Turiu laimę gyventi netoli miško, kurį pėsčiomis galiu pasiekti per 30 min. Noriu būti tikra, kad miškas savo vietoje bus rytoj, po metų ir po trisdešimties metų. Noriu, kad mano vaikai augtų turėdami „savo mišką“, kuriame pažinotų takelius, upelius ir griovas, kur eitume klausytis paukščių ir žvalgytumėmės kartais nuliuoksinčių stirnų ar voveraičių.
Nenoriu pabusti vieną rytą ir sužinoti, jog vakar buvo pakeista miško paskirtis ir naktį, kad nekiltų viešas triukšmas miškas buvo iškirstas, lai patenkinti nepasotinamą poros didžiųjų Lietuvoje veikiančių medienos apdirbimo įmonių poreikį keletui milijonų kubinių metrų medienos per metus.
Tai ne jautrios blondinės nuogąstavimai – apie netikėtus paskirties keitimus ir naktinius kirtimus – straipsnyje ČIA. Kaip suprantu, tokia lemtis gali ištikti praktiškai visus miškus. Pilnai nuo kirtimų apsaugota tik 1,2 proc. miškų, esančių rezervatuose. Nacionalinio parko ar draustinio statusas nuo viską aplink save niokojančios medžių kirtimo technikos – nesaugo.
Nenoriu, kad aplinkos ministerija ir miškų urėdija į miškus žiūrėtų tik kaip į pajamas nešantį objektą. Urėdijos pelnai kasmet didėja. 2022 m. gauta 55 proc. daugiau pajamų nei 2021 m.
Gamtosaugininkai su nerimu laukia sekančių metų. Valstybinė miškų urėdija nuo 2024 m. pabaigos turėtų būti pertvarkyta į akcinę bendrovę. Esą pagerės įmonės vadyba ir atsiras daugiau skaidrumo. Taip, labai tuo tikime. Atsiras tik dar daugiau pelno siekiančių akcininkų. Liberalizacijos vaisius elektros energijos sektoriuje jau matėme. Miškų reformą pradėjo S. Skvernelio vyriausybė, tęsia dabartiniai valdantieji. Kaip visada, teigta, jog permainų reikalauja ES direktyvos, nors jos tik rekomendacinės.
Agresyvus miško resursų valdymas norint pasisavinti valstybės turtą (miškus) nuolat susiduria su visuomeninių organizacijų, siekiančių apsaugoti gamtos resursus priešprieša. Nepaisant to, valdantiesiems (buvusiems ir dabartiniams) tai nė motais. Bet aktyvistai nenuleidžia rankų. Penktadienį vyko protesto akcija prie Seimo. Organizatorių nepažįstu, bet pritariu jų tikslui – atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį į tai, kaip beatodairiškai yra naikinamas valstybės, tai yra mūsų visų turtas.
Ėlėrtė rekomenduoja:
https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/2127222/gentvilas-noriu-paneigti-mita-kad-lietuvoje-kertama-per-daug-misku
Privačių tikrai nekertama per daug. Kertama tiek, kiek verta – brandus ūkinis miškas išties turi būti panaudojamas ir auginamas jaunas. O štai valdžios valdomi masyvai tikrai nebūtinai „ūkiškai” turi būti naudojami. Gentviliukas viską sąmoningai painioja. Jei nepainioja, tai tiesiog yra durnius.
velniai naikina rojų
Ta proga anekdotas.
Moteris batų pardavėjai sako:
– Norėčiau nebrangių ir kokybiškų batų.
Pardavėja atsako:
-Aš irgi.
Urėdija – UAB. Žiauriau nei žiauru.
Taip, ir urėdijos kaip privataus juridinio asmens vadovybės atlyginimai priklausys nuo pelno, kuris savo ruožtu priklausys nuo iškirsto valdiško miško ploto (kiekio, tūrio). Akcininkas patvirtins, kartu su „nepriklausoma” valdyba. Panašiai kaip Igničio vadovų priklauso ne nuo tarifo sumažėjimo ir tiekimo patikimumo, o nuo pelno ir net nuo „žaliosios” energetikos gamybos šaltinių (=automatiškai didėjantis tarifas!) įdiegimo. Va taip ir užvaldomos pagal pažangiausias OECD knygeles viešos savo esme sritys, t.y. visų mokesčių mokėtojų arba piliečių nuosavybė. (Na, ir patys NS turi Stankūną, aiškinantį apie pigiausią vėjo energetiką…).
PS Akcininkas – tai bus aplinkos ministerija. Panašiai kaip Igničio – finminas. Labai greitai ir šita uodega vizgins šunį. Įmantriai angliškai tai dar vadinama institutional (arba kai kuriais atvejais regulatory) capture.
…Medeina nuzudys slyksciu gentvilioka – isbrauks is genties.
Jam spjauti. Važiuos Centran, jam gi dirpa iš paskutiniųjų. Senis ten jau atidirbo ir užsidirbo. Laikams jaunesniems.
…anksciau ar veliau atpildas istinka.Visada visada.Zinau ne is teorijos.
Nu jaunylius jau ir taip plikas ir mažas ir apystoris – baigė jau ciklą. Turbūt taip ir pasibaigs.
…palinkekim sunkaus dwesimo,su traukuliais,vemalais ir nusitriedimu negyvai…
viską parduoda: žmones, žemes, miškus, pramonę, laivyną, uostą, transportą, energetiką ir t.t.
Miškus naikina ne tie kas juo kerta, bet kas perka. O pirkėjų apetitai ir pinigai nuolat auga, kaip ir geografija, Net ir Kinija, girdėjau, su noru perka lietuvišką medieną..O nepardavę už ką pirksime kinišką telefoną? Ir t.t. Iš kitos pusės, ,mažėjant Lietuvoje gyventojų bent jau proporcingai augo dirvų ir ganyklų plotų mažinimo ir kartu miškų plėtimo galimybės. Teoriškai, o praktiškai dirvas ir ganyklas laiko apkėtusi lietuviškų valstiečių mafija ir saugo kaip kada lietuviai šventas girias.. Nes ir lietuviškiems grūdams paklausa pasaulyje auga. Iš ko paprasta kaip 2×2. išvada, taip nemėgstama Lietuvos patriotų.. Pirminė negerovių i r negero valdžios elgesio priežastis – žmonių daugėjimas planetoje, plius skurde gyvenančios žmonijos dalies augantys teisėti poreikiai prasigyventi.
komunistai pardavė savo sąžinę ir sielą okupantams,
tai parduoti miškus bei kitą turtą Tėvynės – jiems tiesiog būtinybė 🙂
..kuo daugiau prikenkt jiems ir poreikis ir zadanija.
„miškas buvo iškirstas, lai patenkinti nepasotinamą (…) poreikį“
„Lai patenkinti“? Kas čia per velnias?
Teisingai parašyta, net jei ir labai neįprastai prasčiokams
susimaišė. Jei visi miškai turi būti apsaugoti nuo kirtimų – tai kam juose apskritai tvarkytis ir ūkininkauti, už kokias lėšas? Valstybė tam neskiria nei euro. O apie paskirties keitimą – gal derėtų pasidomėti, kaip „buveinės” ir saugomos teritorijos be savininkų žinios atsiranda privačiuose miškuose. Išspręskime šį reikalą, ir nereikės dejuoti dėl kirtimų saugomose teritorijose.
Nesu akcinės bendrovės vietoje VMI šalininkas, bet gal kas pasakys, kaip apsisaugoti nuo kirtimus demonizuojančių bepročių, galvojančių, kad miškas tik jų ir tiek jie sprendžia, kaip ten tvarkytis.
Nėra jokių problemų. Skirkit privatų mišką nuo valdiško. Valdiškas turi būti ne ūkinis (-> +100 metų ąžuolynai etc., ir gali būti daug). Brandus privatus turi būti kertamas. Po to sodinamas naujas jaunas proanūkiams, kaip įprasta. Palikite tai šeimininkui spręst.
puikiai skiriu, bet dėl tamstos yra abejonių. Valdiškas negali būti vien neūkinis. Žmonės įsivaizduoja, kad miškas toks, koks yra dabar, uždauga pats, ten tik kažkas į mišką pasikirst atvažiuoja. Tam, kad miškas taptų praeinamu, privažiuojamu, ilgaamžiu (sanitariniai kirtimai tam ir yra!), kad jis netaptų daugiamečiais krūmynais, kad jame beveik bet kur būtų galima pasivaikščioti, pagrybauti ir pauogauti, reikia investuoti daug dešimtmečių darbo valandų. Visi šie dalykai finansuojami tik iš ūkinės veiklos. Valstybės iždas tam neskyrė ir neskirs nei vieno euro.
Fantazuoti ir svajoti ne nusikaltimas, bet jei jau spjaudom kažkam ant galvų, tai bent pasidomėkit tais miškais kažkiek statistiką oficialią pavartykit bent padorumo vardan, nes dabr kur besi, ten ekspertas, ir visi draugiškai nusišneka.
Kvailystė. Kai valdžia pradeda „ūkinykauti”, gauname aa Kiesaus MN. Arba Makštėno ir Co Ignitį. Arba Ševaldino IAE. Valdžia negali vykdyti verslo, nes tada gauname švaistymą (geriausiu atveju) arba korupciją (įprasta). Miškai, kuriuos turi nuosavybės teise Lietuvos valstybė, turi būti rezervatai ir palikti savaiminiam vystymuisi (jokių prieštaravimų sanitariniams kirtimams – tai išlikimo 2×2=4). Kitaip tariant, nacionaliniai parkai ir dar gal kas, tačiau kitur valdžios neturi būti.
konkrečiai, bet ką dabar. Giliai tikintys žmonės argumentuotos kalbos nesupranta.
miškus iškirs, nebus kur pasislėpti ir pabėgti ir mus žudys pagal žydo zelenskio strategiją suformuotą ukrainoje ir žydų palestinoje – mus naudos kaip gyvą skydą o atėjūnai mus žudys ir griaus mūsų namus kaip ukrainoje ir palestinoje :
https://youtu.be/RrXmdGYMxYM
kaip visiems geriems Lietuvos žmonėms norisi kad dėl visko būtų kalta mūsų pačių demokratiškai sau išsirinkta netikusi valdžia!
Demokratiškai?
Jei nesugebi išsirinkti, kaltink ne demokratiją, o savo norą ir sugebėjimą demokratija naudotis
Demokratija naudotis nelengva, bet valdoma demokratija – dar sunkiau.