Ataidai: Bernardas Gailius toliau samprotauja apie fašizmą, Blogas Zeppelinus ir Nida Vasiliauskaitė replikuoja

Blogas Zeppelinus. 5 šiuolaikinio fašisto požymiai pagal Bernardą Gailių
·
Geriau jis būtų ką nors kramtęs. Dr. Bernardas Gailius praleido puikią progą pratylėti ir vėl nudžiugino internetus savo įžvalgomis apie fašizmą!

Pamenate tą garbų politologinių mokslų daktarą, kurį pats G.Landsbergis į savo partiją prisikvietė? Tokį Bernardą Gailių, kuris ne per seniausiai nušiurpino lietuvaičius Kremliaus pasakas perdėm primenančiais postringavimais apie fašistinius simbolius – Gedimino stulpus bei lietuvišką Trispalvę!

Tai štai garbusis kovotojas su fašizmu pavarė antrąją savo pamąstymų apie fašizmą seriją! Suvardino net penkis požymius, kuriuos aptikęs kiekvienas idėjinis antifašistas ar šiaip budrus tolerantiškos kilmės ar orientacijos pilietis gali surikti: „Štai fašistas – muškit jį!“

Kaip manote, kas yra pagrindinis fašistą išduodantis požymis Nr.2? Niekad neatspėsite!

Ogi manymas, kad valstybės valdymo veikla reikalauja …profesionalumo!

Anot daktaro Gailiaus samprotavimo, antifašizmo pradininkas V.Uljanovas-Leninas kadaise buvo teisus teigdamas, jog kiekviena virėja gali valdyti valstybę. Kodėl gi ne – ji juk proletarė?

O tie, kas netiki proletarų gebėjimais valdyti valstybę savo diktatūros pagalba ir mano, kad vis dėlto tai profesionalų darbas, tėra fašistai, ir tiek.

Nežinau, gerbiamieji. Nebesistebiu vis gausėjančiomis mūsų aukštojo išsilavinimo aukomis. Jeigu jau taip samprotaujantys ir taip laisvai manipuliuojantys nusistovėjusiomis sąvokomis žmonės dėsto mūsų universitetuose bei laikomi vienais iškiliausių viešųjų intelektualų, tai popieriai gerokai liūdnesni, nei buvo galima pamanyti.

Toliau tiesiog įdėsiu garbiojo daktaro samprotavimų citatą:

„…Juk nesitikėjote, kad nustosiu kalbėti apie fašizmą?

Bandau patikslinti, ką anksčiau sakiau. Štai penkios idėjos ar elgesio modeliai, kurie savo kilme yra fašistiniai ir kuriuos, kaip fašizmo paveldą, pėdsakus ar atspindžius, įžvelgiu šiuolaikinės Europos ir Lietuvos politikoje:

1. Tautos mobilizavimo idėja, kuri kyla, kai istorija matoma kaip nuolatinė kova. Tada laikas ir erdvė atrodo kupini iššūkių, kuriuos atlaikyti gali tik „susitelkusi“ visuomenė.

2. Profesionalaus valstybės valdymo ar tiesiog valdančiosios klasės idėja. Tiesiogiai plaukia iš tautos mobilizavimo minties. Kad būtų gerai organizuota ir pasiruošusi, tauta turi būti profesionaliai valdoma. Valdyti konkrečias sritis turi „kompetentingi“ valdytojai – iš čia profesionalų vyriausybė.

3. Polinkis į oligarchiją. Reiškinys, kai politinės organizacijos tampa verslininkų „nuosavybe“. Atsiranda dėl to, kad profesionalus valdymas verslininkams labai patinka. Ir kaip idėja, ir kaip praktika.

4. Nusistatymas prieš politines partijas ir „partines rietenas“, siekis susikompromitavusias partijas pakeisti gaiviais ir žvaliais judėjimais.

5. „Tikrosios“ demokratijos idėja. Retorinis esamos demokratijos diskreditavimas paskelbiant ją, pavyzdžiui, „liberalia demokratija“. Arba, kaip Benito Mussolini sakytų, „parlamentine demokratija“. Tokiai priešpastatoma kokia nors tikresnė demokratijos rūšis („neliberali“, „organizuota“ ar pan.). Dažniausiai už to slypi tiesiog vienpartinio valdymo, realios galios, vadinamosios „veiksmingos valdžios“ siekis…“

Nei ką bepridėti.

Geriau jau realizuotų savo talentą ir eitų virėjauti tas mielas ir šnekus žmogus. Valstybės valdyti ar studentus mokyti jam tai tikrai nesutrukdys.

* * *

Ką pasakė Bernardas Gailius? Nidos Vasiliauskaitės vertimas

Ok… Išversiu 🙂

„Fašizmas“, pagal tokius kriterijus, yra:

(a) idėja, kad egzistuoja populus (demos, we the people), t.y. idėja tiek modernios nacionalinės valstybės, tiek antikinės Romos. tiek Jahvės išrinkto ir per visą ST bekovojančio su priešais Izraelio;

(b) idėja, kad valdymas yra specifinių įgūdžių reikalinga veikla ar menas, t.y. „fašistais“ tampa bemaž visi visutėliai senovės ir modernybės politiniai filosofai nuo Solono ir Platono;

(c) pasiturinčių interesų grupių praktika kurti ar remti sau palankias politines jėgas, t.y. politinė praktika, buvusi veikiausiai absoliučiai visur po Tvano ir prieš jį;

(d) nusivylimas politiniu status quo, i.e. bet kokia aspiracija jį kaip nors keisti;

(e) esamos demokratijos (kuri niekada nėra iki galo ir grynai demokratija, check J.J.Derrida) kritika vardan demokratijos.

Nuostabu. Ir tikrai visiškai atvira 🙂

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
  Visos gali!

ir grybautojos, ir š…monitojos, ypač su teisinga orientacija. Tokia valdžia gailiams – rojus!

Dėsnis

Valgiams pagardinti naudojami įvairiausi prieskoniai ir valgis tampa gardesnis, ką nors keikti naudojami įvairūs keiksmažodžiai, politikoje taip pat naudojami įvairūs politiniai keiksmažodžiai sutriuškinant priešininką, tai fašistas ir yra labai populiarus keiksmažodis, kuris gerai prigijo.

stalinistai ir stalinizmas atgyja

natūralu.
putinas ir rusai garbina staliną.
kolaborantų esmė – patikti okupantams

Vilnietis

ne per daug garbės analizuoti kažkokios šūdo krūvos paistalus?

Kazys

Pritariu:niekas taip nesunervina piktavalių *mokslininkų* kaip visiškas nekreipimas dėmesio jų paistalams.Tegul rašo,o gal atidirbinėja,mes verčiau padiskutuokim apie Jokubaičio ir Lauciaus ilgą pokalbį *Delfy*.Kuris nustebino tokiu straipsniu – net labai netikėta.

O ponas Landsbergis

juk ne vieną š… krūvą į savo partiją prisikvietė. Yra (arba buvo) ir daugiau. Gal ir teisingai elgiasi: tokie labiausiai linkę į asmenybės kultą ir šunišką ištikimybę. Tikrieji ,,antifašistai” 🙂 .

Raigerdas

Su mūsų tauta dedasi tikra velniava. Šita velniava atsirado dėl nesibaigiančių Švietimo reformų. Lietuva įsigudrino pasigirti, kad turi labai daug Aukštųjų mokyklų, kurios išleidžia daugiau studentų, nei kai kurios Vakarų šalys. Iš kur kilo šita idėja, kad Aukštasis išsilavinimas tai tik kiekybė? Tai parašyta KGB instrukcijose, kad tokiose šalyse, kaip Lenkija ir Lietuva reikia palaikyti ne tuos, kurie siekia žinių, o tuos, kurie siekia diplomo. Ir pagal šią instrukciją buvo sukurta ištisas Švietimo sistemos modelis. Bernardas Gailius yra būtent toks produktas, pagamintas pagal šią KGB instrukciją. Šitas žmogelis įsigijęs diplomą, dabar visą likusį amžių privalės įrodinėti, kad jis turi aukštąjį išsilavinimą. Maža to, jis, pasirodo, studijavo teisę ir vėliau įgijo istorijos daktaro laipsnį Vilniaus universitete. Man tik įdomu, kodėl niekas… Skaityti daugiau »

Al.

Nemanau, kad Gailius veikia savarankiškai. Fašistų sąvoka išduoda, kad kalbama kominterno vardu. Visi šitie kaltinimai primena ,,skiepą“, nes visi jie tinka patiems liberalkomunistams. 1. ,,Tautos mobilizavimo idėja, kuri kyla, kai istorija matoma kaip nuolatinė kova.“ Nuolatinis rėkimas ,,rusai puola“ arba ,,fašistai puola“ (pastarasis, išduodantis ,,rusų“ autorystę), ,,mytiū“, gelbėkim vaikus nuo šeimos (tuo pat metu atsisakant pastebėti pedofilijos tinklą), gelbėkim sodomitų teises, ginkim moterų ,,reprodukcines teises“ (tai yra, teisę žudyti savo pradėtą gyvybę) ir taip be galo. Tik tautos savoka pakeičiama pažangiąja visuomene. 2. ,,Profesionalaus valstybės valdymo ar tiesiog valdančiosios klasės idėja. Tiesiogiai plaukia iš tautos mobilizavimo minties. Kad būtų gerai organizuota ir pasiruošusi, tauta turi būti profesionaliai valdoma. Valdyti konkrečias sritis turi „kompetentingi“ valdytojai – iš čia profesionalų vyriausybė.“ Nors… Skaityti daugiau »

Al. (tęsinys)

(tęsinys)
5. ,,„Tikrosios“ demokratijos idėja. Retorinis esamos demokratijos diskreditavimas paskelbiant ją, pavyzdžiui, „liberalia demokratija“. Arba, kaip Benito Mussolini sakytų, „parlamentine demokratija“. Tokiai priešpastatoma kokia nors tikresnė demokratijos rūšis („neliberali“, „organizuota“ ar pan.). Dažniausiai už to slypi tiesiog vienpartinio valdymo, realios galios, vadinamosios „veiksmingos valdžios“ siekis…““
Būtent liberalkomunistai demokratijos savoką nepastebimai pakeitė ,,liberaliąja demokratija“, kartu su šituo priedu prastumdami ,,pažangiosios visuomenės“ diktatūrą.

Casimirus Laudatus

deja, bet dr. Gailius šiuo atveju teisus… Bet kas to nenori arba tiesiog neįstengia pamatyti, tai jau jo ir problema. Ir čia Blogas Zepellinus su Nida visai be reikalo panikuoja dėl tos vargšės virėjos pasišovusios valdyti valstybę. Juk jau valdė muzikologas…, partinis sekretorius… partmokyklos dėstytoja/sekretorė… dabar – banko tarnautojas… išauš diena ir virtuvės tarnautojai… Tokia jau demokratijos esmė.

Mums patinka toks bachūras

Ir šiaip molodiec konciervas – tikras dimokratas, kaip ir Paksius su Jurgiu. Kovos, kaip ir partija, iki galo su fašizmu Lietuvoje – susirinks visus nkvdistų anūkėlius ir mokslo pirmūnus. Dielo gi svitoje.

Algis Jokštys

Dr. Gailius yra „akademinės bendruomenės” žmogus. Mokslinių apibrėžimų srityje klaidų nedaro. Bet Lietuvai šiuo metu svarbesni yra patriotiški valstybinkai- praktikai. Svarbesni todėl, kad būtent nūnai iškilo palyginti didelė rizika iš politinės tautos virsti etnosu. Kitaip tariant galime tapti lietuviškų šaknų turinčiais progresyviais europiečiais. Suprantama moderniais demokratais, antifašistais, liberaliais pliuralistais, ir toliau pagal sąrašą… Žinia, daugeliui lietuvių tai patiktų. Bet daugeliui – ne. Aš esu iš pastarųjų. Galėčiau pabaigai pateikti pavyzdį iš savo gyvenimo. Esu profesionalus navigatorius, tuziną metų dirbau ir gyvenau laivuose. Laivai nuolatos veikia padidinto pavojaus erdvėje, todėl vidinę įgulos organizaciją pavadinę fašistine beveik nesuklystume. O norėdami išlikti politine lietuvių tauta privalėsime eiti į politinius kompromisus, pažeidinėti šiuolaikinę vakarietišą demokratiją tol. kol Lietuva paliks padidinto pavojaus erdvę, ir mūsų… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Sveikinu visus paskutinius komentatorius, pradedant nuo komentarų po „Al.”, įstojus į naujos Sovietų Sąjungos restauratorių būrelį. Rusijoje jūs visi būtumėte pagerbti. Kas Rusijoje yra gerbiami, o kas yra niekinami? Jeigu tu prieš Krymo aneksiją, tai tu esi fašistas. Jeigu tu pasisakai už Ukrainos stojimą į Europos Sąjungą, tai tu esi fašistas. Jeigu tu vadini „miško brolius” partizanais, tai tu esi fašistas, jeigu banditais, tai tu esi savas tarybinis Rusijos patriotas. Įdomu, kada tikrieji Rusijos fašistai, ypač tie, kurie pasisavino Ukrainos teritorijas, bado pirštu į ukrainiečius, kurie gina savo tėvynę, ir vadina juos fašistais, benderovcais ir t.t. Tas pats įvyko su žydais. Kažkoks a la Bernardas Gailius ( tai faktiškai buvo Galtonas Didžiojoje Britanijoje) parašė apie žydus, kad sukurti priešiškumą žydų… Skaityti daugiau »

Jules

Virėja ar melžėja, koks skirtumas, jei jos praeis visus vystymosi etapus ir turės garbingai uždirbtą atstovavimo teisę – tapti pirmomis. Nereikia tyčia žeminti nei virėjų, nei melžėjų, ypač pieno. Labai čia kai kurie nemandagiai elgiasi, žemindami jas ar kiemsargių padėjėjus. Nes jų tarpe yra ir tokių, kurie, gavę VU Istorijos specialisto diplomą jį suplėšė ir dirba vienokį ar kitokį darbą, ir rankų su Blogio imperijos sąjungininkų samdiniais ir prietrankomis nesitepa. Berods, Eugene Ponasenkov, baigęs MGU Istorijos fakultetą irgi taip padarė ir tapo didžiu istoriku.

.>Raigardas

Pasakymas ,,Viską daryti teismo keliu”, neišlaiko jokios kritikos, kur paimsi bešališką teismą?, jo nėra, gal toks būtų jei teisėjai būtų iš Marso, kitokio šanso nėra ir būti šioje Žemėje negali, kadangi beveik visi dvikojai padarai paperkami, o kurių negali papirkt, neprileidžia, o jei netyčia kas papuola, sutvarkomi.

Lietuvoje

istorijos mokslo nėr – tai pseudo mokslas pliatkų lygio. Kuri daugiau, Varšuva ar Maskva, babkių duos pliatkininkams – tos ir versija bus viršesnė. Didieji pliatkininkai dabar upėmis keliauja ir babuškoms smegenis skalbia, atmintį trinančiomis proškomis. Hipnotizuoja gerai parengtu deziuku.

Raigerdas>Algiui Jokščiui

Jūs rašote: „Dr. Gailius yra “akademinės bendruomenės” žmogus. Mokslinių apibrėžimų srityje klaidų nedaro”. Ar yra nors vienas žinomas mokslininkas pasaulyje, kuris bent žodžiu yra užsiminęs apie dr. Bernardą Gailių, ir ypač toje vietoje:”Dr. Gailius yra “akademinės bendruomenės” žmogus. Mokslinių apibrėžimų srityje klaidų nedaro”. Jeigu ne, tada jis yra tik „akademinės bendruomenės” žmogus tik nemokšoms, koks buvo savo laiku Lysenko Sovietų Sąjungoje. „Trofimas Denisovičius Lysenka (rus.Трофи́м Дени́сович Лысе́нко, 1898 m. rugsėjo 29 d. – 1976 m. lapkričio 20 d.) – sovietų biologas, XX a. ketvirtajame dešimtmetyje vadovavęs kampanijai prieš genetikos atradimų taikymą žemės ūkyje. Ši kampanija, vėliau pavadinta „lysenkizmu“, Tarybų Sąjungoje tęsėsi iki 7-ojo dešimtmečio vidurio. 1927 m., būdamas 29 metų, kai dirbo eksperimentinėje stotyje Azerbaidžane buvo pagirtas tarybiniame laikraštyje „Pravda“… Skaityti daugiau »

realūs faktai apie "fašistus"

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas:

sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

v

No coment

Visiškai nusivyliau Gailiumi. Nebent jam su sveikata šiuo metu negerai, tai čia jau kita kalba.

vilnietis

Didžiausia nelaimė, kad daugelis tokių mokina jaunimą

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top