Ataidai. V. Landsbergis: „Gailiaus epopėjos paliesta grupė“ kelia pavojų Grybauskaitei

Profesoriai Lauras Bielinis ir Vytautas Landsbergis DELFI skaitytojus įspėja apie pilietinio Tiesos judėjimo, jų vadinamo „Gailiaus epopėjos paliestos žmonių grupės“, keliamą grėsmę antros prezidento kadencijos siekiančiai Daliai Grybauskaitei.

V. Gailius ir Co.

Dar viena grupė žmonių, kuri jau pakenkė ir dar kenks D. Grybauskaitės įvaizdžiui, yra susijusi su buvusiais Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovais Vitalijumi Gailiumi ir Vytautu Giržadu. D. Grybauskaitei nepalankiausia yra tai, kad abu pareigūnai laimėjo teismus, tad teisiškai žiūrint jie buvo atleisti neteisėtai, o prezidentė jų atleidime vaidino tikrai ne patį menkiausią vaidmenį.

Kaip žinoma, prezidentė aiškiai pasisakė už šių dviejų pareigūnų atleidimą iš FNTT, mat remiantis melo detektoriaus duomenimis kilo įtarimų, kad V. Giržadas dienraščiui „Lietuvos rytas“ galėjo nutekinti informaciją apie Lietuvos banko ir Vyriausybės planus nacionalizuoti banką „Snoras“. Buvęs FNTT direktorius V. Gailius nesutiko savo pavaduotojo atleisti.

Šiuo metu V. Gailius yra Seimo narys, dirba Liberalų sąjūdžio frakcijoje ir nepraleidžia progos pakritikuoti D. Grybauskaitės.

Kaip teigia politologas L. Bielinis, prie V. Gailiaus natūraliai šliejasi vadinamieji pilietininkai bei neformalaus „Tie-SOS“ judėjimo šalininkai, kurie irgi kritikuoja D. Grybauskaitės veiksmus arba neveiklumą teisėsaugos srityje: pavyzdžiui, šalies vadovei kritikos strėlės lekia dėl paramos generaliniam prokurorui Dariui Valiui ir Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos.

„Per V. Gailių išeina stiprūs ryšiai į visuomenininkų grupes. Per šiuos visuomenininkus gali būti matomas tam tikras neigiamas poveikis D. Grybauskaitės reitingams – nemanau, kad didelis, bet jis bus“, – svarstė L. Bielinis.

Maža to, V. Gailius dirba Liberalų sąjūdžio frakcijoje, todėl kyla klausimas, ar liberalai bus nusiteikę paremti D. Grybauskaitę per prezidento rinkimus. Praėjusiuose rinkimuose Liberalų sąjūdis atliko nemažą techninio darbo dalį, tačiau kaip liberalai elgsis kitų rinkimų metu, nėra aišku.

Kaip DELFI sakė vienas Liberalų sąjūdžio atstovas, kol kas bent kiek formalesnės diskusijos šiuo klausimu partijoje nebuvo. Jis net svarstė, kad tokia diskusija galbūt net atidėliojama sąmoningai.
„Aš nežinau, ar šita V. Gailiaus epopėjos paliesta žmonių grupė yra taip giliai paliesta, kad eitų kategoriškai prieš D. Grybauskaitę. Tik tiek, kad ta grupe galima manipuliuoti, galbūt. Kad ji neremtų D. Grybauskaitės. O tai jau yra parama kitiems. Visokių niuansų atsiranda“, – svarstė V. Landsbergis.

Visą tekstą skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top