pasirausia senovine kiriliška bažnytine rašyba leistuose leidiniuose ir ras tenai tą patį. Užtenka patikrinti ir internete, kad šventų vardų trumpinimas atsirado ne dėl popieriaus taupymo, o dėl pagarbos. Tai siekia dar bizantinius laikus.
Vis dėlto nuostabu, kai vadinamieji krikščionys rašo apie Kristų „buvo”.

Jota

Ne apie Kristų rašau, kad ‘buvo”, o apie Jo tautybę! Netapatinkite tautybės su Dievu. O dėl santrumpų – kieno jos bebūtų vartojanmos – žydų ar nežydų, tai yra tam tikra saviapgaulė. Dievas įsako netarti Jo Vardo be reikalo, ir mūsų rūpestis šito saugotis. Tai, kad rašydamas Dievo vardą praleidžiate vieną raidę ar rašote kristogramą IHS, – ką parašėte, vis vien reikš Dievo Vardą (jeigu jūs jį norėjote parašyti), neš jūsų dvasios pėdsaką, jūsų mintį, kurią įspaudėte į parašytą ženklą. Jūsų priedermė – gerbti tai, ką rašote, o raidžių praleidinėjimas maža naudos teduoda ir nieko nepaslepia. Be to, prašyčiau mesti netikusį įprotį vadinti be jokio atžvilgio kitus antisemitais – aš priimu ir gerbiu tą nedidelę žydų tautos dalį, kuri pristatė žmonijai… Skaityti daugiau »

Jota

Pats popiežius nerašo su visokiais praleidimais, o čia atsirado šventuoliai.

Al.

Gerai, kad bažnyčios vadovai prakalbo, bet gal geriau būtų, kad vietoj ,,gal geriau būtų” kalbėtų įsakmiau. Juk nesakom ,,gal geriau būtų jei ateitų Tavo karalystė ir gelbėtum nuo pikto”?

Ieva, tai parašė ne F.D, o Gribojedovas.

Ieva>Al.

Ačiū už pataisymą,atsiprašau.Taip tai Gribojedovas.

Antanas

Iš Arkivyskupo reikia ne klausimų, bet rimtų atsakymų iš Evangelijos. Partinę nuomonę, žiniasklaidą manau reikia jiems, aniems, tiems ir tokiems palikti, o iš bažnyčios reikia konkretumo.

Antanas

Iš arkivyskupo reikia ne klausimų o tikro atsakymo pagal Evangeliją. Tuos politinius, žurnalistinius klausimus reikia palikti, tiems, aniems, tokiems, bet neslydinėti

Antanas

Vyskupo turi būti ne klausimai, bet aiškūs atsakymai pagal Evangeliją.

Antanas

Atsiprašau skaitytojų dėl kažkokių vis siunčiamų serverio pastabų, kad jūsų komentaras neišsiųstas. Tad gavosi komentarų kratinys.

ieva>Antanui

argi Tau neaišku apie ką kalbama arkivyskupo straipsnyje?Kalbama apie mažutėlius.Kodėl jie skriaudžiami,grubiai atplėšiami iš šeimų. Ir Evangelijoje yra kalbama apie skriaudžiamus mažutėlius.Arba straipsnio neskaitei,arba…nieko neskaitai.”Savamokslis”esi.Įstatymus kurpia Seimas ir savo darbo „broką”{vaikų grobimo įstatymą}turi neatitidėliotinai taisyti,nes privirs daugiau”košės”Nuo liepos 1d atimta iš šeimų virš 1000 vaikų.Mažai?Kur jie yra ?Kam išdalinti?

Antanas

Ačiū „ieva.” Evangelijoje, mažutėlių skriaudikams liepia girnaakmenį po kaklu parišti ir paskandinti. Tad pagal šių laikų manau sampratą, turėtų skriaudikai būti atleisti iš tarnybų ir orientuotis vaikų auklėjimą krikščioniškai Lietuvai ne pagal protestantizmą (Danija, Norvegija) bet pagal Lietuvos krikščioniškus papročius ir manau mokantis iš krikščioniškos Lenkijos.

Antanui

Evangelijos patarimas geresnis.

Marginalas anoniminei apaštalei

„JK yra tas pats vakar ir šiandien, tas pats ir per amžius”. Hebr. 13:8
Jau nekalbėkime apie Jo Motiną.
Nors paskaičius falsifikuotą Jono Evangeliją, visa jų (kaip ji sako) „saujelė” pradėjo nuo to, kad išsižadėjo sukilusios (PRIEŠ ROMĄ! koks įžūlumas!) savo tautos.
Tačiau svarbu ne tiek istorija, kiek jos vaisiai.

Jota

Ką reiškia, kad „Jėzus Kristus yra tas pats vakar ir šiandien, tas pats ir per amžius”? Žinoma, ne ką kita, kaip tik tai, kad Jis kaip Dievas visada toks pat, nesikeičia. Jūs vis norite žydų tautybę priskirti dieviškumui. Tautybė yra žmogiška savybė, ir Kristuje ji išnyksta. Jau nekalbėkime apie Jo Motiną. Manau, kad supratote. Toliau – kodėl jūs sakote, kad Jono Evangelija falsifikuota? Ar tik ne dėl to, kad joje pasakyta žydams daug nepatogių dalykų? Ar ne todėl siekiama perrašyti Bibliją, išmetant iš jos visa, kas trukdo sukurti vieningą pasaulinę religiją, o žydams skirti išskirtinę vietą? Ar ne toks yra ir visų Biblijos draugijų tikslas? Ir ar jūs savo vertimu ne to siekiate? Jūs galite apgauti keletą šio portalo naivuolių,… Skaityti daugiau »

Jota

Beje, Rusijoje turbūt absoliučiai visais Šv. Rašto reikalais „rūpinasi” grynakraujis žydas, jūsų bičiulis Michailas Selezniovas, manau, jo pristatinėti nereikia.

30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top