Aurelijus Klimka
Armonaitės ministerija sudarė komisiją, į kurią nuo kalbininkų pakvietė Roretą Vaicekauskienę, kad ši įvertintų, ar pilno proto buvo ES, skirdama 35 mln. lietuvių kalbos skaitmeninimo projektams (prieš trejus metus, terminas jau baigiasi, pinigus teks grąžinti!).
Ir štai negerbiama Loreta Vaicekauskienė socialiniuose tinkluose mėgina plauti Armonaitės supurvintyą suknelę. Šiame FB įraše ir atsiskleidžia tikroji L.Vaicekauskienė:
Nespėju įsiterpti į diskusiją apie lietuvių kalbos institucijas – per mane šiuo metu visu svoriu važiuoja lietuvių kalbos mokyklinio egzamino volas, traiškydamas tikėjimą švietimo prasmingumu. Turime reikalą su sektantais ir čia ryškiu smuiku griežia ta pati VLKK.
Bet išgyvensiu, ne pirmas kartas. Ir būtinai raportuosiu patyrimus.
O dabar replika dėl “Armonaitės pasiglemžtų” lietuvių kalbos milijonų. Komentaruose rasite nuorodą į LRT radijo laidą apie kalbos reguliavimą. Ten ciniškai meluoja ir save gina kalbos reguliuotojai. Ir, žinoma, reikalauja ES pinigų – jiems, matot, priklauso 35 mln. Susitarė, pasiskirstė, o čia pasikeitė valdžia, Armonaitės ministerija pyst ir užstabdė.
Tai va aš savanoriauju Ekonomikos ministerijai kaip ekspertų grupės narė (nuo Lietuvos mokslo tarybos). Ministerija nusprendė patikrinti, kiek dešimčių milijonų į lietuvių kalbą technologijose jau investuota ir kokius turime veikiančius rezultatus. Man tai atrodo kaip civilizacinis judesys. Ne paslaptis, kad jau įgyvendintų krūvos projektų rezultatai, jei išvis buvo, tai nedžiugino. Ir, panašu, būta korupcijos. Ir niekas ligšiol lėšų įsisavinimų nekontroliavo.
Ekspertų grupės užduotis yra kiek įmanoma užtikrinti investicijos sėkmę, panaudoti lietuvių kalbos technologijoms ir skaitmeninimui skirtą ES paramą atsakingai. Įvertinti projektų turinį ir naudą lietuvių kalbos vartotojams.
Galiu jums paliudyti, kad dalis projektų – nerinksiu žodžių – yra durniaus paieška. Kartojantys anksčiau finansuotus ir be rezultatų pasibaigusius projektus. Nekompetentingi, nesuvokiantys realių dirbtinio intelekto taikymo galimybių. Nekuriantys vertės. Dubliuojantys su lietuvių kalba jau veikiančias tarptautinių korporacijų technologijas. Netikslingi, neorientuojami į jokius poreikius nei produktus. Dažniausiai išpūstom sąmatom. Kiek pavyks užkardyti tokių projektų finansavimą, dar nežinau, nes yra daromas didžiulis spaudimas, bet pastangos neiššvaistyti lėšų dedamos didelės.
Iš viso to labiausiai įstrigo žodžiai “PYST” ir “DURNIAUS PAIEŠKA. Išvada: kokia leksika, tokia ir kalbininkė bei tokia Armonaitės aplinka…
už ryškų kenkimą Lietuvai bus dosniai apdovanota armonaitė – tiek pinigais, tiek postais !!!
(net daugiau už stribo anūką gentvilą – jis tik gamtą Lietuvos žalojo, o armonaitė – pačią esmę – lietuvių kalbą)
baisu, baisu…
..vos neapsivemiau nuo tu roretos/xa xa xa/ pliurpalu.Tegu pasisako,ta slerwa,kiek sidabro gavo uz zmogos strategija…ot,kuuurwa,nesikeikiant.Ir dar pliurpauja niekus,ispera kolaborante swaaabiska,tfu tau i snuki,roreta,jei skaitai,sunvote ant kalbos kuno….fui,issigimele.
Tikra liberalė ir nieko daugiau. Iš Bolševikų partijos žmonės šauniai be pasekmių nudreifavo į liberoidiją ir į krikdemų politinius partnerius, bravo, bravo, bravo-o-o! Lietuviai amžinai bus dėkingi už tokį dreifą. Kam ta Lietuvių kalba – ji atgyvena ir pažangos trukdis, keliantis imperinių bendrijų nepasitenkinimą Lietuvoje. Su tuo ir pasveikinkime vieni kitus – su tautos nunykimo projektais. Pasaulio imperatorius mumis, iliuzijų ištroškusiomis avimis, bus labai patenkintas. Net paminklą liberoidai Vilniuje pastatė pasaulio valdovui ir visų mūsų imperatoriui, ganančiam avis ir P.Cvirkos cukrinius avinėlius čia, mūsų amžinojoje sostinėje Vilniuje – nueikite ir pasižiūrėkite. Įspūdinga kompozicija, verta pasaulinės operos siužeto.
Viskas kas svarbu vertinant valdančios daugumos darbą, telpa į dvi Šimonytės frazes.
Pirmoji charakteringa. Antroji teikia vilties.
Pirmoji Lietuvos pieninikams- „milijonai nesimėto”
Antroji kritikams- „galėsit išsirinkti kitus”…
Štai antroji ir yra demokratinės sanklodos privalumas.
Iš rinkimų kitais metais nieko gero nesitikiu, bet visgi smalsu, kiek partizanų, tremtinių, rezistentų, žmogos teisių gynėjų ir visų kitų anuometinių kovotojų už tiesą ir teisingumą kartu su vaikučiais, anukais ir ,,kosmopolitukais” dar balsuos už landsberginius, brazauskinius, uspaskinius ir panašius, ir kiek balsuos už bent pakenčiamai normalius.
Rinkimai kitais metais parodys ar ,,negrįžtamumo taškas” dar nepasiektas ar jau liko ašarotuose prisiminimuose.
1. Laisvė. Lygybė. Brolybė.
2. Tauta. Tėvynė. Valstybė.
3. Valdomas bardakas pavadintas laisve…
Loretuke AI jekesperte patapo? Nuo imunologijos i IT peršoko, nei išsilavinimo, nei gabumu turėdama tose srityse? Topas
Universitetai turi neišsenkamas nelabai gražių, nervingų, kai kada vulgarokų vidutinio amžiaus moteriškių atsargas.
Trūksta ten tik išminties, o nervingų moterėlių nors vežimu vežk.
…psichopates pradaznos kenkejos,isgamos.
Čia ta metų metų metų paSubiniaus lingvistka. Primena labai ypatą, rėkusią „No!!!” per DJT inauguravimą 2017 metų sausį.
dirbtinis intelektas turi būti sukurtas ir pritaikytas tam ar kita reikalui. Kad linvigistai ar lituanistai su išmanymu taikytų , reikia daug ko, visų pirma laiko ir pinigų . Ir ne vien garantuotai sėkmei, bet ir nepasiteisinusiems sumanymams
DI (ar bent tai, kas dabar laikoma DI – a la ChatGPT) algoritmai yra. Nieko kurti nereikia. Reika „ziniu bazes” – o tai daugiausia lituanistu (ne lingvistu) darbas.
Terminas-„Peliuko Mikio universitetiniai laipsniai (arba Mickey Mouse kursai) yra universiteto diplominiai kursai,laikomi nevertingais arba nesvarbiais. Šis terminas yra disfemizmas,(dysphemism) kilęs iš įprasto „Mickey Mouse“ naudojimo kaip menkinamo žodžio. JK jis išpopuliarėjo po to, kai šį pasakymą panaudojo šalies nacionaliniai bulvariniai leidiniai.Pavyzdžiui Kanadoje yra „paukščių kursai”-nurodo kursus „kurie reikalauja mažai darbo ar intelektinių gebėjimų// Diskusijoje apie aukštojo mokslo plėtrą šį terminą vartojo universitetų valstybės ministrė Margaret Hodge. Hodge apibrėžė peliuko Mikio kursą kaip tokį :”turinys galbūt nėra toks griežtas, kaip būtų galima tikėtis, ir kur pats laipsnis gali neturėti didelės reikšmės darbo rinkoje“; be to, „nepriimtina paprasčiausiai kaupti diplomuotų studentų skaičius peliuko Mikio kursuose“.Tokie pastebėjimai dažnai iškyla vasarą, kai skelbiami egzaminų rezultatai ir atskleidžiami nauji universiteto kursai. Ši frazė išpopuliarėjo 1990-ųjų pabaigoje, kai leiboristų vyriausybė nustatė tikslą, kad… Skaityti daugiau »
Mokslą meną reikia finansuoti, bet jei finansuotojas kartu nurodys kiek už jo pinigus turi būti parašyta nobelio vertų romanų ar disertacijų, tai nieko gero nebus. Finansuok ir tikėkis. Ir žinok, jei nefinansuosi tai tikrai nebus.
Nereikia. Nes ir konkretaus rezultato nereikalaujant, pinigus pasiima ne geriausi, bet labaiausiai korumpuoti ir/arba politiskai angazuoti.
Kaip iseiti is tokios situacijos – neisivaizduoju, bet dabar biudzeto pinigu leidimas mokslui ar menui ne padeda jiems, o kenkia.
kai bus mokslo statyba ir meno statyba, tada bus galima su išmanymu rūpintis efektyviu statybai skiriamų lėšų panaudojimu ir taupymu ir pan, O dabar yra kaip yra; reikia skirti, tikintis kad kažkas iš to išeis. o kas išeis – pamatysime.