Ataskaita: Italijos gimstamumas sumažėjo iki žemiausio lygio per visą jos istoriją

Romoje gimstamumas Italijoje sumažėjo iki žemiausio lygio per visą istoriją, o tai kelia susirūpinimą dėl šalies demografinės ir ekonominės ateities.

Penktadienį paskelbtoje Italijos statistikos biuro Istat ataskaitoje teigiama, kad 2022 m. gimė tik 393 000 kūdikių, t. y. maždaug 1,8 proc. mažiau nei 2021 m., kai gimė 400 249 kūdikiai. Šis skaičius šalyje, kuri ir taip kenčia nuo masinio protų nutekėjimo dėl emigracijos, yra istoriškai žemiausias.

Nuo 1861 m., kai Italija buvo suvienyta, metinis gimimų skaičius dar niekada nebuvo nukritęs žemiau 400000, pranešė Istat, o vidutinis gyventojų amžius vėl padidėjo nuo 45,7 iki 46,4 metų.

Šiuo metu Italijoje mirštamumas gerokai viršija gimstamumą: 1 000 gyventojų tenka 12 mirčių ir tik 7 gimimai.

Istat atskleidė, kad 2022 m. gyventojų netekimas dėl emigracijos taip pat išaugo, o grynasis gyventojų praradimas dėl migracijos siekė 229 000 (2021 m. – 160 000), o 2020 m. – tik 80 000.

Stebėtojai jau daugelį metų atkreipia dėmesį, kad Italijoje mažėjantis gimstamumas, didelė emigracija ir auganti imigracija taip pat lemia svarbius šalies gyventojų demografinius pokyčius, nes vietiniai italai sudaro vis mažesnę visų gyventojų dalį.

Kaip vieną iš gimstamumo mažėjimo priežasčių Istat nurodė tai, kad mažėja porų, nusprendžiančių susilaukti vaikų, o taip pat mažėja reprodukcinio amžiaus (nuo 15 iki 49 metų) moterų skaičius ir jos palaipsniui sensta.

Didžiausias gimstamumas yra Trentino-Alto Adidžės regione (1,51 vaiko vienai moteriai), po jo seka Sicilija ir Kampanija, tačiau net ir šiose vietovėse gimstamumas yra gerokai mažesnis už kartų pakeitimo lygį.

Istat prognozuoja, kad iki 2070 m. Italijos gyventojų, kurių šiuo metu yra šiek tiek mažiau nei 59 mln., sumažės iki 48 mln., todėl vis mažiau mokesčių mokėtojų finansuos šalies pensijų ir sveikatos priežiūros sistemą.

Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni ne kartą skelbė pavojaus signalus dėl mažo gimimų skaičiaus Italijoje ir niūrių jo padarinių šalies ateičiai.

Meloni, pirmoji Italijos ministrė pirmininkė moteris, rinkimų kampanijoje vadovavosi šūkiu „Dievas, Šeima, Tėvynė“ ir pažadėjo padėti jaunoms poroms, norinčioms susilaukti vaikų.

„Gimstamumo iššūkis yra mūsų gyvenimo iššūkis,“ – 2022 m. Tviterio žinutėje rašė Meloni. „Nors Italijoje kairieji visada teikė pirmenybę trumpesniam keliui imigracijos būdu spręsti demografinio nuosmukio problemą, Fratelli d’Italia (valdančioji „Italijos brolių“ partija) visada į diskusijų centrą kėlė pagalbos šeimai politiką“.

„Italija yra valstybė, kuriai lemta išnykti“, – perspėjo Meloni, remdamasi niūriais demografiniais duomenimis. Fratelli d’Italia, dažnai vieni, jau daugelį metų vadovauja kovai, siekdami užtikrinti, kad gimstamumas taptų Italijos ir Europos prioritetu.”

Šaltinis: breitbart.com

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytojas

Dabar jų leftistai pradės cypti, kad reikia priimti daugiau „pabėgėlių“. Be norisi tikėti, kad ponia Meloni susidoros su problemomis.

Ekspertas

Skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančių reikalas. Niekam neįdomi ta Italija, ją užplūs negrai iš Afrikos. Jau šiandien vakarų europa atrodo kaip muziejus, kuriame net tie jauni italai nebeturi jokio emocinio ir kultūrinio ryšio su aplinka.

Skaitytojas

Negaliu tamstai pritarti, esą „niekam neįdomi ta Italija“. Kai Italiją ar kitas Europos šalis užplūsta negrai iš Afrikos ar musulmonai iš Azijos, man skaudu lygiai taip pat, kaip skaudu kiekvienam padoriam žmogui, matančiam, kaip kenčia jo artimieji. Italija turi likti Italija, Vokietija turi likti Vokietija ir t.t., lygiai taip pat, kaip Lietuva turi likti Lietuva. Kai Lietuvą užplūsta slavai ir Vilniuje atsiranda vietų, kur lietuviai priversti kalbėti jų kalba, yra dar skaudžiau, nes tai yra ne tik praktinis blogis, bet ir didžiulis pažeminimas.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top