Atėjo laikas baigti magišką mąstymą apie Rusijos pralaimėjimą

Audriaus Bačiulio veidaknygė

Putinas turi pagrindo manyti, kad laikas yra jo pusėje. Fronto linijoje nėra jokių požymių, kad Rusija pralaimi karą, kuris tapo sekinimo karu. Rusijos ekonomika patyrė smūgių, bet ji nėra sugriauta. Paradoksalu, bet po nepavykusio Jevgenijaus Prigožino maišto V. Putino valdžia sustiprėjo. Gyventojų parama karui išlieka tvirta, o elito parama V. Putinui nesutriko.

Vakarų pareigūnų pažadai atgaivinti savo gynybos pramonę susidūrė su biurokratinėmis ir tiekimo grandinės kliūtimis. Tuo tarpu sankcijos ir eksporto kontrolė trukdo V. Putino karo veiksmams kur kas mažiau, nei tikėtasi. Rusijos gynybos gamyklos didina gamybos apimtis, o sovietinės gamyklos lenkia Vakarų gamyklas, kai kalbama apie labai reikalingas prekes, pavyzdžiui, artilerijos sviedinius.

Technokratai, atsakingi už Rusijos ekonomikos valdymą, pasirodė esą atsparūs, lengvai prisitaikantys ir išradingi. Padidėjusios naftos kainos, kurias iš dalies lėmė glaudus bendradarbiavimas su Saudo Arabija, papildo valstybės iždą. Ukraina, priešingai, yra labai priklausoma nuo Vakarų pinigų įplaukų.

Putinas nejaučia jokio spaudimo nutraukti karą ir nesijaudina dėl savo galimybių jį tęsti daugiau ar mažiau neribotą laiką. Artėjant žiemai Rusijos kariuomenė pradėjo ribotą sausumos puolimą ir neabejotinai išplės raketų ir dronų atakas prieš Ukrainos miestus, elektrines, pramonės objektus ir kitą svarbią infrastruktūrą. V. Putinas mažų mažiausiai tikisi, kad JAV ir Europos parama Ukrainai sumažės, kad ukrainiečiai pavargs nuo nesibaigiančio teroro ir destrukcijos, ir kad šių dviejų veiksnių derinys leis jam diktuoti sąlygas susitarimui dėl karo pabaigos ir pergalės.

Rusijos lyderis pasirengęs panaudoti viską, ką turi, kad laimėtų karą Ukrainoje. Branduolinės ginkluotės kontrolė ir Europos saugumas dabar yra Rusijos primygtinio reikalavimo, kad Vakarai nutrauktų paramą Ukrainai, įkaitai. Tai, kas liko iš Šaltojo karo laikų ginkluotės kontrolės sistemos, 2026 m. visiškai išnyks, ir didėja nenuspėjamų trijų šalių – JAV, Rusijos ir Kinijos – branduolinių ginklavimosi varžybų pavojus. V. Putinas pasinaudos visais pasauliniais ir regioniniais klausimais – ar tai būtų Izraelio ir Gazos karas, ar aprūpinimas maistu, ar veiksmai klimato srityje – kaip svertu karui prieš Ukrainą ir Vakarus laimėti.

Nereikėtų turėti iliuzijų, kad bet kokio galimo trumpalaikių veiksmų derinio pakaks priversti V. Putiną atsisakyti karo.

Tačiau dabar atėjo metas pereiti prie ilgalaikės strategijos, kuria būtų didinamas ir palaikomas spaudimas piktadariškam Kremliaus režimui. Nereikėtų turėti iliuzijų, kad bet kokio galimo trumpalaikių veiksmų derinio pakaks priversti V. Putiną atsisakyti karo.

Vakarų lyderiai akivaizdžiai nesugebėjo tinkamai informuoti savo visuomenės apie ilgalaikį grėsmės, kylančios iš išdrąsėjusios, revizionistinės Rusijos, pobūdį. Jie pernelyg dažnai pasidavė magiškam mąstymui – statė ant sankcijų, sėkmingo Ukrainos kontrpuolimo ar naujų ginklų rūšių perdavimo, kad priverstų Kremlių sėsti prie derybų stalo. Arba tikėjosi, kad Putinas bus nuverstas per rūmų perversmą.

Šaltojo karo metais JAV užsienio politikos mąstytojai nesitikėjo, kad Kremlius staiga persigalvos ar kad sovietų sistema žlugs per vieną naktį. Vietoj to jie tikėjo ilgalaike vizija, kaip pasipriešinti pavojingam režimui ir daryti reikiamas investicijas į nacionalinę gynybą ir mūsų aljansų karinius pajėgumus – klasikine George’o Kennano formuluote, tai buvo „kantraus, bet tvirto ir budraus Rusijos ekspansinių tendencijų sulaikymo“ politika.

Sulaikymo politika šiandien reikštų tolesnį Vakarų sankcijų taikymą, diplomatinę Rusijos izoliaciją, neleidimą Kremliui kištis į mūsų vidaus politiką, NATO atgrasymo ir gynybos pajėgumų stiprinimą, įskaitant nuolatines JAV ir Europos investicijas į mūsų gynybos pramonės bazę. Tai taip pat reikštų, kad reikia sumažinti visą diplomatinę, informacinę, karinę ir ekonominę žalą, kurią padarė V. Putino karas.

Kremlius jau seniai įvaldė meną įkalti pleištą tarp JAV ir jų sąjungininkių.

Vadovams abiejose Atlanto pusėse bus labai svarbu išlaikyti Vakarų sąjungininkų sanglaudą ir ryžtą. Kremlius jau seniai įvaldė meną įkalti pleištą tarp JAV ir jų sąjungininkių. Deja, perspektyva, kad V. Putinas galiausiai pasitrauks nuo scenos, jau dabar skatina kalbas apie naują strateginį atsivėrimą Rusijai, kuris galėtų kaip nors išvilioti Maskvą iš Kinijos glėbio.

Tačiau turėtume būti itin atsargūs, teikdami pasitikėjimą bet kokiai naujai vadovybei Kremliuje. Buvusiam prezidentui R. Reiganui reikėjo daug laiko įsitikinti, kad Michailas Gorbačiovas skiriasi nuo savo sovietinių pirmtakų. Dabar šis iššūkis yra daug sunkesnis, atsižvelgiant į tai, kad bet kas, kas galėtų pakeisti V. Putiną, turėtų nutraukti karą ir pradėti tikras, rimtas derybas su Kijevu.

JAV ir jų sąjungininkės turi aiškiai suvokti, kad šis įsipareigojimas yra ilgalaikis. Vargu ar karo pabaiga, kad ir kokia ji būtų, sumažins Rusijos ir likusios Europos konfrontaciją. Ukrainiečiai ir jų draugai pagrįstai nori matyti klestinčią, nepriklausomą Ukrainą, kuri būtų saugi ir visiškai integruota į žemyno politinį ir ekonominį gyvenimą. V. Putinas ir jo įpėdiniai tai laikytų galutiniu Rusijos pralaimėjimu. Jie padarys viską, kad tam sutrukdytų.

Šaltinis THE WALL STREET JOURNAL

4 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žopulis

Pagaliau dašuto ir Bačiuliui per apriebėjusias smegenis.

nėra magiško mąstymo

yra žurnalistinis mąstymas. reikalaujantis pateikti įvykius taip kad vartotojams būtų įdomu

ne ne

nėra žurnalistinio mąstymo. Mąsto šeimininkas.

nėra ir šeimininko

Pavaldiniai spėlioja ko iš jų nori šeimininkas, o patys nėra niekada matę

Paul Casimir

Naftos kainas pakėlė Baidenas jau pirmąją savo valdymo savaitę. Šiaip jos kilo jau nuo rinkimų rezultatų paaiškėjimo rinkimų dienos vėlų vakarą. Ir būtent Baidenas nerėmė Ukrainos laiku ir pakankamai. Su tokiu Vakarų pasaulio lyderiu negali būti gerai Vakarams. Ne Kacapija stipri, o Vakarai yra drebučiai. Dar RR laikais tas būtų neįmanoma.

blue yellow zov marinie

..jei ne bidonas,tai trampas…paraskynj mazgami,kaiziereu…

Paul Casimir

Prie Donaldo Putinukas sėdėtų kaip pelė po šluota. Juk galvelę jis (ir netik) pakėlė būtent tada ir todėl, kai ir kad marazmatikas tapo JAV prezidentu.

blue yellow zov marinie

..valkata dar didesnis maramojus.Jei klauses butum jo karo uzbaigimo plano,taip nekalbetum.Bidonas durnas del leftistiniu kvailysciu,trampas del visko apskritai…galva dedu,jis net nezino kur ta ukraina.Kazkada is vis zemynus,durnius,supainiojo……Ai,ta saldzioji porele yra javu geda.Da tokiu ten nera buve..

Bitlų dračiūlai

Jūs galite mintis rišliai dėstyti? Vis dėl to – artikuliuotai ir aiškiai: 1) jūsų nuomonė (ne iš fondinės špargalkės) apie „bidoną”; 2) apie Donaldą Trampą.

blue yellow zov marinie

…atleisk,kad tavoji galvele neveza..

Bitlų dračiūlai

… vis dėlto esi chamas ir varijotas.

blue yellow zov marinie

…ta patvirtindamas sunciu tamista naxui.

blue yellow zov marinie

..sis panikieriskas pacypavimas turetu pagrindo,jei javuose nugaletu magistai,respublikoniski trampistai.Neremtu ukru,vat tada but baciuliska tiesa.Kol kas da yra bidoniskiems javams sansu.Bet padetis bloga,bendrai paemus…ir tai del visu vakaroidu kaltes.Sudziai buki,neraukia,kad visiems bus kirdyk.

Prašalietis

Tik pseudo valstybinio darinio kaip Lietuva „analitikui” „wall street journal” liaudžiai „šviesti” skirtas straipsnelis gali būti visas „tiesas” išaiškinanti… Tokiems „analitikai” nepamena ką šis ir kiti laikraščiai rašinėjo 2021 metų gruodžio mėnesį Ukrainos klausimu po Rusijos saugumo garantijų užtikrinimo ultimatumo JAV, ką rašinėjo apie Okrainos „peremogas”, Rusijos ekonominę, karinę situaciją pernai… Vargšai „intelektualai” iki šiol nesuprato, kad Ukraina tėra viena ir ne pagrindinė grandis Rusijos karinio saugumo ir suvereniteto atstatymo konfrontacijoje su nuo 1990 pasaulio vienvaldžiu hegemonu JAV ir jos vadovaujamais kolektyviniais vakarais. Kremliaus „kalamas pleištas” tarp JAV ir jos europinių satelitų tėra nenumatytai didelė Ukrainos banderinių chalopų neatsiperkanti kaina(Okrainos „peremoga” jau niekas nebetiki), JAV ir Europos ginklų sandėliuose saugotos ginkluotės išeikvojimas Okrainos „peremogai”… JAV, atjungus Rusijos ekonomiką nuo dolerio,… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..idzy sratj su savo ta griobana rasieja..

Jules

Negi Amerika leis sajungininkei pralaimeti? Troikes pakto niekas nepanaikino – net Kapsuke su Baciuliu.

pag

pagalau surado kalošus persauti

VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”!

TŪLAS ADVOKATAS ROLANDAS VALIŪNAS IŠ PAVOGTŲ IŠ SNORO BANKO SĄSKAITŲ ŽMONIŲ PINIGŲ PASISTATĖ UŽUPYJE SAVO ŠEIMAI NAMĄ, KOLEKCIJAS SUSIPIRKO IR MUZIEJŲ ATIDARĖ! ŠLYKŠTUS TIPAS, VAGIS IR AFERISTAS. TAIGI, VIENAS JAU SUSIKŪRĖ “GEROVĖS VALSTYBĘ”!…..

Jules

Visi aktyviausi okupacinio režimo kolaborantai ir Bolševikų partijos aktyvistai su KGB giminėmis seniai jau susikūrė tą gerovę.

tep tep

perevarotą darė kgb

pripažinimas

pripažinimas kad visą laiką „ėjo dezinformacija- „laikas baigti magišką mąstymą apie Rusijos pralaimėjimą”,cit.

rusai beviltiškai pralošė

kvailesnės tautos kaip rusai pasaulis nėra matęs
zekų – gyvulių – poniatijomis gyvena
puldami kitas šalis ruskiai senai jau viską pralošė

gggg

geras šunelis, geras

blue yellow zov marinie

…geras durnelis,geeeeras,Pjosik,sluzytj,pjosyk,golos…..

stasys

Kai tik frontas sustoja o lūkesčiai neguodžia įsijungia toks demokratinės ‘triznos‘ balselis cypiantis ir ieškantis atsakymo . Ukrainiečiu politologai kaltina vakarus užtempiant moderniu ginklu perdavimą Ukrainai , mol tai tapo priežastis nesėkmingo vasaros kontrpuolimo , vakaruose ‘triubijama’ apie kitas tokios nesėkmės priežastis , bet karas tai ne tradicinis futbolas kurį galima laimėti surengus viena sėkmingą puolimą su įvarčiu . Zalužnas aiškiai pasakė tolesnis karas bus sėkmingas tik jei Ukraina kilstels savo technologinį lygmenį aukščiau rusiško . Esamo lygio pakanka tik sulaikyti agresorių ir karą paversti ilgamečiu poziciniu . Vakarams be abejo tai nepatinka , investuoti į Ukraina kaip į kokia rytuose palestina niekas nenori , tuo labiau visi supranta jog tokios investicijos labai retai duoda kažkokia grąžą . Dabar jau… Skaityti daugiau »

karas suvienija rusus apie tėvelį carą

Laisva ekonomika ugdo savarankiškus žmones, su kuriais visose valstybėse valdžiai problemos. Ypač staigių permainų metu. O Maskvos valdovams žmonių kontrolė svarbiausias dalykas nuo valstybės užgimimo Ordos laikais. Kontrolės išlaikymui brendant į ekonominį atsilikimą belieka kariauti.

Atėjo laikas baigti

Iškilmingai skelbia tie kas iškilmingai paskelbė pradžią

27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top