Ataskaita atskleidžia, kad Vengrijos opozicinės partijos prieš visuotinius rinkimus naudojosi 4,4 milijonų eurų finansavimu iš užsienio

Oficialus pranešimas, kurį išspausdino Vengrijos slaptoji policija sieja mokėjimus, atliktus JAV nevyriausybinės organizacijos, glaudžiai susijusios su Demokratų partija ir Vengrų vyriausybės kritikais, judėjimui, įkurtam Vengrijos opozicijos politiko Peterio Marki-Zajo (Péter Márki-Zay).

Neseniai išslaptintas Vengrijos slaptosios policijos dokumentas atskleidė, kad praėjusių rinkimų kampanijos metu Vengrijos jungtinis opozicinis judėjimas gavo beveik du milijardus Vengrijos forintų finansavimą iš užsienio.

1,8 milijardų forintų (4,4 milijonų eurų) suma buvo JAV įsikūrusios organizacijos Veiksmai vardan demokratijos (Action for Democracy) pervesta judėjimui Visų Vengrija (MMM), įkurtam opozicijos politiko Peterio Marki-Zajo, sukūrusios aljansą, siekiantį varžytis su Ministro Pirmininko partija Fideš (Fidesz) visuotiniuose rinkimuose, kurie vyko balandžio mėnesį.

Veiksmai vardan demokratijos organizacija, įkurta vasario mėnesį, save apibūdina kaip „tarptautinį, demokratiją ginantį liaudies solidarumo judėjimą“, kurio tikslas „pasipriešinti augančiai autokratijos grėsmei visame pasaulyje.“ Ši organizacija taip pat praėjusį pavasarį ir vasarą suteikė papildomus 1,15 milijardų (2,8 milijonų eurų) „trims Vengrijos įmonėms,“ – MTI naujienų agentūrai žodžiu pranešė brigados generolas Zoltanas Andras Kovačas (Zoltan Andras Kovacs), Nacionalinio informacijos centro (NIK) direktorius.

Kovačas Tviteryje rašė, kad išslaptinti pinigų pervedimai „rimtai kėsinasi į Vengrijos suverenumą“ ir tvirtino, kad Vengrijos visuomenė turi „teisę žinoti“ apie politines organizacijas, susijusias su Vengrijos opozicinėmis partijomis, kurios yra užsienio finansų gavėjos.

Vengrijos įstatymai aiškiai draudžia finansavimą iš užsienio.

Kaip Remix News rašė anksčiau, Veiksmai vardan demokratijos save apibūdina kaip atsvarą augančiai „autokratų ir diktatorių klikai,“ o jo vykdomasis direktorius Davidas Koranyj (Dávid Korányi), pirmasis kairiojo sparno Budapešto mero Gergelio Karaksonio (Gergely Karácsony) patarėjas, rugpjūčio mėnesį sakė Axios news žiniasklaidos kanalui, kad jų darbas yra skirtas „net tik Vengrijai,“ bet ir susidūrimui su „sistemine rizika,“ keliama visame pasaulyje tų, kurie siekia sekti Viktoro Orbano (Viktor Orbán) „nacionalistinio populistinio modelio“ pavyzdžiu. Kaip ir Vengriją, savo tinklapyje organizacija mini Lenkiją bei Braziliją, apie kurias tvirtinama, kad jos yra „apgultyje“ ir rizikuoja tapti „diktatūromis, tokiomis kaip Kinija ir Rusija.“

Kaip „svarbias mūšio lauko šalis“ ten taip pat apibūdina ir Italiją, kuri neseniai išsirinko pirmąją per kelis dešimtmečius tikrai konservatyvią vyriausybę, bei Turkiją.

Į Veiksmų vardan demokratijos patarėjų tarybą įeina ir kiti prieš vyriausybę pasisakantys veikėjai, tokie kaip jos pirmininkė Kati Marton, buvusi JAV ambasadorė Vengrijoje Eleni Kounalakis bei kairiojo sparno politinis rašytojas ir dienraščio The Gardian straipsnių autorius Timotis Gartonas Ešas (Timothy Garton Ash), kuris vadino Vengriją po Orbano pergalės balandžio mėnesį Europos „vidaus priešu.“

Matė Kočis (Máté Kocsis), valdančiosios Fideš partijos frakcijos parlamente vadovas, ėmėsi viešinti šį kaltinantį pranešimą, kuris, jo žodžiais, pateikė „šoką keliančius ir rimtus“ užsienio kišimosi į Vengrijos nacionalinius rinkimus įrodymus.

Socialinės žiniasklaidos kanalų įraše trečiadienį Kočis rašė: „Kairieji tylėjo apie užsienio pinigus iki rinkimų, o vėliau net neigė turėję kontaktų su užsienio finansuotojais. Po to, kai paaiškėjo, kad pinigai tikrai buvo iš užsienio, jie pusės jų atsisakė.“

„Jei mes pažiūrėtume vien į užsienio paramos pinigų kiekį, skirtą kairiojo sparno partijoms, dalyvaujančioms rinkimuose, grubiai skaičiuojant, jis keturis kartus viršija tą kiekį, kurį Vengrijos biudžetas skiria partijų „kampanijos išlaidoms,“ – pridūrė Fideš frakcijos vadovas, apibūdinantis šį reikalą kaip „rimtą šalies suverenumo pažeidimą.“

Kairiojo sparno žurnalistai, tokie kaip Šabolčas Panij (Szabolcs Panij) jau mėgino diskredituoti ar sumenkinti kaltinimus, apibūdindamas juos kaip „Kremliaus stiliaus kontržvalgybos operaciją prieš „Centrinės žvalgybos valdybos“ finansuojamą Vengrijos opoziciją.“ Šį žingsnį Kovačas pavadino „piruetu,“ kurio paskirtis atitraukti dėmesį nuo sunkiai paneigiamų faktų.

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Portalo leidėjai, kodėl slepiate savo kontaktus ir veikiate šešėlyje?
Esate neatviri visuomenei ir jums labai netinka tituliniame puslapyje patalpinti žodžiai „Lietuvos piliečių ir bendruomenių diskusijoms ATVIRA svetainė“ – skamba veidmainiškai.
Tarkim, nori pilietis ar bendruomenė paprieštarauti A.Stankūno, V.Sinicos ar V.Radžvilo straipsnio koncepcijai, pateikti diskusijai savo KITOKĮ požiūrį – jie net negalės savo požiūrio portalui tiesos.lt pristatyti! – nepaviešinti kontaktai. Nėra svetainės el.pašto adreso, jokio redakcijos telefono.. Net neaišku kas ta redakcija – viskas slepiama.
Tai nėra normalu.

Vilnietis

Galvojat pas mus neina šešėliniai pinigai per rinkimus?
Pvz socdemų partija aiškiai pasakė kad juos remia pinigais švedų socdmų partija ir jos kuratoriai, būtent dėl to ir be sustojimo jie bando prastumti stambulo sutartis, piderų santuokas, vaikų atiminėjimus ir pan (net jei tai kenkia partijai)- nes kitaip tiesiog negaus juodų pinigų
Lygiai tas pats ir su kitomis lieberastinėmis(TS-lgbt tai irgi ultra liberastinė partija) partijomis.

Ayn Rand

Atskleidimas tinkamu laiku (t.y. greitai) visokių „paramų” (jų gavimo faktas ir sumos bei davėjai – tiek užsienio, tiek vietiniai) yra absoliutus minimumas politinei sistemai skaidriai veikti. Ir tai ne tik apie politines partijas, tačiau ir apie visas taip vadinamas NVO, tokias kaip Siemionkos ir pan.

20bet

I am currently writing a paper and a bug appeared in the paper. I found what I wanted from your article. Thank you very much. Your article gave me a lot of inspiration. But hope you can explain your point in more detail because I have some questions, thank you. 20bet

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top