Atskleisti slapti Rusijos planai dėl Baltijos šalių

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad Kremlius parengė keletą planų, kaip artimiausiais metais galėtų daryti įtaką Baltijos šalims – Estijai, Latvijai ir Lietuvai.

Nutekintus Rusijos prezidento Vladimiro Putino administracijos Maskvoje dokumentus gavo Švedijos naujienų leidinys “Expressen”, “Yahoo News” ir kt.

Prieš V. Putinui įsiveržiant į Ukrainą, Baltijos šalys daugelį metų kalbėjo apie karą, kurį gali pradėti Rusija.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sausį Lenkiją ir šias tris valstybes, kurios yra ES narės, pavadino “į ekstremizmą linkusiais Europos atstovais”.

Strategijas parengė Rusijos prezidento administracijos Tarpvalstybinio bendradarbiavimo direktoratas, kuris anksčiau parengė kitą dokumentą, atskleidžiantį, kaip Kremlius planuoja iki 2030 m. Baltarusiją įtraukti į “sąjunginę valstybę” su Rusija.

Pasak “Yahoo News”, Estijoje gyvena apie 300 000 etninių rusų, kurie sudaro apie 24 proc. gyventojų. Latvijoje gyvena apie 471 000 etninių rusų, t. y. apie 25 proc. šalies gyventojų, o Lietuvoje gyvena apie 140 000 etninių rusų, kurie sudaro 5 proc. šalies gyventojų.

Kremliui svarbiausia yra sumažinti NATO karinio aljanso buvusiose sovietinėse šalyse buvimą, kartu stiprinant Rusijos įtaką ir kultūrą, nustatyta bendrame “Expressen”, Londone įsikūrusio “Dossier Center”, “Kyiv Independent”, “Süddeutsche Zeitung”, “Yahoo News”, Lietuvos transliuotojo LRT ir kitų leidinių tyrime.

Dokumentuose teigiama, kad turėtų būti kuriamos asociacijos ir organizacijos, galinčios slapta propaguoti prorusiškus naratyvus ir skleisti rusišką kultūrą. Propagandoje turėtų būti teigiama apie rusakalbių diskriminaciją, o rusakalbiai studentai turėtų būti kviečiami į Rusiją. Tuo tarpu turėtų būti užkirstas kelias sovietmečio Antrojo pasaulinio karo laikų paminklų griovimui ar perkėlimui.

Estijoje verslininkams turėtų būti siūlomi pelningi verslo kontraktai, teigiama viename iš dokumentų.

“Dirbkite su Estijos verslininkais, aiškindami Rusijos Federacijos pasirengimą atverti jiems Rusijos rinką su sąlyga, kad Talinas pakeis savo užsienio politiką ir bus labiau promaskvietiškas”, – sakoma dokumente.

Pasak “Expressen”, viename strateginiame dokumente teigiama, kad Rusija ketina pasinaudoti Baltijos šalių priklausomybe nuo jos elektros tinklų kaip svertu, nurodydama, kad Estija, Latvija ir Lietuva gali būti atjungtos nuo Rusijos elektros tinklų.

Baltijos šalys priklauso Maskvos kontroliuojamam elektros energijos tinklui BRELL. Tačiau šalys rengiasi 2026 m. pradžioje sinchronizuoti savo sistemas su žemynine Europa.

Dokumente apie Lietuvą teigiama, kad Rusija sukurs “sąlygas, kuriomis Lietuvos vadovybė bus priversta pripažinti galimą žalą jos nacionaliniam saugumui dėl NATO karinio buvimo stiprinimo regione”.

Dokumente teigiama, kad Lietuvai turėtų būti uždrausta priimti su NATO susijusias oro gynybos priemones, o “NATO operatyvinės ir kovinio rengimo veiklos” skaičius ir apimtis šalyje turėtų būti sumažinti.

Lietuvos saugumo tarnybos vadovas Darius Jauniškis “Expressen” sakė, kad Rusija dažnai bando panaudoti savo karinę galią spaudžiant kitas valstybes. Rusijos tikslas – įtikinti tarptautinę bendruomenę, kad ji yra pasirengusi karinei konfrontacijai, jei į jos reikalavimus nebus atsižvelgta, – sakė D. Jauniškis.

Kremliaus planuose Latvijoje minimas “NATO sulaikymas” ir mokyklos sukūrimas prie rusų institucijos sostinėje Rygoje, kuri iki 2025 m. taps rusų kalbos, literatūros ir kultūros pozicijų stiprinimo centru”.

Iki 2030 m. rusų kalba turėtų būti įtvirtinta kaip valstybinė kalba, sakoma jame.

Yahoo News pažymi, kad tiek Estija, tiek Latvija neseniai priėmė kalbų reformas, dėl kurių galiausiai bus uždrausta mokyti rusų kalbos vaikų darželiuose ir mokyklose.

Vasario mėnesį Estijos užsienio žvalgybos tarnyba pareiškė mananti, kad Rusija gali daryti pakankamą karinį spaudimą Baltijos šalims. Ji įvertino, kad Rusija jas laiko “pažeidžiamiausia NATO dalimi.

Dėl to “NATO ir Rusijos konflikto atveju jos taptų karinio spaudimo židiniu”, –  teigė žvalgybos tarnyba.

Šaltinis: newsweek.com

2.3 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

Šaltinis: newsweek.com
Autorius Tiesos.lt redakcija
_____________________
Paskelbkite prašau redakcijos sudėtį, adresą ir telefoną.

Skaitytojas

„Rusija dažnai bando panaudoti savo karinę galią spaudžiant kitas valstybes.“

Bent jau savo sintaksę kai kurių gimtakalbių lietuvių galvose ruskiams pavyko sustiprinti. Jei ne ruskių įtaka, tas sakinys tikra lietuvių kalba skambėtų „…spausdama kitas valstybes“.

blue yellow zov MARINIE

…miegodamas snabzdi….sintakse….sintakse….,ziuredamas i jura,sakai ..oi,sintakse..,kylant audrai,surinki….sintakse…,apkabindamas zmona,snabzdi i ausyte….sintakse ,tu mano……….KAS YRA STILIAUS,LOGIKOS,KALBOS KULTUROS KLAIDOS…ar gali atsakyt….ar ….neistengi..

Is čia kylama į žvaigždes

Beje, ką galėčiau pridurti: baltistikos studijų Vilniaus universitete nėra (ir niekada nebuvo); rusistikos studijos yra (ir visada buvo). Jei kas netikit, pagooglinkit, patikrinkit.

blue yellow zov MARINIE

..ka cia nukalbi..,norintys galejo lankyt prof.Maziulio fakultatyva…tik tu norinciuju buvo nedaug,deja.

Alena Vasileva ir Imantas Melianas

Kas yra Gudijos opozocija? Alena Vasileva ir Imantas Melianas
https://www.youtube.com/watch?v=yQOJmOAFLkg&ab_channel=NeRedaguota

blue yellow zov MARINIE

..ka cia kalbet,ta bjaurioji razzieja visada buvo blogio imperija.Nors ir kreivai sleivai isejo su stojimu i ES ir NATO,bet,neziurint is ten einanciu klaikalu/Amerikei aciu/,be ju mums seniausiai butu sakes,butume zapadnyj krai rasiejos ‘sostave’….Kaip atsikratyt bletkistu marionietinio rezimo ir nors kiek laviruot savo naudai,velniai zino.

Dirbtinis inteligentas

Kažkaip paskutiniu metu, jei ką nors reikia nutekint, tai CŽV nutekina per Švedijos laikraštukus.

indomu

O kas juos pavadino etniniais rusais? Tie patys kas ir rusus Karaliaučiuje vadina „etniniais”?

va va, sakiau - kad dzeikas yra ruskelis

kas lietuviškai nerašo – nemoka, nes yra debilavotas ruskelis, a ne, dzeikai ?

Prašalietis

Šaltinis: newsweek.com- „Atskleisti slapti Rusijos planai dėl Baltijos šalių”..Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad Kremlius parengė keletą planų, kaip artimiausiais metais galėtų daryti įtaką Baltijos šalims – Estijai, Latvijai ir Lietuvai… Nutekintus Rusijos prezidento Vladimiro Putino administracijos Maskvoje dokumentus gavo Švedijos naujienų leidinys “Expressen”, “Yahoo News” ir kt….Vasario mėnesį Estijos užsienio žvalgybos tarnyba pareiškė mananti…” Pacituotus „atradimus..” gali daryti tik beviltiškai buki idiotai, visiški puskvailiai, kurie jas transliuoja tokiems patiems visiškai atminties funkciją praradusiems, tik šiandieninį jiems vietinių „intelektualų” piešiamą virtualų pasaulį „suvokiantiems” užribinio bukumo „ukrainietiškų lašinių patriotiniams”. valgytojams. Kitiems belieka priminti, kad dar 2014-2016 metais Grybauskaitė NATO susitikimuose, kiti „dideli vietiniai veikėjai” per TV ir spaudą daugelį kartų jau „atskleidė slaptus Rusijos planus dėl Baltijos šalių ir ypač dėl Lietuvos”,,, Silpnapročiams belieka… Skaityti daugiau »

blue yellow zov MARINIE

…PRASALIEITIS……YAHOOO,RIEBJATA,DALOI UKRAINIETISKUS LASINIUS,PRAKEIKTI NEISSIVAIKSCIOJE DURNIU LAIVO KELEIVIAI

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top