Artūras Račas. Viešojo intereso paieškos Druskininkuose ir Vilniuje

faktai.lt

Nagi, žiūrim ką turim.

Iš vienos pusės – skandalas dėl nemokamo pasipliuškenimo baseine Druskininkuose, triukšmas dėl dailių apartamentų, kurių vonios kambaryje – koks siaubas – pusnuogės moters atvaizdas.

Baseino lankytojai suregistruoti, apartamentai nufotografuoti ir nufilmuoti, pagrindinis portalas loja nenutildamas, dešinieji apžvalgininkai socialiniuose tinkluose springsta, vienas jų iškėlęs rankas į dangų šaukiasi pačios prezidentės Dalios Grybauskaitės pagalbos, nors šiaip, išgirdus jos vardą, tam apžvalgininkui dažniausiai prasideda tikas. Dar nuo tų laikų, kai prezidentė su Lietuvos banko vadovu V.Vasiliausku negailestingai naikino viena nacionalinį (?) banką, kurio akcininkų skirti pinigai leido tam apžvalgininkui laikinai išsaugoti turimą darbo vietą.

Baseino skandalą tiria Specialiųjų tyrimų tarnyba. Tiria kaip visada: kratos padarytos, popieriai išimti, įtariamasis sulaikytas, baseine sveikatingumo procedūromis pasinaudojusi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė apklausta.

Tyrimas, tikėtina, truks ilgai. Galbūt net iki pat Seimo rinkimų.

Iš kitos pusės – skandalas dėl karalienės Mortos. Tiksliau dėl jos vardą savo privačiam versliukui pasisavinusios patriarcho V.Landsbergio marčios Austėjos Landsbergienės.

Verslas ne naujas, todėl jau senokai aptarinėjamas. Dar nuo tų laikų, kai patriarcho partijos kolega A.Sekmokas buvo energetikos ministru, o A.Landsbergienės vyro Lietuvoje iš viso niekas nežinojo, nes jis Užsienio reikalų ministerijoje nešiojo popieriukus iš vieno kabineto į kitą.

Tačiau šiemet karalienės Mortos verslas įgavo naują kvėpavimą. Mat taip jau sutapo, kad reikėjo didinti kainas už karalienės teikiamas paslaugas ir kaip tyčia Vilniaus savivaldybė nusprendė, kad tėvams, kurių vaikai vaikšto pas karalienę Mortą, bus skiriama kompensacija. Jos dydis iš esmės atitiko padidėjusią paslaugų kainą.

Kai jau sekasi, tai sekasi. Nes šiemet karalienei Mortai pasisekė dar kartą: sklypas, kuriame ketinama plėsti karalienės valdas, kaip tik šiemet buvo išbrauktas iš Nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos zonos. Panašiai kaip sklypai Druskininkuose, apie kuriuos daug rašė pagrindinė žiniasklaida ir lojo dešinieji apžvalgininkai.

Tačiau specialiųjų tyrimų tarnyba karalienės Mortos verslo netiria. Kratų nebuvo, sulaikytųjų – taip pat, A.Sekmokas neapklaustas, G.Landsbergis ir R.Šimašius parodymų kol kas taip pat nedavė.

Pagrindinė žiniasklaida apie tą antrą skandalą rašo nedaug. Nes rankos ir gerklės užimtos pirmuoju skandalu, be to, šuo juk dažniausiai nekanda į ranką, iš kurios minta. Tiesa, viena naujiena buvo – paneigianti pranešimą, kad prokuratūra tirs karalienės Mortos verslo galimai padarytą žalą valstybei. Pasirodo, dar neaišku, nes reikia surinkti daug dokumentų ir tik tada bus galima spręsti, ar verta ginti viešąjį interesą.

Pataisykite mane, jei galvoju neteisingai, bet aš mąstau taip: net jei Druskininkų vandens parke R.Šalaševičiūtė, Ž.Pacevičius ar net pats premjeras nemokamai išsimaudė po tris kartus, baseine keisti vandens tikriausiai nereikėjo.

Net jei jie visi trys ar po vieną nakvojo tuose apartamentuose, kur vonios kambaryje ant sienos puikuojasi pusnuogė moteris, tai valstybei padaryta žala dėl to blogiausiu atveju buvo trijų komplektų patalynės skalbimas.

Baseinas liko ten, kur stovi, gydyklos – taip pat, Druskininkų savivaldybės biudžetas nukentėjo nedaug.

Karalienės Mortos atveju viskas šiek tiek sudėtingiau.

Jau vien tie R.Šimašiaus maloningai padovanoti 100 eurų per mėnesį už karalienės paslaugas iš Vilniaus savivaldybės biudžeto, suskaičiavus, kiek žmonių karalienės paslaugomis naudojasi, virsta tūkstančiais ir dešimtimis tūkstančių.

Valstybės įmonės patalpų nuoma už nežinomą (bet, spėjama, nelabai didelę) kainą, prieš tai jas suremontavus tos pačios valstybės įmonės lėšomis – tikriausiai dar dešimtys, jei ne šimtai tūkstančių eurų.

O naujas dvaro kompleksas karalienei, kurį, kalbama, statys vis ta pati valstybės įmonė? Žmonės kalba, kad tai jau ne dešimtys ir ne šimtai tūkstančių, o keli milijonai.

Žmonės, žinoma, gali klysti. Nes karalienės Mortos verslo savininkė neseniai už savo verslą buvo pagerbta ir gavo Švedijos verslo apdovanojimą.

Tačiau, jei rimtai kalbame apie viešąjį interesą ir tikrąją žalą valstybei, ir jei reikėtų pasirinkti, kur – Vilniuje ar Druskininkuose – šių dalykų reikėtų ieškoti, man asmeniškai abejonių nekiltų.

faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Geras

Bravo/

zzz

Ponas Račas nuteikia skaitytojus taip, tarytum Vilnių jau valdytų konservatoriai ir neįvertina Druskininkų valdymo stiliaus, priemonių.

ELLA

Dekui gerb. Racui uz taiklu Vaikystes sodo rujos paviesinima. Man rodos, simasiokui naujo namo taip pat prireiks, nes Rieseje pastatytas prabangus namelis liko jaunystes laiku seimos zmonai, o dabar reikes ir negraziai kitai paredus pastatyti, nes gali prireikti ir ateities zmonoms statyti namus. Tai liberastai taip ir valdo Vilniu, kitus zmones skurdindami per mokescius.

geriau jau emigruoti

Oi salaseviciutes visokios vandens parke…nebevaziuosim.O siaip straipsniis geras ,ten dabar karaliai visokie ,karalienes ,dvarponiai ir visokie kiti gopsuoliai…na dar ir vargstatntys zmones.O daugiau kaip niekas ir nesikeicia jau 25 metus.

Ot konservai su  lybderastais moka šmeižti kitus

Kai paliečia jų aferas tyli lyg vandens į burną prisiriję. Kiek aferų bridirbo konservų niekšai (jau ne niekšeliai) ir tylu. Tik kelis paminėjus konservus, kaip Kubilius, sekmokas, kreivys, Matuzas, mieras Navickas jau plaukai šiaušiasi nuo jų aferų, o dabar dar ir Landsbergių šeimynėlė. Kiek kie milijoninių aferų pridirbo ir lyg niekur nieko. Pradžiai tegul konservai pasižiūri į savę, o paskiau puola kitus. Gaila, kad socialdemokratai, Darbo partija tyli į konservų daromas aferas.

rima

Ar dabartine karaliene Morta atitinka tu amziu karaliene Morta mentalitetu,kas zino istorija butu idomu paskaityti

ruta

Is dalies galima butu sutikti su ponu Raciu , bet truputi zuliku / vagiu / buti negalima , arba -arba ..Bet net VAsiliauskas pasake , kad etika ir morale ne sio pasaulio dimensijos , o jis zino , sukasi tarp paciu , paciu ..

Ina

Dauguma rinkėjų viską supranta….
P. Austėja su savo verslumu ir arogancija, žinoma, jokios garbės nedaro nei karalienei Mortai, nei garsiai savo vyro giminei….Juolab, savo vyrui – jaunam politikui.
Bet ir baseino Druskininkuose istorija negraži.
Ir gerai, kad p. Račas apie tuos dalykus parašo. Beje, kultūringai ir argumentuotai.

kas

nusipeizeja Racas

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top