Artūras Grigas. Šveicarija surengs referendumą, ar atšaukti vyriausybės įgaliojimus įvesti lockdown’ą

Artūras Grigas. Šveicarija surengs referendumą, ar atšaukti vyriausybės įgaliojimus įvesti lockdown’ą

Šveicarija surengs referendumą dėl „Covid-19 Lockdown“.
„Šis balsavimas išbandys vyriausybės teisines galias ir yra naujausias Šveicarijos tiesioginės demokratijos pavyzdys,“ – rašo „The Vall Street Journal“.

Šveicarijos tiesioginės demokratijos sistema bus ir vėl išbandyta – šį kartą surengus referendumą dėl to, ar atšaukti vyriausybės įgaliojimus įvesti Lockdown ir kitas priemones siekiant suvaldyti Covid-19 pandemiją.

Ši 8,5 milijono žmonių turinti Alpių šalis yra neįprasta, ji suteikia savo žmonėms galimybę išreikšti savo nuomonę svarbiais politiniais klausimais siūlydama referendumus, jei pakankamai žmonių pasirašys peticiją dėl referendumo paskelbimo. Praėjusiais metais šveicarai balsavo dėl pigių būstų, mokesčių lengvatų vaikams ir prieš vilkų medžioklę.

Dabar šalyje ketinama surengti referendumą dėl to, ar panaikinti vyriausybės teisinę galią įvesti Lockdown ir kitus pandemijos apribojimus. Ši galimybė atsirado po to, kai kampanijos dalyviai šią savaitę pateikė peticiją, kurioje yra apie 86 000 parašų – tai kur kas daugiau, nei reikalaujami 50 000 parašų.

Balsavimas galėtų įvykti birželio mėnesį, ir atrodo, kad jis atspindės ginčus JAV ir kitur dėl to, kiek vyriausybės gali apriboti socialinę sąveiką pandemijos metu ir ar apskritai turi teisę įvedinėti Lockdown’us.

Šaltinis: „Switzerland to Hold Referendum on Covid-19 Lockdown

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Jules

Manyčiau, kad ir Lietuvos neosovietinis elitas (eksbolševikai) pažeidė Konstituciją, viršijo įgaliojimus, įslaptinęs KGB su Saule, ir pavertė mus vergais po kaukėmis, kurios mums ką daro? Supriešino visus su visais, ypač kovidistus su ne kovidistais – prastuomenę(runkelyną). Baisu žiūrėt į persigandusias „babuškas”, dūstančias ir tik akimis vartančiomis po kaukėmis trolikuose ir autobusuose. Pažadino žemiausius skundimo ir neapykantos vienas kitam instinktus – visuotinį, beprasmį alinimąsi. Gal elitas taip rengia mus naujai (suplanuotai) okupacijai, kad negalėtume priešui taip žiauriai nusialinę ir persipykę pasipriešinti, ką manote?

> 13:56

Jei taip rašytų kas nors kitas, o ne tu, gal ir padėčiau pliusą. Dabar gi žinau, kad tuoj pradėsi pats su savimi ,,diskutuoti”.

QQQQ

Lokdounas- tai spalio revoliucijos metinės?

O, jau Kapsukės

absolventai mane minusuoja. Didelis ačiū už tautos grūdimą Barbarijon – atgal į raudonųjų oligarchų per Maskvos malonę ir jos privilegijas – į bilijonierių vergovę. Apie rimtą desovietizaciją negalvojate, ane? Viskas Jums čiki piki, ane, Mokslinio Komunizmo Politekonomijos, atsiprašau, Mokslinio Covid’o arba Mokslinės Oligarchijos, zubrylos? Ką mintinai šiandien kalat – zubrijat?

Tai bent!

Šveicarija turi triskart daugiau gyventojų, o referendumui paskelbti pakanka 50000! Lietuvėle Lietuvėle… Kaip šitaip leidaisi…

,,Kapsukės"

augytini Milaiti, niekada nepripažinsi tiesos, kas tave minusuoja? Atsiprašau: ne Kapsukės – Leningrado 🙂 .

Taip ir sakiau,

kad Milaitis dar apsireikš 🙂 . Jau apsireiškė – 3 kartus.

bronius > Jules

Senas principas, skaldyk ir valdyk.

Langų majore,

negi pačiam šnapso šiandien Jurgis neįpylė, kad maišai Kapsukę su Leningradu ir mus kagebizuoji? O laikai atėjo, kai kagebistai ir jų žentai su marčiomis ir meilužėmis mus kagebistais vadina ir vaizduojasi esą super Lietuvos patriotai. Prisipažinsiu: aš nesu didelis patriotas. Tiesiog lietuvis – nei daugiau, nei mažiau. Su nuopuoliais ir pakilimais, su nuodėmėmis ir dar kai kuo prie jų, majore.

stasys

Į vėl tema į šoną suka . Kas nors isjunkite tam NE milaiciui internetą . Autorinės taip stengėsi parodyti kad demokratija ne tuščias žodžių žaismas Šveicarijoje ir kaip toli Lietuva nuo tokios šalies ir visuomenės . Ną vienu dalyku galėčiau jam pritarti lektiniauti toliau su Estija nėra reikalo kai tokie pavyzdžiai savivaldos . Šveicarams gali pavideti bet kurį Europoje visuomenė gavusi tokią teisę .

Nusiramink, Milaiti,

nėra čia to tavo mylimo langų majoro, nėra ir švento Jurgio, taigi tau niekas negresia. Gali sau ir toliau kakoti po kiekvienu straipsniu, o mums juoktis iš tavęs, vargšelio, uždrausti tu negali 🙂 .

Norėtum, staseli,

likti portale tik dviese? Kol kas per plonos judviejų kiškos. Sakau – judviejų, bet vis dar abejoju, ar ,,stasys” nėra dar viena Milaičio pravardė. Labai jau narsiai vienas už kitą kariaujate. Tarp penktosios kolonos kareivų taip nebūna 🙂 . Ten galioja tik ,,AŠŠŠ”.

stasys

Geriau pasvarstikime kaip atrodytu Lietuvoje toks nuotolinis referendumas .Iš to kokius klausimus sprendė praeitais metais Šveicarai , nepanašu jog jie NEbuvo apsunkinti pasirinkimu problemose .Gal tiesa sako jog laimingi žmonės tikru problemu nesprendžia , tuo tarpu pas mus dar gi nesugebama konkretizuoti problemos nenuklįstant i krūmus , pavyzdys 01.12 NS pareiškimas siekiant daryti įtaka teismu sprendimams .Lietuvoje truksta brandos politikoje todėl tokia iniciatyva gali visa reikala sugadinti ir tapti įrankiu tam tikru politiniu grupuočiu (garliaviniai) rankose .

stasys

Norėtum, staseli,  2021-01-21 15:01 …nusipirk šunį tau jo reikia labiau nei to ‘milaičio’ .

Staseli, vargo bite,

Milaičio reikia ne man, bet tau. Ir šuns reikia būtent tau. Tada mažiau tektų pačiam amsėti. Tik žiūrėk, kad šuo būtų toks pat durnas kaip ir tu. Antraip pabėgs pas kaimyną, o tau įsikibs į kulną, jei per daug įkyrėsi.

Hm.

Automatinio vertimo programos tikrai labai ištobulėjo. Viską supratau, kas čia parašyta 🙂

Klausimas Artūrui Grigui

Kas yra lockdown’as? Kokia kalba (lietuvių ,šveicarų,anglų?) jis šiame tekste parašytas ir kokia kalba (lietuvių ,šveicarų,anglų?) jį reikia perskaityti?

Šveicarijos plotas mažesnis

už Lietuvos,o gyvena 8 mil.Mūsų liberalai Lietuvai siūlo Islandijos pavyzdį su 300000 gyventojų/sako,kad puikiai tvarkosi.Dar laukia emigracijos,nes valdžia savo tautos nemyli.

Al.

Gerbkim originalą:
Switzerlandas toholdina referendumą ant Covid-19 lockdowno.
(savęs gerbti nebūtina. Kas mes tokie, kad …ir t,t. ir pan.)
Gal Lietuvai reikėjo jungtis su helvetais ?

Life Site News
ah1

tai va lyginant su Šveicarija jei 8,5 mil. gyventojų – 50 000 parašų
tai 3 mil. gyventojų atitinkamai – 17 647

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top