Asta Katutė. Gydytojai turi gydyti pacientus, o ne klausinėti „kokie jūsų įvardžiai“

Viena pirmųjų kregždžių, rodančių, jog mūsų akademinės įstaigos pasirengusios priimti ideologinius sprendimus dėl ES lėšų, buvo Vilniaus universiteto lyčiai neutralios kalbos gairės. Santaros klinikų gydytojai žengia toliau ir pristato patobulintą lietuvišką naujakalbės versiją skirtą medicinos darbuotojams. Pasirodo, žeminančia kalba ir mikroagresija (!) gali būti laikomi žodžiai homoseksualas, homoseksualistas, biseksualas. Reikėtų sakyti homoseksualus žmogus, lesbietė, gėjus, biseksualus žmogus. Bet tai tik žiedeliai. Nėra padoru vartoti terminą lyties keitimas, siūloma rinktis – tranzicija, kadangi translytis asmuo esą ne „keičia“ lytį, o tik patvirtina turimą (t. y. tą, kurios jis mano esantis). Pasirodo, vengtina naudoti „žmona, vyras“, mat taip parodote, kad nesate atviras įvairioms šeimos formoms. Žodžiai keistini į partneris, partnerė, šeimos nariai.

Na, o po praūžusio PRIDE parado, kuriame daug dėmesio gavo vulgariais moteriškais drabužiais persirengę vyrai, žinokime, jog terminas transvestitas taip pat gali būti traktuojamas kaip agresija prieš asmenį. Jis keistinas į „persirengimas vaidmenimis,

drag queen, drag king“. Pilnų lietuviškų vertimų pastariesiems terminams nepateikta. Dėl jų sulietuvinimo naujakalbės iniciatoriams teks dar pasukti galvą.

Kai kalba pasisuka apie „karalius“, vis dar esame įpratę sakyti „karalius nuogas“, o nepuolame liaupsinti proto pametimą vardant leftistinio siautulio ir socialinių kreditų. Žinome, kad lyties negalima nei pakeisti, nei užsimanius „patvirtinti“ kitos. Gydytojai turi gydyti pacientus, o ne klausinėti šiems užsukus į kabinetą „kokie jūsų įvardžiai“, moteris vadinti moterimis, o ne „asmenimis turinčiais makštį“.

Pasipriešins gydytojų bendruomenė tokiam įtraukumo proveržiui ar kukliai tylės, tuo leisdama radikaliai kairei okupuoti ir kitas institucijas?

Leidinį rengė viena iš VŠĮ Įvairovės ir edukacijos namai darbuotojų Vilma Gabrieliūtė. Sveika bus priminti, kad tos pačios įstaigos rengta metodologinė medžiaga vyrauja Gyvenimo įgūdžių programos lytiškumo dalyje. Švietimo ministerija ramino visus nuogąstaujančius, jog tėvų organizacijos kalbėdamos apie peržengtas raudonas linijas, įžiūri nesamus baubus. „Baubų“ kontūrai darosi vis ryškesni, o ribos plečiasi niekur nestabdomos.

5 11 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top