Aš nesu įsitikinęs, ar Vokietija nori, kad Ukraina laimėtų šį karą, sako Lenkijos gynybos ministras

Pasak Lenkijos gynybos ministro, Berlynas turėtų Ukrainai paaukoti daugiau tankų iš savo atsargų.

Lenkijos ministro pirmininko pavaduotojas Mariušas Blaščakas (Mariusz Błaszczak) sakė, kad jis nėra tikras, ar Vokietija nori, kad Ukraina laimėtų šį konfliktą. Jis yra tos nuomonės, kad Berlynas turėtų paaukoti Ukrainai daugiau tankų iš savo atsargų, ir būtent todėl Lenkijos spaudimas Vokietijai išlieka toks stiprus, koks jis buvo anksčiau.

„Šiam spaudimui yra priežastis,“ – sakė Blaščakas.

Jis atkreipė dėmesį, kad kai Lenkijos vyriausybė siekė paramos Ukrainai, ji buvo plačiai kritikuojama opozicijos.

„Opozicija daug kartų aklai atkartoja vokiečius, kad jei jie valdytų Lenkiją, tai sakytų, kad Ukrainai nereikia jokių Leopardų ar Patriotų. Jie kartotų viską, ką sako Berlynas,“ – teigė jis.

Duodamas interviu Lenkijos Radijui 1 Lenkijos gynybos ministras sakė, kad prezidentas Andžejus Duda (Andrzej Duda) prieš dvi savaites paskelbė apie planus kurti koaliciją, dovanosiančią Ukrainai modernius tankus, savo vizito į Lvovą metu.

„Galima aiškiai pasakyti, kad jei ne lenkų spaudimas vokiečiams, sprendimas paaukoti tankus Leopard Ukrainai nebūtų buvęs priimtas “, – sakė Blaščakas.

Berlynas ką tik trečiadienį patvirtino tankų Leopard 2 perdavimą Ukrainai. Pirmajame etape 14 tankų Leopard 2A6 bus pristatyti į Kijevą iš Bundesvero atsargų. Vokietija taip pat leido kitoms šalims partnerėms pristatyti į Ukrainą panašius vokiečių gamybos tankus.

Tuo pačiu metu Blaščakas pabrėžė, kad Vokietijos sprendimas nereiškia drastiško šalies požiūrio į karą Ukrainoje pokyčio. Jis rėmėsi Vokietijos kanclerio Olafo Šolco (Olaf Scholz) žodžiais, kuris kalbėjo Bundestage, kad „tankai Leopard yra raudona linija,“ ir Vokietija nesiųs į Kijevą naikintuvų ir sausumos pajėgų.

Paklaustas, ar Vokietija tikrai nori, kad Ukraina laimėtų šį karą, Blaščakas sutiko, kad „tai yra klausimas, kurį jis visada užduoda kalbėdamas su Vokietijos oficialiais asmenimis.“

Blaščakas paaiškino, kad Lenkijos vyriausybė prisimena „kas vyko tarp Berlyno ir Maskvos, o taip pat Nord Stream dujotekį,“ kuris leido Putinui auginti savo galią.

Blaščakas taip pat paminėjo Lenkijos karinių pajėgumų stiprinimo temą, teigdamas, kad šiemet į Lenkiją atvyks 58 tankai Abrams, kurių pirmieji pasieks šalį šį pavasarį. Kariai iš pirmosios Varšuvos šarvuočių brigados jau mokosi naudotis tankais Abrams, pridūrė Blaščakas.

Šaltinis: Remix News

4.2 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pamastymas

..lenkai suvokia,kad sekantys bus jie/apie mus nekalbu/…tai ir stengiasi,kas ir logiska,ir protinga.Fricai kaip buvo,taip ir liko idiotai,naudos ieskotojai,o daba,dar ir traumuoti.Bet savo esmes nekeiciantys.Sudas ir liks sudas.Apie kacapus ir taip viskas aisku.Joooo,del lektuvu ir bidonas parode tikra savo snuki…,,jam tereikejo sunelio maxinacijas pridengt,butu sedes kitaip.Zo,visi vakarieciai tokie patys sudziai,kaip ir kacapeliai su kitaicais.Visas svietas isprotejes,laikas jam susisprogdint.Tai va,brolyciai…

Tambovo vilkas

tau brolytis, berašti mulki

Pamastymas

…na,keista,aisku,kad keturiuose zodziuose nepadarei gramatiniu klaidu.Aplodismentai ir begalinis susizavejimas.Net ir minti pavyko pagamint…,nuostabu.Tau reikia skirt Biliuno premija.Kliudei tu mane,varguoli,kliudei…

Durneli edukuotas,

pamiršai, kad ne lenkai ir ne rusai su Antante mums valstybingumą Antrajame Žalgiryje išpešė iš Rusijos imperijos nasrų.

Taip, taip Julesai milaitisai

ta kapsukė visai nemąsto, nebent su Užpakaliu!

Pamastymas

..jo,tas julius niekaip pagyt negali nuo kapsukes.Nurimsta,o po kiek laiko,apjet dvacatj pjetj.Nepagydomas recidyvas.Tik nusaut vietoj..

Žodžio laisvė

Prisiminkit kaip 1939 m.vokiečiai su rusais broliavosi kartu paremdami vienas kitą daužė lenkus.Prisiminkite 1940 metus,kaip Katynėje prie Smolensko tų metų balandį buvo sunaikinti keliolika tūkstančių Lenkijos kariuomenės.Sena meilė nerūdija,taip ir ruso su vokietuku.

Žasiuk edukuotas,

pamiršai, kad Stalino Rusijos realiomis sąjungininkėmis buvo Amerika ir Anglija. Prancūzija ir Vokietiją yra karą prieš Rusiją pralaimėjusios šalys dėka anglų ir amerikonų. Dabar eilė mūšin stoti Amerikai ir parodyti ne žodžiais, o darbais ką gali.

Kur

tai matyta, kad Kapsukės žąsinai apie istoriją išmanytų, ar netaip Milaiti Julesai Haimovičiau!

Majore,

vietoj to, kad nuimtum bereikalingą nosinę galūnėje, niekus toliau apie Milaitį tauziji. Eik pamiegot, nebebudėk čia kiaurą parą. Jurgis dabar kitais reikalais užsiėmęs – ne pačio.

Milaiti

tau per mėlyną nosį, nosinės akyse dvejinasi. Nelak tiek daug baltarusiško kontrabandinio, geriau prigulk šalia savo Jurgio, prapūsk.

Pamastymas

..tas milaitis bais megsta bojarisnyka su silke ant laikrascio.Kai pradeda nuo ryto puotas kelt,tai kol nuluzta,prisapalioja daug keistenybiu.Besidvejinancios nosines vienas juokas.Zo,labai jau striosnas tas milaitis,kad ji kur,ta durniu..

ne taip

ne taip – atskirai

Jules

O aš nesu įsitikinęs ar Lenkija po pergalės nebandys susigrąžinti Vilnių – naujai okupuoti, vietoj reparacijų už aną okupaciją. Vien kaip mano komentatoriai Vamzdyje šiuo klausimu, darosi akivaizdu, kad bandys ir jei ne Vokietija – jai turėtų sektis.

Politinis žąsiukai,

ko padėjai minusiuką? Džiaugiesi, kad trečdalis Lietuvos okupuota, ane? Kad nemokamos reparacijos už okupaciją?

Pamastymas

..na va,tik ispejau apie baltaja bielocka,o ji jau ir cia….Anot milaicio,jau ir lenkai mus bepuolaaaaaa.Blaivykis,kol nevelu,dziuuuulsai,oi,blaivykis..

WEI (ReMix)

2022 m. rugsėjį ir 2023 m. sausį Varšuvos įmonių institutas (WEI) užsakė apklausas, kad ištirtų žmonių atsakymus į aštuonis atskirus teiginius apie karą. 63 procentai sutiko su teiginiu, kad Lenkija negali sau leisti pabėgėlių. Iš viso 41 procentas dabar mano, kad pabėgėliai iš tikrųjų yra ekonominiai migrantai, o 30 procentų mano, kad Lenkija neturėtų padėti Ukrainai, kol neatpirks 1943–1944 m. Volynės žudynių ir nepasmerks Antrojo pasaulinio karo nacionalistų lyderio Stepano Banderos. Be to, 40 procentų dabar mano, kad Rusijos nereikėtų provokuoti dėl to, kad ji turi branduolinį ginklą. Kalbant apie kitus pranešimus, 36 procentai mano, kad jokia kaina nėra per didelė už taiką, net ir Ukrainos teritorinės nuolaidos Rusijai. Manančių, kad Lenkija turėtų nutraukti ginklų tiekimą Ukrainai, dabar padaugėjo iki… Skaityti daugiau »

nugi

tautų kraustymusi tai vadinasi

O kas

Lenkijai davė tokią teisę okupuoti Ukrainos, Gudijos ir Lietuvos žemes? Anglija, Amerika, Prancūzija, o gal Rusija? Kaip ten reikalai su ta Rygos sutartimi? Skaitei ją?

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top