Artūras Račas. Socialdemokratiškas požiūris į dideles pajamas

faktai.lt

Šiandien, pradėjus Seime svarstyti kitų metų biudžetą, socialdemokratas Algirdas Sysas, kaip fakyras iš skrybėlės, vėl ištraukė progresinių mokesčių idėją.

Jau net nuobodu, nes socialdemokratai progresinius mokesčius prisimena kokį trečią kartą ir visada – artėjant rinkimams.

Todėl nieko apie tai nerašysiu, o pacituosiu vieno mano seno pažįstamo komentarą, kuris gal kiek ir šiurkštokai, bet labai taikliai apibūdina šį siūlymą, ypač turint galvoje, kad jį teikia socialdemokratas: „Vėjai. Dar niekas iš samdomo darbo turtuoliu netapo. Turtas neapmokestintas, o šarikovai jau į darbo pajamas nusitaikė“.

Ir nuo savęs dar pridursiu, kad A.Syso siūlymas atrodo itin veidmainiškas turint galvoje, kad tą patį antradienį Seimas svarstė siūlymą dėl neapmokestinamų pajamų minimumo padidinimo nuo 166 iki 200 eurų ir po pateikimo jam pritarė.

Paklausite, o kur čia veidmainiškumas? Atsakysiu: pagal projektą didesnis neapmokestinamų pajamų minimumas bus taikomas tik tiems asmenims, kurie per mėnesį gauna minimalią algą arba 3900 eurų per metus.

A.Sysas gi siūlo mažiausią – 15 proc. pajamų mokesčio tarifą – taikyti tiems asmenims, kurių pajamos per metus neviršija 14 000 eurų.

Taigi, vienu atveju, jei gauni 3900 eurų per metus, esi turtingas, kitu – gaudamas 14 000 eurų per metus – nelabai.

Tokia ta socialdemokratinė politika Lietuvoje.

faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top