Atidarytas muziejus „Homo sovieticus“

Šiandien Tuskulėnų dvaro rūmuose buvo atidarytas naujas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro muziejus „Projektas – Homo sovieticus“. Ekspozicijos tikslas – atskleisti sovietinio totalitarinio režimo pastangas ir priemones kurti naują socialinę, kultūrinę ir politinę aplinką ir jos produktą – sovietinį pilietį.

Atidaryme kalbėjo LGGRTC gen. direktorius dr. Arūnas Bubnys, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė, Atkuriamojo Seimo pirmininkas, Kovo 11-osios akto signataras Vytautas Landsbergis, politinis kalinys, kardinolas Sigitas Tamkevičius, Radvilų rūmų dailės muziejaus vedėjas, vienas iš ekspozicijos „Homo sovieticus“ kūrėjų Remigijus Černius ir muziejaus „Projektas – Homo sovieticus“ kūrėja ir vedėja Dovilė Lauraitienė.

Kaip sakė LGGRTC gen. direktorius A. Bubnys, „simboliška, kad šis muziejus yra Tuskulėnų parke, toje erdvėje, kur okupantai slapčia užkasinėjo pirmais okupacijos metais KGB kalėjime sušaudytas savo aukas. Taip pat simboliška, kad ekspozicija yra įrengta buvusiame dvare ir taip atspindi to laikmečio esmę – tikruosius namų šeimininkus sovietai išvarydavo iš namų ir juos naikino, trėmė, o jų būstuose ir žemėse prievarta kūrė savo fantasmagorišką pasaulį, kuriame išvarytų, sunaikintų šeimininkų vaikai turėjos virsti nemąstančiais robotais, pamiršusiais savo tikrąją istoriją, Tėvynę, papročius. Buvo kuriama sovietinė laboratorija, kur įvairiais prievartiniais būdais – tiek fiziniais, tiek moraliniais – buvo stengiamasi išugdyti naują žmonių rūšį – homo sovieticus: spaliukus, pionierius, komjaunuolius, komunistus ir kitus besąlygiškai paklusnius sovietinius piliečius. Šį istorinį dvilypumą sėkmingai pavyko pavaizduoti ekspozicijos kūrėjams, nes pakėlus galvą už komunistinės laboratorijos lubų matosi buvusio pasaulio – dvaro – fragmentai.“

Muziejaus direktorė Dovilė Lauraitienė, dėkodama visiems, prisidėjusiems prie naujo muziejaus atsiradimo, pabrėžė, kad dabartinė ekspozicija nėra baigtinė, ji bus nuolat atnaujinama žmonių dovanojamais eksponatais ir pakvietė visus, turinčius sovietinių reliktų, prisidėti prie tolesnio muziejaus kūrimo.

Šiuo metu muziejuje demonstruojami 200 eksponatų, ekskursijas lydi gidas (vienos ekskursijos trukmė apie 1,5 val.), pavieniams lankytojams yra parengtas išmanusis gidas, kuriuo naudojantis galima išklausyti eksponatų aprašus, taip pat išgirsti su jais susijusių sovietmečio anekdotų ar teatralizuotų pasakojimų.

Kiekvienoje iš penkų salių yra interaktyvi erdvė (terminalas), kur lankytojai gali peržiūrėti sovietinės propagandos ir melo demaskavimo vaizdo siužetus, nuotraukų galeriją, viktoriną ir sovietiniu laikmečiu naudoto žodyno paaiškinimą.

Žaidimus mėgstantiems lankytojams prie atskiro kompiuterio galima išmėginti savo atvaizdą perkelti į sovietinius plakatus ar kronikas arba atsidurti baudžiamuose režimo gniaužtuose, pasidaryti šias nuotraukas ir atsisiųsti jas prisiminimui apie apsilankymą muziejuje.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro informacija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
35 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Raimundas

Norėčiau, kad kada nors būtų įsteigtas muziejus “ Homo globalis”…..

del globalis

„globalis” dabar atidarytas, kol kas kai kam dar be bilietų

stasys

Nu matai kokie šaunuoliai ? Atidarė homo sovieticus muzieju , o P.Cvirka vis dar savo a. stovi .Arūnas Bubnys galėtu pakomentuoti kiek lėšu ten buvo investuota ? Ar LGGRTC kompetetingoms darbuotojoms jau algu didžiai pasiekė jų moksliniams laipsniams prideramus skaičius? Taip kaip nelankiau to muziejaus spėlioju matyt jame sudėta viskas ko pasiekė tas centras per tuos dešimtmečius dirbdamas ? Reikėjo įdėti video atidarymo ,..na netikiu jog jo neimanoma buvo gauti .. tikrai filmavo esu tikras . Lieku skeptiškas ir piktas .

Dzeikas

Dedulen geriau pakvieskite i Sovietinio totalitarinio rezimo nusikaltimu muzieju, ekspozicijos „stukaciai” atidaryma.
O siaip jeigu zurnalistas teisingai parase muziejaus veiklos pobudi tai antrinis pabezdejimas i vandeni tikintis pirmojo efekto.Jo nebus. Visi tik nosis surauks akcentuodami kvapa, o ne „originaluma”.
Homo sovieticus muziejus turetu pasakoti ne apie totalitarines valstybes savo gyventoju(pilieciu ten nelaikoma) ideologini apdorojima, – yra kam apie tai papasakoti, -o zmogu ir jo psichotipa tokios valstybes kuriama.
Tauta gautu pasiziureti i veidrodi.

Šaunu

Na kaip be didžiausio homo sovietikus eksponato ožio galėjo apsieiti.

Jules

O kada atidarysite „Homo neosovieticus” muziejų? Neosovietikų dominavimo muziejų.

Stasiuk,

o už ką tie moksliniai laipsniai suteikiami? Už dezinformacijos propagandą? Norėtume aiškumo ir iš Jūsų pusės. Juk visuotinai žinoma, kad dezinformacijos pagalba valdoma prastuomenė ir kitaip būti negali. Kas būtų, jei ir prasčiokai sužinotų Tiesą? Kaip juos būtų galima tada valdyti ir engti – išnaudoti ir zombinti? Pasiieškok Bušo vyresniojo atsakymą Sarai, kas būtų, jei mužikai sužinotų Tiesą? Pagarbiai, – Jules.

kazys

tokį muziejų labai greitai ir paprastai galima būtu pavadinti HOMOKONSERVATNIKUS PIŠus ,tereikia pakeisti portretus ir pasenusias komunikacijos priemones, ideologija taigi vienas prie vieno.

aga

Abu landsbirbius ten padeti reikia. Tipiniai sovietizmo eksponatai.

senai jau veikia

visose biudžetinėse organizacijose
o ypač teisingumo sistemoje.
O daugiausia homo sovieticus žmogėnų tai TM, VRM, GP.
aišku, nepralenkti – tai antstolių kontoros.

Prašalietis

Kad geriau atskleisti „Homo sovieticus“ ekspozicijos pristatomus buvusius „baisumus”,greta parodoje reiktų visiems pailiustruoti šiandieninio išsivaikščiojančio lansberginiuo durnių laivo per 30 „nepriklausomybė ir laisvės” šiandieniniame eurosojūze „tautinių runkelių, kurdupelių, šunaujos, vakserių ir t.t.pasiekimus” Europoje ir pasaulyje. Būtų labai įdomu palyginti…

LTSR nusipelnes mokitojas

Taip vadiname „muziejuja” viskas lanzberginis melas.
Teisibe tokia:
Visi visko turejo visiem visko uzteko visi buvo laimingi.
As turejau:
2 namus po 300 kvadratu
1 juoda volga
3 zigulius astuntukus
1 zigulis devintukas su kasetiniu mageliu.
2 meiluzes po 16 (sesiolika) metu.
Priedo kambari proletaru benrike ir matarauka Riga 13
Bet ejo per respublika landzbergis su kuvalda kolukius greudamas, namus sugriove, masinas sudegino, meiluzes isveze i savo pili.
Liko tik kambaris bendrike uzkrautas butelkom is po vodkes ir sugadinta matarauka Riga 13
Reikalaujam referendumo su klausimu apie uzgropto liaudies turto grazinimu.

Diedas

Ei, prašalieti.
Vėl tu užsiimi tūpais palyginimais.
Nu visai kaip žurnaliūgos.
Randa Lietuvoje kokio nors varguolio išvietę, nufilmuoja ir triūbyja va žiūtėkit kokia jūsų Lietuva, va pasigrožėkit, kokie jūs lietuviai.
Jeigu nori būt teisingas, tai palygink Lietuvą su Europa ir Pasauliu sovietiniais laikais.
Kaip tada prieš kitus atrodė.
A?
Kai subinę laikraščiu valėm ir tuščią skarbonke nuo importinio alaus prieš kaimynus didžiavomės.
Dabar esam turtingiausių valstybių 40 tuke. Ir pavažinėjus po Pasaulį ir palyginus su kitais, tas tikrai ryškiai matosi.
O tada?
Uždarytas buvsi ir propaganda mitai.

Ekspertas

Dabar žymiau aktualiau gyvai stebėti kaip pasauliniu mąstu gaminamas homo-koronafašistus. Jie tiki moksliniu koronafašizmu, kaukėmis, skiepais ir pišpasiais. Jie pateisina bet kokius ribojimus ir teisių pažeidimus, kadangi VIRUSAS YRA. Visi, kurie tam nepritaria yra priešai, kol kas dar nešaudomi, bet jau darbą galima iš jų atimti. Pavykus atlikti perkrovimą, pagal koronafašistinį modelį, Hitleris, Stalinas ir Mao Dzedunas į istoriją įeis, kaip paskutiniai demokratai.

Standartinis

Homo Sovieticus – tai Žalimas, kurį išugdė buvę okupacinio režimo aktyvūs kolaborantai. Sovietijos fundamentų grandai Kapsukėje.

Eksperte,

žinai, taip gali nutikti, be jokios abejonės per Pasaulinę kovidistų revoliuciją. Tai labai rimta ir ženklas, kad ateity bus naudojami biologiniai-virusiniai ginklai, siekiant Auksinio milijardo, apie kurį svajota jau labai seniai.

tai

Dabar Lietuvos valdžioje pati konststencija tarybinio prieauglio, o geriausias jo ugdytojas – atidaryme veblenęs kuprotas marksistinės estetikos profesorius

amam

Kazkoks nykus totalus absurdas,nesinori net kalbet.Stasys ir tas i tema beveik pataike.Ehehe..

ah.ą

manau kad muziejus neišbaigtas, trūksta „karūnos” „idioti lansbergieticus” eksponatų.

tiesa apie homo sovietikus

Homo sovietikus dirba valdžioje, įslaptinus 75 metams bendradarbiavimą su KGB, ir griauna paminklus, kurie jau nieko nebedaro, o tik stovi.

Žinot,

Šiandien reiktų Karūnos konspiracijos ir agresijos muziejaus.

Prašalietis

Diedas 2021-09-22 9:32 Ei, prašalieti. Taigi, „jeigu nori būti teisingas” tai palygink Lietuvą su pasauliu” ne Sovietniais laikais, bet ir šiandiena, kaip ir palygink paprastų Lietuvos žmonių atlyginimus, kokią dalį jie savo atlyginimo vidutiniškai išleisdavo maistui, būstui ir būtiniausiom prekėms ir t.t. Nepasakok apie gorbačiovinės perestroijkos pagimdytų liumpenų pasidždžiavimais išgerto importinio alaus skarbonkėmis ar besididžiuojančių išgerto kontrabanda atvežto importinio tecninio spirito Roial buteliais. Iki Gorbačiovinės perestroijkos pagal Gostus pagamintas alus „Žigulinis”, galėjo „konkuruoti” nebent su importiniu čekišku „pilzeno” alumi. Tuometinio „Baltijos” alaus lyginti su komerciniu importiniu aliniu „myžalu”net liežuvis nesiverčia. „Turtingiausių valstybių keturiasdešimtuke” įsitaisęs, lansberginiame durnių laive iki absurdo „supatriotėjęs” bičiuli, pademonstruok savo pajamas ir kiek iš jų skiri kelionėms kruiziniais laivais po pasaulį. Apie daugelio lietuvių sezonines ” pramogines… Skaityti daugiau »

stasys

Tema pasuko į šoną . Dėka tu dvieju ‘niurzglu’ norų ‘homo sovietikus’muziejaus biudžetas aiškiai per mazas ..bijau ir litexpo tokio didžio patalpu neturi visu ju noru sutalpinti . Aš tai siūlau kompromisą ..traukti pirštais .Kieno pirštai pasirodys stipresni tas ir bus vertas atskiro kampo tame V.Lanzbergio pasaulyje .
p.s. Jules , dėl dezinformacijos besiliejančios iš to centro su Jumis sutinku , o va ‘prasčiokas’ jau senai tapo ne socialiniu reiškiniu o gyvenimo būdų kurį renkasi pats žmogus .

Diedas

Visi houmo sovietikai serga ta pači smegenų liga.
Jie savo fantazijose tolsta vis tolyn ir tolyn nuo realybės
Pasaką apie gerą žigulį girdėjau daug sykių.
Bet Prašalietis iškovojo dar vieną pergalę nusišnekėjimų fronte, pasekė pasaką apie gerą žigulinį alų.

Diede,

neieškok durnių tarp mūsų, o parašyk čia, kas tokie pasauliui suvairavo Sovietiją ir dabartinę Kiniją arba Karūnos konspiraciją ir agresiją? Jei neatsakysi sąžiningai, o pradėsi meluoti ir išsisukinėti, slėpsi priežastis – tai toks pats ir žmogus.

Dzeikas

Diede’ui:
Kai matau anonima bandanti isvemti kazka „zinau,bet nesakysiu.Atspekite” – mano ranka iesko sverto nuleist vandeniui.

Dzeikas

Tokie prasalaiciai deka lietuviu pasileidimo kazkaip isvenge uztarnauto finalo 1991 – pakabinimo ant raudonos veliavos susuktos i virve.

ir Diedui,ir jieciui

apie zigulini jietis,kaip ir visada del visko,nusnekejo absurda iki dangaus.Toki myzala galejo israst tik visiskas raudonasis abstinentas,nenutuokiantis apie alu ANIC.Reik pripazint,kad anas Baltijos buvo geresnis uz dabartini.O geriausi buvo Sirvenos,kuris net larioke buvo fantastiskas,ir Porteris,kurio,pabeges is paskaitu,tranzu nuvarydavau Utenon.Tauras irgi buvo geresnis uz dabartini nepalyginamai.Parodos expozicijos salej turet kybot lenzburgeris su vnucioku.

ir Diedui,ir jieciui

p.s.,daba geriausias alus yra ‘KEPTINIS’.Nunesa visus minetus anuos ir dabartini dusta.Paragaukit ir zinosit,kad visada esu teisus.Ypac tu,gyvuly jieti.Atleikit,galvijeliai…

Pritariu Dzeikiokui

tokie kaip prasilakes naslaitis turet ,kaip zuveliokai ant pagaliuko,virtine kybot saleje.Salia didziojo saaamo senolio…

Jo,daba juokinga prisimint

..tocno,skarbonke is kur tai isknises ilgai ziuredavai,gaila atidaryt buvo.Isgeres padedavai i bufeta ir kad grazu kad grazu…kazkaip net graudu daba.O dar,menu,kokia grazesne bonka kad laikai bare,kad seile varvini,buk tai ten dievu nektaras.Ne viena su draugais su spricu patustinom is tevu baro,oi ne viena…Dapildavom vandens.Tevai ,vasindami kitus baliuj nepastebedavo.Oi oi,keisti buvo laikai vaikiams.Arba atvezdavo fillip moris plastmasiniam pakely…OHO,SU kosmosu palyginus…Obuvo LEEK,ESTISKOS,labai neblogos,ech,seniai tai buvo….,ka dabartinis jaunimelis beismano,ane,Diedai…

Kas is jusu,pimpagalviai

prisimenat presuotos kakavos kubelius,po 6 kapeikas.Prisikisi pilna kisene ir kieme grauzi..,o kad skanu,kad skanu..O piena gastrike pilstydavo is bidono stora teta su samciu i atsinesta buteli ir uzkimsdavo popierium.Eini namo,grauzdamas siltos Kauno duonos kampo pluta ir ziuri,ka pieno neispilt,bo namie gausi kailin.Ot,visai kitoks gyvenimo supratimas buvo.Teisingesnis nei daba.Ir visi virtuvese dedavo ant komunistu,nors ir pasnabzdom.Ir stukaciu daug buvo,tokiu kaip jietis.

O i kiema su arkliu

atvaziuodavo su smirgeliu ruskelis kareivis,visas apsepes,prasigeres ir visa gerkle saukdavo…’galandu peilius,zirkles..’Ir mama liepdavo nest visus namu peilius.10 kapeiku uz stuka.O mes privogdavom namie duonos ir nesdavom arkliukui.Toks liesas,zilas,ramus kuinelis buvo.Liudnai uodega makaluodavo.Ale kaip mums idomu budavo,kaip svente.Nereikdavo jokiu griobanu disneilendu ar kitokios xuinios.O i Valakampius plaukt garlaiviu buvo kaifas,po to Nery maudytis ir pakrantej gaudyt pjavkes..ech…

Ot,Diedai

per tave nukrypau i sentimentus..Turiu keblint i pc daba…Kad tau kur..

Nu o Tamkevicius

salia lenzburgerio tai isvis be zodziu…Kalinys,veliau parsidaves mamonai,kits kgbsnykas,pardaves viska,ka imanoma ir neimanoma..

35
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top