Atsistatydino Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė, dar neseniai savo nušalinimą nuo pareigų skundusi teismui

Laikinai nuo pareigų nušalinta Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė pirmadienio rytą pasiprašė atleidžiama iš darbo nuo kovo 27 dienos ir teisingumo ministrė Milda Vainiutė jau pasirašė tokį įsakymą, skelbiama Teisingumo ministerijos naujienų skiltyje.

Kaip jau skelbėme, Teisingumo ministerija atlieka tarnybinį patikrinimą dėl Živilės Mikėnaitės ir Kauno tardymo izoliatoriaus laikinojo vadovo Edvardo Kviatkausko galimų tarnybinių nusižengimų viešųjų pirkimų, valstybės lėšų panaudojimo ir kitose įstaigos valdymo srityse.
Tyrimas pradėtas Kauno tardymo izoliatoriaus buhalterei Rasai Kazėnienei paviešinus skandalingus duomenis apie galimą korupciją ir neskaidrius viešuosius pirkimus šioje įstaigoje tuo metu, kai jai vadovavo Ž. Mikėnaitė.

Savo pranešime Teisingumo ministerija pabrėžia, jog tarnybinis patikrinimas vyks ir toliau – teisės aktai numato galimybę tęsti pradėtą tarnybinio nusižengimo patikrinimą ir priimti sprendimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo net ir tuo atveju, kai pataisos pareigūnas atleidžiamas iš tarnybos. Patikrinimą planuojama baigti iki balandžio 7 dienos. Pareigūnų galimai netinkami veiksmai ar neveikimas bus įvertinti įstatymų numatyta tvarka.

Be to, savo tyrimus šiose įstaigose atlieka ir Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybės kontrolė bei Viešųjų pirkimų tarnyba.

Kol kas nepranešama, ar Ž.Mikėnaitė ir toliau sieks grįžti į šias pareigas per teismą. Ž. Mikėnaitės skundą, kuriuo ji prašo teismo panaikinti teisingumo ministrės vasario 9 dienos įsakymą nušalinti ją nuo pareigų ir pripažinti jį neteisėtu, grąžinti ją į buvusias pareigas ir išmokėti darbo užmokestį bei delspinigius už laikotarpį, kurį ji buvo nušalinta nuo pareigų, Vilniaus apygardos administracinis teismas jau yra priėmęs nagrinėti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Agnė

R.Kazėnienei didelis ačiū! Pavyzdys kitiems turėtų būti. Netylėkim!

Marginalas

Kol dar nepanaikintas atsiskaitymas grynaisiais, o „lustai” dar ne”subendrinti” su jų kūniškais priedais,
tegyvuoja Kalėjimų departamentas!

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top